REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2018, 15:24 komentarzy 82

  (pixabay.com)

  Za wyprowadzanie psa bez smyczy kara grzywny nawet do 5 tys. złotych? 15 listopada zaczęły obowiązywać nowe przepisy kodeksu wykroczeń, ale wszechobecne doniesienia o bardzo wysokich mandatach za brak smyczy są nieprawdziwe. 

  4 października Sejm uchwalił nowe przepisy kodeksu wykroczeń, które weszły w życie 2 dni temu. Zmienione zostały m.in. sankcje za wprowadzanie w błąd organów państwowych co do tożsamości innej osoby, odnośnie obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia. Za kradzież i przywłaszczenie cudzej rzeczy o wartości powyżej 500 złotych grozi areszt, więzienie lub grzywna. Wydłużony został także termin płatności za mandaty karne za wykroczenia drogowe czy nieodśnieżanie chodnika – teraz na zapłatę będziemy mieli 14, a nie jak do tej pory 7 dni.

  Grzywna lub mandat

  Ostatnim zmienionym przepisem, który wszedł w życie w czwartek, jest zwiększenie sankcji za niedopilnowanie zwierzęcia. Jeśli właściciel groźnego psa trzyma go na nieogrodzonej posesji lub puszcza wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu innych ludzi, może zostać ukarany grzywną do 5 000 złotych lub ograniczeniem wolności.

  Wbrew temu, o czym piszą media, nie jest to grzywna grożąca za puszczenie każdego psa bez smyczy. Dotyczy ona tylko tzw. "psów bestii", czyli zwierząt niebezpiecznych.

  Tak tłumaczy zmianę przepisów Ministerstwo Sprawiedliwości:

  Ustawa zaostrza kary za niedopilnowanie niebezpiecznych zwierząt. Jeśli właściciel np. groźnego psa trzyma go na nieogrodzonej posesji lub puszcza go wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu a nawet życiu innych ludzi, może zostać ukarany grzywną do 5 000 zł, a nawet ograniczeniem wolności. Do tej pory za nieostrożność przy trzymaniu zwierzęcia groziła grzywna w wysokości zaledwie do 250 zł.

  - Sankcję tę należy wyraźnie zwiększyć, ponieważ często dochodzi w Polsce do ataków na ludzi przez zwierzęta pozostawione bez właściwego dozoru. Ofiarami psów bestii niejednokrotnie padają dzieci. Brak dostatecznej reakcji karnej na takie przypadki powoduje więc poważne zagrożenie - argumentował resort sprawiedliwości, a Sejm wprowadził proponowane zmiany.

  Jakie są zmiany w kodeksie wykroczeń dotyczące zwierząt? Przygotowaliśmy porównanie brzmienia przepisów przed i po zmianach:

  Było:

  Art. 77. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia,podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.

  Jest:

  Art. 77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

  § 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

  Było:

  Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

  Jest:

  Art. 78. Kto przez drażnienie lub płoszenie doprowadza zwierzę do tego, że staje się niebezpieczne, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

  Było:

  Art. 108. Kto szczuje psem człowieka, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

  Jest:

  Art. 108. Kto szczuje psem człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

  Czym są zwykłe i nakazane środki ostrożności w przypadku zwierząt?

  Ustawa o ochronie zwierząt mówi, że:

  Art. 10a. ust. 3. Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna.

  4. Zakaz, o którym mowa w ust. 3, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

  Wskazuje to zatem na konieczność sprawowania kontroli nad psem (a nie: prowadzenie go na smyczy i zakładanie kolczatki) tak, aby nie zagrażał innym ludziom, a także oznakowanie go w sposób umożliwiający identyfikację (adresówka, chip).

  A co z lokalnym regulaminem warszawskim?

  Zmiany w Kodeksie wykroczeń nie powodują uchylenia regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Warszawy. Uchwalony 8 lutego 2018 roku przez radnych wciąż przewiduje, że pies (ale nie ten zaliczony do ras groźnych) może biegać swobodnie, gdy jest oznakowany w sposób umożliwiający identyfikację właściciela (np. czipem, opaską, adresatką).

  Straż Miejska zastrzegała wówczas, że nowy punkt regulaminu dotyczący oznaczenia zwierząt nie zwalnia całkowicie z obowiązku trzymania psa na smyczy i apelowała o zachowanie zdrowego rozsądku. - Na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku pies nadal powinien być trzymany na smyczy - stwierdziła rzeczniczka warszawskiej straży miejskiej w rozmowie z Haloursynow.pl w lutym tego roku.

  Podsumowując - psy (ale nie te ras groźnych) nadal można wyprowadzać bez smyczy poza terenami publicznymi (zgodnie z regulaminem lokalnym), ale zgodnie z Kodeksem wykroczeń należy nad nim mieć kontrolę i nie dopuszczać do stworzenia przez nie zagrożenia dla ludzi.

  Więcej o regulaminie - w osobnym artykule.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 410

  • 193
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 74
   PRZYDATNY
  • 20
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 41
   WKURZONY
  • 66
   BRAK SŁÓW

  82Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ZEUS 82 5 miesięcy temu

   Brawo. Bardzo dobry przepis. Zoofile już bólu d..y dostają co widać w komentarzach. Wypuszczajcie luzem swoje sierściuchy u siebie w mieszkaniu a nie w miejscach publicznych. I nauczcie się po nich sprzątać kupska a nie zostawiacie to gdzie popadnie. Zabierajcie te odchody do swoich mieszkań najlepiej. Kiedy do mnie jakiś sierściuch bez smyczy i kagańca podbiega do dostaje z kapcia

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~suchy 81 8 miesięcy temuocena: 100% 

   surowe kary.koniec i kropka .nie masz mozliwosci wychowac psa płac

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAir 80 8 miesięcy temuocena: 100% 

   NO COZ.WEDŁUG MNIE PSY W MIEJSCACH PUBLICZNYCH POWINNY BYĆ PROWADZONE NA SMYCZY.NIE WIEM KTO TU SIE NA TO OBURZA ALE W INNYCH CYWILIZOWANYCH KRAJACH WŁĄŚCICIELE SĄ MOCNO KARANI ZA PUSZCZANIE PSA LUZEM.A POZA TYM CO TO ZNACZY PSY BESTIE, JAKIE TO PSY?????,KAŻDY PIES MOŻE UGRYŚĆ BEZ WZGLĘDU NA RASE.5000 TYŚ ZŁ POWINIEN ZAPŁACIĆ WŁAŚCICIEL PSA KTÓRY UGRYZŁ NIE BENDĄC NA SMYCZY I TO JEST PRAWIDŁOWE, MNIEJ INNI KTÓŻY PSA NA SMYCZY NIE PROWADZĄ.CZAS NA PORZĄDKI W TYM KRAJU.LUDZIE POWINNI WRESZCIE NAUCZYC SIE PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW BO Z TYM W NASZYM KRAJU NIE BARDZO.I TYLE

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 79 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Nieprawda, w Anglii i Holandii , a pewnie tez w wielu innych krajach psy moga byc prowadzone bez smyczy w miejscach publicznych, a w metrze i autobusach nawet bez kaganca, nie tak jak u nas i nikt nie protestuje. Pies na smyczy staje sie agresywny , powie to kazdy znawca psow i bechawiorysta. Psa trzeba szkolic i wychowywac, a nie prowadzic na smyczy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 78 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Życzę każdemu sierściocholubnemu, żeby musiał bronić się przed dwoma (1,5 i 1 rok) owczarkami kaukaskimi i cudem nie mieć zmiażdżonego przedramienia. Tak jak mnie kiedyś zimą napadły, gdy na warszawskich Jelonkach wracałem do domu. Tylko budrysówka ze śliską podszewką w rękawie mi uratowała rękę. No, nie lękajcie się i dajcie się zaatakować przez takie dwa bydlaki.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WA 77 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Właścicieli tych malutkich piesków to też dotyczy (yorkshire, mops itp.)???

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek 76 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Wreszcie może się dobiorą do d(u)py tym wszystkim ćwokom co myślą że jak mają pieska to im wszystko wolno

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wienio 75 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Macie paranoję. Dlaczego nie pójdziecie do psychiatry się leczyć ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgred 74 9 miesięcy temuocena: 77% 

   W Stanach zjednoczonych jest nie wyobrazalne spuszczenie na ulicy psa ze smyczy mandat kilkaset $,sprawa sadowa i w konsekwencji wyroku utrata psa no i do tego 3oo$ za nie uprzatniecie kupy.Jest dobrze ale idiotow i emigrantow nie brakuje.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 73 8 miesięcy temuocena: 0% 

   W Stanach tez jest kara smierci, pozwolenie na bron, strzelaniny w szkolach itd. Nie ma sensu zachwycac sie Stanami. Taka jest prawda, ze pies prowadzony caly czas na smyczy staje sie agresywny. Trzeba go szkolic i wychowywac, a nie prowadzic caly czas na smyczy, bo to nic nie da. 20 lat temu psy rzadko byly prowadzone na smyczy i mniej bylo konfliktow miedzy nimi. Tylko psy ras agresywnych powinny nosic kagance.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zgred 72 9 miesięcy temuocena: 58% 

   W Stanach zjednoczonych jest nie wyobrazalne spuszczenie na ulicy psa ze smyczy mandat kilkaset $,sprawa sadowa i w konsekwencji wyroku utrata psa no i do tego 3oo$ za nie uprzatniecie kupy.Jest dobrze ale idiotow i emigrantow nie brakuje.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Avadoro 71 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Ani kodeks wykroczeń, ani warszawski regulamin słowem nie wspominają o rasach groźnych. Chodzi o zwierzę, które " swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka" (kw) bądź "agresywne lub mogące stanowić zagrożenie dla otoczenia" (regulamin warszawski), co jest niezależne od rasowości i rasy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~romo 70 9 miesięcy temuocena: 44% 

   Chciałbym żeby kary były również egzekwowane od ludzi,którzy wzbudzają agresję u psa.Mieszkam pod miastem i mojego do nerwicy lękowej doprowadziły lumpo złodzieje i dzieci "myślące inaczej",walące kijami o ogrodzenie i rzucające kamieniami.Czy będą płacicć 5 tys + koszty długoletniej kuracji behawioralnej i wysokie odszkodowanie..czy nadal winny będzie tylko własciciel agresywnego psa?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 69 9 miesięcy temuocena: 56% 

   Hahaha... kuracja behawioralna... Jeszcze może na kozetce, z pudełkiem husteczek i miską (pardon, szklanką) wody.... Ktoś cię koleś wkręca. I co jeszcze? Może szkody moralne...?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 68 8 miesięcy temu

   Popieram, kary powinny byc egzekwowane od ludzi, ktorzy prowokuja i draznia sie z psami bo czlowiek powinien byc madrzejszy,

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poza terenami publicznymi 67 9 miesięcy temuocena: 100% 

   poza terenami publicznymi KPW ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~misiu 66 9 miesięcy temu

   czyli gdzie? teoretycznie tereny spółdzielni są terenami prywatnymi z ustanowioną służebnością. Pytam poważnie, co to jest teren publiczny.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~amarantowy wilk 65 9 miesięcy temuocena: 17% 

   jeśli ten kretyński przepis wprowadzony został przez pisiorów to są oni już politycznie martwi. aby do wiosny !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosh 64 9 miesięcy temuocena: 100% 

   a co ma piernik do wiatraka, zobacz sobie jak jest w cywilizowanych państwach a tam chyba PIS nie rządzi?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 63 9 miesięcy temuocena: 76% 

   Po co kolejny martwy przepis? Biegałem dziś po lesie kabackim, pełno psów luzem - a jest zakaz wprowadzania.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Esa 62 9 miesięcy temuocena: 19% 

   O wiele bardziej bym się przestraszyła faceta biegajacego po lesie niż psa. A poza tym - tylko tobie dwunogu wolno luzem biegać?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 61 9 miesięcy temuocena: 84% 

   do Esa: piszesz nie na temat - nie ma zakazu biegania w lesie, jest zakaz wprowadzani psów - i koniec. Piszę, że nikt tego i innych przepisów nie respektuje. Nie napisałem, że się psów przestraszyłem. Mnie faktycznie można się przestraszyć bo biegam w masce:-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iza 60 8 miesięcy temuocena: 0% 

   W lesie kabackim nie ma zakazu puszczania psow luzem. Jak sie nie podoba to biegaj po ulicach. A swoja droga , dorosly facet, a psow sie boi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egi 59 9 miesięcy temuocena: 58% 

   a ja mam problem z kotami sąsiadów. Przesiadują one u mnie na działce, terroryzują mojego małego pieska, śpią na meblach wypoczynkowych brudząc je niemiłosiernie, zagryzają małe ptaszki itd. Sąsiedzi nie widzą problemu, bo nie ma przepisów zobowiązujących właścicieli do czegokolwiek. Nawet nie wiem czy są szczepione!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magnus 58 9 miesięcy temuocena: 71% 

   nam pod drzwiami lubi siknąć kot sąsiad, przychodzi na wycieraczkę niby w odwiedziny i bach nasikane, trudno już się z tym pogodziliśmy, doszliśmy do wniosku, że skoro do nas przychodzi to chyba nas lubi i głupio tak przepędzć czy straszyć biedaka

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 57 9 miesięcy temuocena: 73% 

   I jeszcze jedno. Jakby gliniarnia i inna tam strasz miejska była w patrolach w terenie a nie siedziała po swoich kanciapach, to takie zakazy i kary byłyby do wyegzekwowania. A tak, to czyjś kundel i tak kogoś pogryzie. I zanim jedna albo druga formacja się zjawią na miejscu zdarzenia to minie kilka godzin, a po sprawcy nie będzie ani śladu. A ktoś się pisze na obywatelskie zatrzymanie debilnego pustaka, który ma przy sobie takiego sierściucha?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 56 9 miesięcy temuocena: 40% 

   "Strasz" miejska to od straszenia analfabeto, a kundel to ty jesteś

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 55 9 miesięcy temuocena: 67% 

   @Marek Nie zajarzyłeś w tym zamierzonej beki ciężkostrawny buraku?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 54 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Stały obraz na każdej polskiej wiosze, to pootwierane bramy ciężkomyślnych kmiotów... A na podwórku kręcące się sierściuchy. Bo takiemu cebulakowi ciężko jest zejść z traktora i zamknąć bramę, jak pojechał nim do sklepu po następną ćwiartkę. Pytanie jak taki przepis wyegzekwować, bo zanim człowiek ściągnie gliny czy inną straż wiejską, to zdąży być pogryziony przez kundle.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gerard 53 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Bardzo dobry przepis! Super ustawa!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 52 9 miesięcy temuocena: 43% 

   A jak ktoś szczuje człowieka kotem, to karze nie podlega ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 51 8 miesięcy temu

   Zgadzam sie , niech sie lepiej kotami zajma, bo mniej przyjazne dla czlowieka , prychaja i drapia, a luzem biegaja wszedzie, po lawkach , smietnikach i przeszkadzaja z psami spacerowac ,

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legiunia 50 9 miesięcy temuocena: 84% 

   Niebezpieczne rasy bezwzględnie na smycz. Nigdy nie wiadomo czy taki nie rozszarpie twojego yorka na smyczy czy dziecka. Nienawidzę tłumaczenia że on nie gryzie. Telefony w łapy i kręcić dowody na takich bezmyślnych ludzi

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 49 8 miesięcy temu

   Niebezpieczne w kaganiec, to zrozumiale, bo jak ktos sobie wybral taka rase to musi teraz podjac specjalne srodki ostroznosci, ale jesli ktos ma rase przyjazna do ludzi i dzieci jak np. labrador czy golen lub spaniel albo beagle to powinien miec mozliwosc prowadzenia takich psow bez smyczy bo one nikomu nie zagrazaja. Oczywiscie poza jakas ruchliwa ulica.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 48 9 miesięcy temuocena: 33% 

   dlaczego do k… nędzy to nie miasto ma odśnieżać publiczny chodnik tylko właściciel posesji, która przylega do tego chodnika???? Cena jednej godziny mojej pracy to 240 PLN brutto. Mam do odśnieżenia 60 metrów chodnika. Zajmuje mi to od 1 do 2 godzin, zależnie od ilości śniegu i lodu. Rozumiem, że wartość mojej pracy mogę odjąć od podatku jaki płacę z a nieruchomość….

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SŁAWEK 47 9 miesięcy temuocena: 57% 

   Dlaczego,dlatego kup sobie odśnieżarkę i ciesz się ,że parę dni w zimie śnieg pada .Miłego odśnieżania.Ja też odśnieżam i nie płaczę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ostatni sprawiedliwy 46 9 miesięcy temuocena: 40% 

   Kary grzywny plus proponuje karę uśpienia zwierzęcia, gwarantuje że nie zobaczycie ani jednego latajacego sierściucha po ulicach i placach zabaw. Dzieci się bawią a te sraja im do piaskownic. Ble

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bartigda 45 9 miesięcy temuocena: 45% 

   czyli idąc twym tokiem myslenia mamy uśpić wszystkie madki z bachorami, które szczają pod płotem?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 44 8 miesięcy temu

   A ja uwazam, ze Ci, ktorzy sie boja psow maja problem i powinni udac sie do psychologa, aby nauczyc sie przezwyciazyc swoj lęk. Dzieci nalezy od malego oswajac z psami, pozwalac im podejsc do psa , oczywiscie lagodnego, i pogkaskac go. Dobrze, jesli w rodzinie jest pies, bo wtedy w przyszlosci nie bedzie problemu z lekiem przed nimi i i nikt nie bedzie wymuszal przepisow, aby psa prowadzic na smyczy. To czlowiek ma rozum i powinien panowac nad swoimi lękami i fobiami.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iza 43 8 miesięcy temu

   Ale wredota ! Skad sie bierze ta nienawisc do zwierzat ? To juz musialo sie zaczac w dziecinstwie jak mamusia powiedziala, ze piesek jest be i straszyla, ze moze ugryzc. To tacy ludzie rzucaja zatrute kielbasy na ulice, a za to powinno byc conajmniej 10 lat wiezienia.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~az 42 9 miesięcy temuocena: 81% 

   a 100000zł dać...tak to jest jak wieś przybywa do miast i wszystko wg ich malutkiego pojęcia musi stać na łańcuchu

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nina 41 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Kosmiczna bzdura to terroryzować mieszkańców swoim psem, bo pies musi się wybiegać. Nieważne , że kobiety w ciąży , matki z dziećmi boją się wyjść na spacer, a piezy musi analizować rzuci sięna mnie, czy tylko obszczeka.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leoncio 40 9 miesięcy temuocena: 54% 

   do czego potrzebny jest pies w blokowisku ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sven 39 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Jesteś niepełnosprawny intelektualnie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 38 9 miesięcy temuocena: 84% 

   Już widzę menelstwo z amstafami w kagańcu i na smyczy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 37 9 miesięcy temuocena: 100% 

   już widze jak strażnik miejski interweniuje.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mądralka 36 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Trzeba się zastanowić. Każą nam sprzątać kupska w woreczki plastikowe, Które będą się rozkładać 300 lat. Takie woreczki oferują nam wszystkie sklepy. Czy oby na pewno chcemy być ekologiczni?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dingo 35 9 miesięcy temuocena: 50% 

   karać sierściucholubnych niech się nauczą porządku. Dodatkowe kary dla sierściucholubnych za niesprzątanie gówien. Policja robić zdjęcie i publikować a za karę 10 dni zbierania gówien po innych sierściuchach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak na poziomie 34 9 miesięcy temuocena: 38% 

   Brawo. Zakaz psów na terenach miejskich. Co za polpelnosprawni umysłowo bawią się w pupile na blokowiskach. To są krewni wilków, naturalny wróg człowieka.amstafy zabijają dzieci....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ufo 33 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Polak na poziomie "0" albo jak w utworze Lady Pank " Mniej niż 0"

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewita 32 8 miesięcy temu

   Lepiej zakazac psow na terenach wiejskich, bo tam tylko sa trzymane przy budach na lancuchu i spuszczane samopas noca. W miastach ludzie o wiele lepiej opiekuja sie swoimi pupilami. Pies od tysiacleci towarzyszyl czlowiekowi i nikt tego nie zmieni, a jesli ktos sie ich boi to ma problem i musi sie leczyc. .

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenek 31 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Już wolę psa bez smyczy jak jego gówno na chodniku.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 30 9 miesięcy temuocena: 37% 

   Kolejne pisowskie prawo, które staje się bezprawiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GOŚĆ 29 9 miesięcy temuocena: 55% 

   Te "bestie" z kokardkami związanymi na sierści są STRASZNE !!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kociaż 28 9 miesięcy temuocena: 22% 

   Wytruć wszystkie kundle !!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 27 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Ciebie pierwszego...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~super 26 9 miesięcy temuocena: 63% 

   super! Może w końcu skończy się samowolka, bo czasem z dzieckiem strach przechodzić obok takiego psa i ćwierć mózga co nie zakłada mu kagańca

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 25 9 miesięcy temuocena: 87% 

   I bardzo dobrze,a dołożyć jeszcze za bobmy po psach pozostawiane na chodnikach i trawnikach.I podkreślą, że kocham zwierzęta, ale jak ktoś ma psa to niech zdaje sobie sprawę, że wiąże się to także z obowiązkiem sprzątania po nim, bo dość już tego, że niby trzeba sprzątać, a bomb dookoła pełno,a potem i my i nasze dzieci w to wdeptujemy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alex 15 24 9 miesięcy temuocena: 71% 

   A jaka jest wartość zagryzionego na śmierć przez psa dziecka czy dorosłej osoby !!!Puknijcie się łeb psiarze Wasze psy są mądrzejsze od Was bo to psy dyktują co mają robić z Wami !!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~.... 23 9 miesięcy temuocena: 70% 

   bardzo dobrze. może to nauczy właścicieli myślenia.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fun 22 9 miesięcy temuocena: 80% 

   "Podsumowując - psy (ale nie te ras groźnych) nadal można wyprowadzać bez smyczy poza terenami publicznymi (zgodnie z regulaminem lokalnym), ale zgodnie z Kodeksem wykroczeń należy nad nim mieć kontrolę i nie dopuszczać do stworzenia przez nie zagrożenia dla ludzi." - dla Tych, których ponosi z radości/ pies ma byc dobrze oznaczony i nalezy miec nad nim kontrole wcale nie trzeba miec go na smyczy :) psy ras groznych sa opublikowane na liscie ZKWP - określenie polskiego, urzędowego wykazu ras psów uznawanych za agresywne wprowadzonego na mocy art. 10 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt[1].

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psifan 21 9 miesięcy temuocena: 43% 

   chyba te przepisy nie dotyczą małych piesków, bo to już byłaby przesada

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 20 9 miesięcy temuocena: 41% 

   Wszystkich piesków, dlatego przepis będzie martwy. W Warszawie od lat jest ten przepis uchwalony przez samorząd, i ten kto chce stosuje go, a ja Yorka w parku puszczam wolno.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pogryziony 19 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Pies na spacerze MUSI być na smyczy. Chyba, ze ratler albo jakiś tam maluch inny. Wtedy można wziąć go na laczek. Z dużym gorzej.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~phi 18 9 miesięcy temuocena: 68% 

   nie ma znczenia rasa, ja ratlerom, yorkom itp nie ufam

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ad 17 9 miesięcy temuocena: 47% 

   a pogryzionym i rybom dać kagańce ...i ich dziatwie rozwrzeszczanej bez kultury

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fasola 16 9 miesięcy temuocena: 79% 

   Może najpierw zainteresujcie się śmieciami i butelkami leżącymi na Ursynowie WSZĘDZIE!!! Wstyd, ze nikt o to nie dba! Buduje się ulice a śmietników brak! Moze tak wlepiać mandaty tym co rzucają śmieci!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz1974 15 9 miesięcy temuocena: 8% 

   ale jak otwierasz okno to nie śmierdzi

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PRAWDA 14 9 miesięcy temuocena: 81% 

   Jestem za, obawiam się jedynie o starszych , samotnych ludzi spacerujących ze swoim jedynym,\ jakże często\ - przyjacielem, ponieważ w strażnicy miejscy z reguły są podszyci tchórzem - boja się interweniować zdecydowanie tam gdzie sami mogą oberwać, ale babcię, która idzie z małym pieskiem bez kagańca na pewno dopadną - znam takie obrazki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kupa 13 9 miesięcy temuocena: 77% 

   Tylko świnia nie sprząta po swoim psie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~swój nick 12 9 miesięcy temuocena: 83% 

   ...pies i pies to nie to samo tak jak człowiek i człowiek ...już widzę yorka w kagańcu i na smyczy -kolczatka .Za niesprzątanie po psie muszą być kary mój pies moja kupa i tyle w temacie....Pozdrawiam wszystkich ''psiarzy".

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polak 11 9 miesięcy temuocena: 34% 

   Dobra zmiana tworzy prawo komunistycznego zastraszania ludzi, ani się obejrzymy a paragrafy na wszystko. Na niewinnych też, bo kto jest bez winy ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ 10 9 miesięcy temuocena: 67% 

   bardzo ! bardzo ! bardzo dobrze !!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~arkadiusz 9 9 miesięcy temuocena: 45% 

   Dobra zmiana robi wszystko,by wylądować w rynsztoku.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asq 8 9 miesięcy temuocena: 73% 

   nareszcie na wsiach jest to plaga

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~. 7 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Dzieci na smycz!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 6 9 miesięcy temuocena: 36% 

   i ciebie na smycz i do Tworek ! co ty porównujesz psy do ludzi ???

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 5 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Najwyższa pora!Na smyczy i w kagańcu! Inna sprawa to wieczorne i nocne spacery z psem, po których prawie nikt nie sprząta, bo ich nie widać w ciemności. Ale rano można zobaczyć "nową produkcję". Cichociemni!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 4 9 miesięcy temuocena: 78% 

   podpisuje się obiema rękami. Pies na smyczy i sprzątać odchody po swoich pupilach

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasio 3 9 miesięcy temuocena: 68% 

   i bardzo dobrze, może typ właściciela "on tylko chce się bawić" się zastanowi nad swoim postępowaniem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~piesio 2 9 miesięcy temuocena: 61% 

   A może powinno na smyczy wyprowadzać się dzieci które lecą do tych piesków bo ładne

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 1 9 miesięcy temuocena: 52% 

   pies to nie czlowiek, dlatego tez nigdy nie moze byc traktowany tak samo. I zasada kto tu jest dla kogo. Pies dla czlowiek czy czlowiek dla psa ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2574 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019