REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 października 2019, 16:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Sufitowe lampy biurowe nie posiadają zbyt rozbudowanego designu. Zazwyczaj są proste, w podstawowych kolorach, wręcz eklektyczne. Wykonywane są przede wszystkim z metali i szkła, a ich przeznaczeniem jest po prostu oświetlenie wnętrza, w tym wypadku biura. Lampy biurowe są zwykle bardziej odporne niż klasyczne i dają nam więcej światła. Do czego jednak jeszcze możemy je wykorzystać?

  Przerób lampę biurową na industrialną

  Moda na industrializm we wnętrzach rozpoczęła się kilka sezonów temu. Wykorzystywany jest nie tylko w formie cegieł czy betonu kładzionego na ściany i podłogi, ale również w formie dekoracji i domowych akcesoriów. Bardzo chętnie wybieranym typem oświetlenia są właśnie lampy industrialne. Wyróżniają je przede wszystkim materiały użyte do ich wykonania - wszelkiego typu metale (stal chirurgiczna, stal nierdzewna, chrom, miedź, srebro).

  Bardzo dobrze w ten trend wpisują się właśnie lampy sufitowe biurowe, które charakteryzuje prosta forma, solidne wykonanie i loftowy charakter. Jeśli mamy dostęp do starych kinkietów z biur, fabryk, przedsiębiorstw, możemy je w prosty sposób odnowić i wykorzystać w mieszkaniu czy domu. Wysokiej jakości lampy sufitowe, a takie z pewnością będą, poddać musimy solidnemu czyszczeniu oraz polerowaniu. Możemy podjąć się tego sami lub zlecić firmom specjalizującym się w tym. Koszt takiej renowacji będzie niższy niż zakup nowej lampy, szczególnie markowej, a dodatkowo zyskamy satysfakcję, że nasze wnętrze zdobi niepowtarzalna lampa.

  Wykorzystaj sufitową lampę biurową na balkonie lub tarasie

  Ze względu na swoją trwałość i odporność, lampy biurowe sufitowe możemy wykorzystywać również na zewnątrz. Szczególnie dobrze będą wyglądać na balkonie, tarasie czy też ganku. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest duża ilość światła, jaką lampa będzie nam dawać. Może być to przydatne do np. podświetlenia drogi do domu.

  Stwórz z niej swoje pierwsze DIY

  Jeśli uda nam się kupić lampę sufitową biurową z kloszem wykonanym z np. metalu, z powodzeniem możemy go wykorzystać do przeróbek. A zastosowań takiego klosza może być wiele. Wśród przykładów, którymi warto się zainspirować, będą donice, dekoracyjne pojemniki na drobiazgi, podstawka do roślin, talerzy etc. Wszystko zależy od tego, jakiego kształtu lampę będziemy przerabiać, bo to on nas zainspiruje. Oczywiście, klosz lampy biurowej może zostać w czystej formie lub możemy poddać go zabiegom renowacyjnym czy ozdabiającym (da się go pomalować, okleić, udekorować).

  Stwórz własną galerię sztuki

  Biurowe lampy sufitowe podobnie jak wracające do łask nowoczesne plafony, można wykorzystać do wykonania domowej galerii sztuki. Jeśli naszą ścianę zdobią obrazy, fotografie, plakaty czy inne dzieła, warto zadbać o ich odpowiednie podświetlenie. Doskonale do tego celu sprawdzą się niektóre rodzaje biurowych lamp. Dają one zazwyczaj chłodne światło, co w połączeniu z prostą formą pozwoli uzyskać efekt jak z galerii. Prace będą podkreślone i uwidocznione.

  Lampa biurowa sufitowa również na podłogi

  Jeśli lubimy niekonwencjonalne rozwiązania, z pewnością spodoba nam się pomysł zamontowania lamp sufitowych biurowych w ścianach i na podłodze. Oczywiście nie na całych powierzchniach, a ich fragmentach, ale z pewnością nikt nie przegapi tak oryginalnej ozdoby. Lampy biurowe (te rastrowe) mogą nam podświetlić ścianki działowe w pokoju czy łazience. Doskonale podświetlą również przezroczyste, szklane elementy.

  Podziel przestrzeń lampami sufitowymi biurowymi

  Przyjęło się, że wyodrębnienie stref do wypoczynku, pracy, jedzenia organizuje się na powierzchni podłogi, przez zastosowanie różnych jej rodzajów. Możemy jednak odwrócić sytuację i na suficie, z wykorzystaniem lamp biurowych ułożyć “ścieżkę” oddzielającą najważniejsze miejsca w naszym domu.

  Jeśli szukasz inspiracji dotyczących urządzania wnętrz, szczególnie doboru oświetlenia i lamp, zapraszamy na bloga sklepu Light Home.

  Artykuł załadowany: 0.2211 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020