REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  REKLAMA

  W historii większości firm przychodzi taki moment, kiedy wynajęcie magazynu staje się koniecznością. I o ile znalezienie biura na wynajem jest stosunkowo łatwe, to znalezienie magazynu o odpowiednim metrażu, lokalizacji, sąsiedztwie i cenie, może być dużo trudniejsze. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

  Znalezienie dobrego magazynu to często kluczowa sprawa dla rozwoju firmy, dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie takiego, który idealnie odpowiada jej potrzebom.

  1. Przeanalizuj mapę

  Zaznacz na mapie miasta, jeśli działacie lokalnie, lub kraju, jeśli działacie szerzej, wszystkie miejsca, które są dla was ważne. Główną siedzibę, adresy dostawców, kontrahentów i klientów, także tych, których planujesz pozyskać w przyszłości. To ułatwi ci wyznaczenie obszaru poszukiwań.

  2. Dobierz metraż

  Ty wiesz najlepiej ile powierzchni potrzebuje twoja firma. To może być zależne np. od ilości zamówień. Zróbcie dokładne wyliczenia, zobaczcie ile powierzchni wam brakuje, przemyślcie jak będzie się rozwijać firma. Wynajmujcie zawsze z zapasem!

  3. Poproś o rady

  Poszukaj znajomych pracujących w podobnej branży i porozmawiaj o ich doświadczeniu z najmem powierzchni biurowej. Warto uczyć się na cudzych błędach, zamiast własnych! Jeśli nie możesz nikogo znaleźć, sprawdź na grupach w portalu społecznościowych np. LinkedIn lub Facebook, może tam ktoś będzie mógł ci coś doradzić?

  4. Zrób dobry research

  Szukaj magazynów na różne sposoby. Sprawdzaj ogłoszenia, strony właścicieli dużych powierzchni, ale też sprawdź ofertę agencji, które specjalizują się w najmie magazynów. Zwykle można znaleźć u nich najciekawsze magazyny do wynajęcia, ponieważ mają największy wybór.

  5. Sprawdzaj osobiście

  Odwiedź magazyny, które cię zainteresują. Rozmawiaj osobiście z właścicielami, przejdź się po całej powierzchni, sprawdź dojazd i parkingi. Nie da się magazynu wybrać zdalnie, a rozmawiając z wynajmującym przez telefon, też wiele ryzykujesz. Dobry kontakt to podstawa relacji z właścicielem.

  6. Licz, ale nie bardzo skrupulatnie

  Cena nie powinna być jedynym czynnikiem decydującym o tym, czy wybierzesz jakiś magazyn, czy nie. Pamiętaj, że najdroższy wcale nie znaczy najlepszy! Decyzja powinna być wypadkową wielu innych składowych – lokalizacji, usług, dodatkowych kosztów.

  7. Nie spiesz się

  Zmiana magazynu to poważne wyzwanie i daj sobie czas, żeby wszystko zorganizować perfekcyjnie. Na pewno przeprowadzka będzie się wiązała z wieloma utrudnieniami dla wszystkich. Zrób wszystko, żeby nowy magazyn był idealny, żebyście mogli w nim zostać jak najdłużej, a nie powtarzać trudy przeprowadzki po kilku miesiącach.

  8. Nie bój się negocjować

  Nic nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać. Obiecaj najem długoterminowy i regularność przelewów. Jeśli rabat w danym momencie nie będzie możliwy, zapytaj czy możecie się umówić na zniżkę po kilku miesiącach współpracy? Może właściciel będzie bardziej skory do takich ustępstw, kiedy zyskać pewność, że ma dobrego i solidnego najemcę? Magazyny do wynajęcia znajdziesz na stronie https://www.warehouses.pl/pl/.

  (mat. promocyjny)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1369 sekundy
  REKLAMA