REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Na nieuważnego internautę czeka mnóstwo zagrożeń w sieci i wcale nie jest trudno paść ofiarą kradzieży danych w sieci. Jak podaje Policja, w 2020 roku  w Polsce miało miejsce aż 55 tysięcy cyberprzestępstw.

  Niestety, liczba czyhających na twoje dane przestępców regularnie rośnie i stanowi to wzrost o ponad 50% w porównaniu do 2016 roku. Jednocześnie wykrywalność tych niebezpieczeństw spada i w przypadku ataków na bankowość elektroniczną wynosi tylko 10%. Warto zatem zabezpieczyć się przed przestępcami, stosując sześć sprawdzonych rozwiązań.

  1. Aktualizuj przeglądarkę

  Aby ochronić swój komputer przed zagrożeniami z sieci, warto zacząć od wykonania podstawowych czynności.  To przede wszystkim zabezpieczenie przeglądarki internetowej i systemu operacyjnego przez regularne aktualizacje.

  Choć większość aktualizacji odbywa się automatycznie, część możesz odłożyć na później. Nie warto tego robić, bo dbałość o najnowsze łatki zapewni ci ochronę przed nowymi atakami w sieci.

  2. Zadbaj o antywirusa

  Dobry antywirus uchroni cię przed oprogramowaniem malware, wirusami i phishingiem. Oprogramowanie może nawet chronić przed spamem dzięki integracji z programem pocztowym. Możesz do tego wykorzystać domyślny Windows Defender, albo skorzystać z wielu innych antywirusów.

  3. Nie udostępniaj nikomu urządzenia

  Korzystając z komputera w miejscu publicznym, zadbaj aby przypadkowe osoby nie miały dostępu do twojego sprzętu. Zabezpiecz system operacyjny hasłem, a telefon PINem. Możesz nawet stosować bardziej zaawansowane metody, takie jak szyfrowanie dysku dla najbardziej wrażliwych danych.

  4. Twórz bezpieczne hasła

  Dobre hasło powinno zawierać małe i duże litery, cyfry i znaki interpunkcyjne. Minimalizujesz w ten sposób szansę na jego złamanie. Nie przechowuj hasła na żółtej karteczce przyklejonej do monitora – to grzech wielu pracowników biurowych!

  5. Skorzystaj z VPN

  Sieć VPN „działa poprzez kierowanie połączenia internetowego urządzenia przez wybrany serwer prywatny VPN, a nie przez dostawcę usług internetowych, dzięki czemu dane przesyłane do internetu pochodzą z sieci VPN, a nie z komputera.”

  Serwery VPN umożliwiają łączenie się z jedną z kilkudziesięciu, a nawet kilkuset lokalizacji na świecie.  Działają jako pośrednik między twoim dostawcą Internetu, a końcowym serwerem, na przykład witryną internetową.

  Dzięki VPN nie pozostawiasz śladów i chronisz prywatność. Twój dostawca Internetu nie dowie się, jakie strony internetowe odwiedzasz i jakie ściągasz pliki.

  Jak VPN chroni użytkownika?

  Przy okazji VPN wprowadza dodatkowe funkcjonalności, których nie zapewniają dostawcy. To przede wszystkim szyfrowanie danych, na przykład bardzo bezpieczną metodą AES 256. Chroni ono przed wieloma rodzajami ataków, szczególnie utrudniając przechwytywanie danych w locie.

  Warto wspomnieć, że polski VPN zapewnia jeszcze więcej korzyści niż tylko bezpieczeństwo. To na przykład odblokowanie dostępu do ograniczonych geograficznie filmów w serwisach streamingowych albo możliwość gry na zagranicznych serwerach, normalnie niedostępnych dla graczy z Polski.

  Prosta obsługa i niewielkie koszty

  Obsługa VPN jest prosta. Pobierz oprogramowanie klienta, zainstaluj je na swoim komputerze, a następnie wybierz serwer z setek lub tysięcy na całym świecie. Klient poinformuje cię o połączeniu, a ty możesz dzięki niemu bezpiecznie surfować po sieci.

  Najlepsza rzecz w VPN? Niewielki koszt. W zależności od dostawcy i czasu abonamentu, opłata za korzystanie z tych serwerów może wynieść poniżej trzech dolarów miesięcznie – a to mniej niż dziesięć złotych. Bezpieczeństwo w sieci można więc zapewnić sobie zaledwie za ułamek ceny Netflixa.

  VPN także na telefon

  Jeśli zabezpieczyłeś już komputer, warto zadbać także o smartfon. Dzisiaj telefony wykorzystujemy nie tylko do rozmów z najbliższymi. Za pomocą smartfonu wysyłamy e-maile, kontaktujemy się przez media społecznościowe, a nawet robimy zakupy w sieci.

  Oprogramowanie malware może zagrozić także smartfonom. Zainfekowany telefon jest równie cennym narzędziem kradzieży danych, co komputer. Dlatego cyberprzestępcy coraz częściej próbują zyskać dostęp do smartfonów, tabletów, a nawet smart telewizorów.

  Na szczęście i w tym przypadku na ratunek przyjdzie oprogramowanie serwerów VPN. Dobry VPN działa nie tylko pod Windows, ale możesz zainstalować go w systemie Android oraz iOS. Dzięki niemu, zyskasz dodatkową mocną warstwę bezpieczeństwa, korzystając z ochrony jaką zapewnia firewall, ukrywanie adresu IP czy filtracja danych i szyfrowanie.

  Podsumowując

  Jak widzisz, wdrożenie tych pięciu prostych wskazówek wcale nie zajmie ci dużo czasu. Aktualizacja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz zainstalowanie antywirusa i tworzenie bezpiecznych haseł to proste czynności. Nie musisz mieć technicznej wiedzy, a jedynie poświęcić chwilę.

  Jeśli te środki uzupełnisz o dobry serwer VPN, który zabezpieczy twój komputer i smartfon, zapewnisz sobie znakomitą ochronę przed cyberprzestępcami. Te wirtualne serwery są niedrogie, proste w obsłudze i działają na wszystkich urządzeniach. Dzięki tej niewielkiej inwestycji będziesz mógł spać spokojnie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2629 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021