REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2018, 16:10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Listopadowe chłody to ostatnie dzwonki alarmowe, przypominające o zabezpieczeniu auta przed zimą. Prognozy pogody nie zawsze się sprawdzają i nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdą pierwsze przymrozki. Jazda samochodem nieprzygotowanym na zmiany pogody i temperatury, nie tylko naraża na szwank właściciela pojazdu i innych użytkowników dróg, ale może również generować dodatkowe koszty związane z naprawą samochodu. Warto poświęcić trochę czasu i przygotować się do tej trudnej dla kierowców i ich pojazdów pory roku.

  Wymiana opon

  Mimo, że Polsce wymiana opon nie jest obowiązkiem narzuconym prawem, warto mieć świadomość z czym wiąże się beztroskie ”prześlizgiwanie się” na oponach “czterech pór roku Vivaldiego” do wiosny. Wymiana ogumienia na zimowe jest czynnością kierowaną przez zdrowy rozsądek i poczucie odpowiedzialności. Kiedy tylko temperatura zaczyna regularnie spadać poniżej 7 stopni Celsjusza, najwyższy czas zmienić opony samodzielnie lub korzystając z autoryzowanego serwisu.

  Warto pamiętać, że bezpieczna minimalna wysokość bieżnika w oponach zimowych to 4,5 mm. Doświadczony mechanik z serwisu sprawdza podczas wymiany przydatność ogumienia i niezwłocznie informuje o potrzebie wymiany opon na nowe.

  Uzupełnienie płynów pod maską

  Kolejnym ważnym krokiem jest kontrola i uzupełnienie niedoborów płynów eksploatacyjnych, takich jak płyn hamulcowy, chłodniczy i olej silnikowy. Niezbędna jest również wymiana płynu do spryskiwaczy na jego zimową wersję. Jeżeli wskaźnik wykazuje niedobory oleju, należy do jego uzupełnienia używać produktów o takich samych parametrach, jakie wymaga producent silnika.

  Nie mając wiedzy na temat tego, jaki rodzaj substancji smarującej pracował w silniku poprzednio, można skorzystać z internetowej wyszukiwarki, wpisując markę i rok pojazdu oraz typ silnika. Ważne, aby dostosowywać się zaleceń producenta. Próba wykorzystania oleju lepszej jakości, ale o innych parametrach, może skończyć się niekorzystnie dla jednostki mocy.

  Zanim wlejemy zimowy płyn do spryskiwaczy, należy opróżnić zbiornik z płynu letniego, aby zapobiec zamarzaniu substancji na przedniej szybie. Współczesne płyny zimowe wykazują odporność na zamarzanie do temperatury -20 stopni Celsjusza, a niektóre nawet do -30 stopni.

  Zimowy arsenał niezbędnych akcesoriów

  Pewne dodatkowe narzędzia, w które należy zaopatrzyć bagażnik przed zimą, nie tylko ułatwiają start, ale mogą okazać się niezbędne w trudnych sytuacjach związanych z charakterystyczną zimową aurą. Zabierając na pokład pojazdu kable rozruchowe nie tylko zabezpieczamy się na ewentualny problem z odpaleniem silnika, ale uzbrajamy się także w narzędzie mogące służyć pomocą innemu kierowcy.

  Skrobaczka do usuwania lodu i śniegu to obowiązkowy element wyposażenia, podobnie jak miotełka. Dobrze jest mieć również dodatkowy płyn do odmrażania szyb, ale należy korzystać z niego z umiarem, aby nie zalewał zanadto gumowych uszczelek, na które ma niekorzystny wpływ.

  Nigdy nie wiadomo, kiedy pilot zawiedzie i nastąpi potrzeba ręcznego otwierania pojazdu. Biorąc pod uwagę taką ewentualność, warto zaopatrzyć się w odmrażacz do zamków. Dobrze jeżeli w bagażniku znajdzie się również niewielka łopata do śniegu i linka holownicza. Doświadczony kierowca wozi ze sobą także worek z piaskiem, na wypadek potrzeby podsypania pod kołami na oblodzonej powierzchni.

  Konserwacja pojazdu przed zimą

  Kiedy temperatura zaczyna drastycznie spadać, nie warto czekać do rozpoczęcia kalendarzowej zimy i zabezpieczyć karoserię pojazdu przed korozją. Mycie i woskowanie pojazdu wzmacnia jego ochronę przed szkodliwym działaniem soli drogowej. W serwisie motoryzacyjnym, doświadczony pracownik myjąc pojazd namierzy wszelkie rysy, odpryski czy otarcia lakieru, które warto uzupełnić, by zabezpieczyć karoserię przed niekorzystnym działaniem soli i wody. Dobrze również zlecić konserwację uszczelek preparatem silikonowym, a zniszczone pióra wycieraczek, zwłaszcza przed zimą, warto wymienić na nowe.

  Sprawna klimatyzacja

  Wbrew utartym poglądom, sprawna klimatyzacja zimą jest również bardzo przydatna. Dzięki niej, możemy w szybkim czasie pozbyć się nadmiaru wilgoci i zaparowania szyb. Woda parująca z roztopionych resztek śniegu, wniesionych do pojazdu na butach i kurtce, może doprowadzić do powstawania grzyba i gnicia tapicerki. Kontrolą klimatyzacji i przygotowaniem pojazdu na sezon zimowy zajmą się profesjonalnie i sprawnie pracownicy Malibu Auto Centrum informując na bieżąco właściciela pojazdu o znalezionych usterkach i ewentualnych potrzebach napraw.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3375 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019