REKLAMAA1-DZIELNICA-BO-02-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 lipca 2019, 15:38 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Remont mieszkania to niemałe wyzwanie, zwłaszcza gdy mowa o remoncie generalnym. Nie należy się jednak stresować. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku wskazówkach, które usprawnią cały proces. Dowiedz się, co robić, aby wszystko poszło po twojej myśli!

  1. Policz dwa razy

  Każdy remont wiąże się z setkami obliczeń. Trzeba nie tylko sprawdzić powierzchnie pokoi, ale też obliczyć ilość potrzebnych materiałów. Często każdy centymetr jest ważny. Przecież za krótki to tu to tam panel równa się katastrofie, a w przypadku niewielkich pomieszczeń sprawa jest jeszcze gorsza. Wystarczy źle zmierzyć meble, aby musieć się z nimi pożegnać. Dodatkowo dochodzi też kwestia liczenia kosztów – mało kto robi remont bez określonego budżetu. Dlatego najważniejsza rada to: policz dwa razy. Wszystko.

  2. Zadbaj o oświetlenie

  Brzmi błaho, a jednak jest to kwestia niezwykle ważna. I niestety zazwyczaj pomijana. Aby remont przebiegł sprawnie, trzeba mieć dobre oświetlenie. Oczywiście, znaczną część prac można wykonać przy świetle dziennym, ale już precyzyjne wiercenie czy szlifierka wymagają dobrego oświetlenia. Poza tym doba jest krótka. Remont bez właściwego światła to ryzykowny remont.

  3. Kup dobre narzędzia

  W wirze planów i zakupów często zapomina się o podstawie remontu, czyli o narzędziach. To dzięki nim przeistaczamy przecież całe mieszkania, a jednak – zazwyczaj stawiamy na niezbędne minimum, niewiele przejmując się jakością produktów.

  Przygotowując się do remontu, trzeba sobie uzmysłowić, że złe narzędzia nie tylko generują dodatkowe koszty (poprzez konieczność poprawek), ale też znacznie utrudniają cały proces. Narzędzia powinny być maksymalnie wydajne i dostosowane do twoich potrzeb. Ważne, aby postawić na sprawdzoną markę z dobrymi opiniami. Obecnie bardzo popularne są narzędzia dostępne na stronie Fixero.com.

  4. Nie ignoruj wykończeniówki

  Kiedy najcięższe etapy remontu mijają, wszystkim wydaje się, że “teraz to już tylko wykończeniówka”. Tymczasem właśnie prace wykończeniowe zajmują najwięcej czasu. Przykręcenie wszystkich śrubek, złożenie mebli, dekoracje – tego nie należy ignorować.

  5. Przestrzegaj zasad BHP

  Niestety, prawda jest taka, że o zasadach BHP wciąż trzeba przypominać. Nieprzestrzeganie ich nawet w trakcie niewielkiego remontu może skończyć się katastrofalnie. Chodzi nie tylko o ewentualne wypadki przy pracy, ale również o przedłużenie trwania procesu. Warto zawczasu zabezpieczyć się też specjalną odzieżą ochronną.

  6. Wybierz dobrych wykonawców

  Jeśli nie wykonujesz remontu samodzielnie, zadbaj o to, aby wszystkie prace powierzyć specjalistom. Na rynku aż roi się od partaczy, którzy generują swoją pracą dodatkowe koszty, ponieważ trzeba ją poprawiać. Najlepiej korzystaj z usług poleconych firm i regularnie sprawdzaj postęp remontu. Dzięki temu zapobiegniesz wielu ewentualnym błędom wykonawców.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Roberts 1 4 miesiące temu

   Taaaa weź kielnie i rąbnij Prezesa i Spółdzielnie np. na ulicy Elbląskiej w Warszawie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2954 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019