REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Prawie 30 tys. dzieci z Ursynowa jest uprawnionych do świadczenia 500+, kolejnych 20 tys. do 300+. Wnioski są rozpatrywane na bieżąco, a wypłat – także na pierwsze dziecko – można spodziewać się już w lipcu.

  W ciągu pierwszych 11 dni lipca w urzędzie dzielnicy zarejestrowano ponad 4,5 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ oraz ponad 2,1 tys. wniosków o świadczenie Dobry start. Ci, którzy już przesłali dokumenty mogą niebawem spodziewać się wypłat.

  Kiedy przelew?

  - Wnioski o przyznanie świadczenia są rozpatrywane na bieżąco i część uprawnionych otrzyma środki na pierwsze dziecko już w ramach lipcowej wypłaty. Wraz z postępem rozpatrywania wniosków, kolejna część beneficjentów otrzyma wyrównanie za lipiec przy okazji wypłaty w sierpniu – zapowiada urząd dzielnicy.

  Pozostali uprawnieni do 500+, którzy złożą wniosek w lipcu lub w sierpniu otrzymają wyrównanie za lipiec i sierpień wraz z wypłatą we wrześniu lub w październiku - zgodnie z zapisami ustawy - z wyrównaniem za cały okres, na który będzie im przysługiwać świadczenie.

  Osoby, które złożą wnioski do końca września otrzymają świadczenie najpóźniej do końca listopada, również z wyrównaniem od lipca. Terminy najbliższych wypłat to: 26 lipca, 27 sierpnia i 25 września. - Wypłata następuje po otrzymaniu transzy dotacji z urzędu wojewódzkiego - tłumaczą urzędnicy.

  Jak złożyć wniosek?

  Aby otrzymać 500+ i 300+ należy złożyć wniosek w terminie od 1 lipca do 30 września 2019 r. Zgodnie z ustawą od 1 lipca można składać wnioski wyłącznie drogą elektroniczną, wnioski papierowe w urzędzie przyjmowane będą od 1 sierpnia. Obydwa wnioski można przesyłać za pośrednictwem serwisów transakcyjnych banków, portalu ZUS oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl.

  Pamiętajmy, że wyrównanie 500+ zagwarantuje nam tylko złożenie wniosku w okresie lipiec-wrzesień. Złożenie wniosku po 30 września będzie oznaczać przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za miesiące poprzednie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3263 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020