REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ponad 2.400 biegaczy wystartowało w 9. Biegu Ursynowa - Ruch po zdrowie. Trasa prowadząca aleją KEN była szybka, ale zawodnicy zmagali się z upałem co nie sprzyjało biciu rekordów - oprócz jednego: frekwencji!

  Bieg Ursynowa to tradycyjnie otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu Ulicznym na 5.000 metrów. Co roku startuje w nim polska czołówka biegowa. Nie inaczej było w tym roku. Na starcie stanęła śmietanka: Dominika Nowakowska, Arkadiusz Gardzielewski - wielokrotni mistrzowie Polski, Artur Kern - rekordzista w biegu na 5 km w hali czy Błażej Brzeziński - mistrz Polski w maratonie.

  Wygrał Artur Kozłowski z Sieradza z czasem 14 min. 21 sek. Zawodnik przebiegł 5 km z prędkością średnią 21 km/h! Ale i jemu upał dawał się we znaki. 

  - Na pewno pobiegłem wolniej niż w ubiegłym roku, o pół minuty wolniej. Ale trzeba było biec wolniej, aby nie ugotować się w tę pogodę. Dała o sobie znać kontuzja, przez którą miałem 3 miesiące przerwy, ale jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa - mówił triumfator zawodów. Jako drugi na mecie stawił się Emil Dobrowolski a trzeci był Artur Kern. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska - faworytka biegu. Wynik - 16 min. 7 sek. Drugie i trzecie miejsce zajęły: Ewa Chreścionko i Izabela Trzaskalska.

  Obok zawodowców biegli też pasjonaci oraz zwykli mieszkańcy, który biegają od czasu do czasu albo... wcale! Wśród nich mnóstwo ursynowian.

  - Cieszymy się, że możemy wystartować. Trochę przeraża nas ten upał, ale damy radę! - mówiła przed startem Monika z Ursynowa. Wśród biegaczy były także lokalne VIP-y: zastępcy burmistrza Ursynowa - Paweł Zalewski i Rafał Miastowski oraz radni dzielnicy - Piotr Skubiszewski, Piotr Karczewski czy Krystian Malesa. Wszyscy ukończyli bieg.

  - Najtrudniejsza była zawrotka przy Bartoka - mówi wiceburmistrz Zalewski. - Zero ruchu powietrza, asfalt się topił. Musieliśmy zwolnić. Mimo to udało mi się zbliżyć do własnego rekordu, nieco ponad 25 minut - mówił zadowolony Piotr Zalewski, który biegł z żoną. - Na pierwszym odcinku wiał wiaterek, ale w drugą stronę biegliśmy pod słońce. Wtedy zacząłem wymiękać, ale udało się - mówi radny Piotr Skubiszewski, pasjonat biegania.

  Spośród ponad 2.400 zawodników bieg ukończyło 1.984. - Jesteśmy szczęśliwe, że ukończyłyśmy bieg. Czujemy się zachęcone do treningów, cieszymy się z dobrej organizacji biegu w naszej dzielnicy i biegniemy za rok! - mówiły nowicjuszki z Ursynowa, które zapytaliśmy o wrażenia z 9. Biegu Ursynowa. 

  A za rok jubileuszowy bieg! Już dziś ze strony burmistrza Ursynowa padła deklaracja, że impreza się odbędzie. I kto wie być może znów będzie rekordowa, bo ursynowianie - co widać codziennie na ulicach - coraz chętniej biegają, biorąc sobie do serca znane przysłowie: Ruch to zdrowie!

  Pełne wyniki można znaleźć tutaj

  ZOBACZCIE FOTORELACJĘ Z 9. BIEGU URSYNOWA

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~frank 5 ponad rok temuocena: 0% 

   A burmistrz Kempa nie biegł?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 4 ponad rok temu

   Nie biegł :( Oczywiście jak zwykle wszystko przez Guziała i poprzedni zarząd :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Struna 3 ponad rok temuocena: 50% 

   A dlaczego nie mogli się wydostać z Dołka, coś się stało, jakaś blokada? Przecież ulicami obok biegu można było normalnie chodzić, jeździć rowerami, itp. Karetki też widziałem jak jeździły po KEN w trakcie biegu. Więc o co chodzi?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frank 2 ponad rok temuocena: 40% 

   gina. przesada. najlepiej aby nic sie nie działo. żenujący samolubny komentarz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gina 1 ponad rok temuocena: 47% 

   Bieg po zdrowie mieli starsi ludzie, którzy nie mogli wydostać się z =Dołka+. dostać do szpitala itp. Niestety - dla wielu mieszkanców impreza była =ścieżką zdrowia=.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2098 sekundy
  REKLAMA