REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (rodzice Dawida)

  REKLAMA

  9-latek z Ursynowa każdego dnia walczy o życie. Trzy miesiące temu u Dawida wykryto złośliwy nowotwór mózgu. Diagnoza była druzgocącym wyrokiem dla całej rodziny. Chłopiec przyjmuje chemię, za chwilę rozpocznie radioterapię. Ruszyła zbiórka pieniędzy - dzięki niej Dawid może choć częściowo odzyskać dzieciństwo, które tak brutalnie zabrała mu choroba.

  Dawid i jego rodzice dzielnie walczą ze straszliwą chorobą, o której dowiedzieli się zaledwie trzy miesiące temu. 16 sierpnia dowiedzieli się, że u chłopca wykryto guz robaka móżdżku i komory IV, Medulloblastoma anaplastyczna IV stopień złośliwości z ostrym wodogłowiem wewnętrznym. Sama nazwa przyprawia o gęsią skórkę...

  Diagnoza jest dla Dawida tragedią. Przez lata trenował karate tradycyjne, a sprawność fizyczna była dla niego najważniejsza. Dokładnie rok temu wywalczył brąz podczas krakowskiego "II Pucharu Świata Dzieci". 

  Już kilka dni po diagnozie Dawid przeszedł długą i skomplikowaną operację usunięcia guza. Gdyby nie błyskawiczna reakcja rodziców i lekarzy, dziś chłopiec by nie żył. Na szczęście jest inaczej, choć każdy dzień to walka z bólem i niemocą.

  - Dawid jest w trakcie chemioterapii. W jego przypadku możliwe są przerzuty do rdzenia kręgowego. Leczenie mamy rozpisane do końca przyszłego roku. Teraz jest wyczerpany, wczoraj nawet nie chciał rozmawiać - mówi Konrad Wiśniewski, ojciec chłopca. 

  31 sierpnia młody sportowiec przeszedł kolejną operację. Dawidowi implantowano port żylny, żeby w trakcie leczenia nie musiał oglądać igieł. Dzielny karateka przyjął już 42 wlewy w 4 cyklach najmocniejszej chemioterapii. Przed nim 6 tygodni radioterapii, a później kolejne cykle chemioterapii. 

  Pobyt w szpitalu, koszty leczenia i rehabilitacji - to wszystko kosztuje bardzo dużo. Rodzice Dawida błagają o pomoc, chcą cieszyć się swoim dzieckiem, które nie cierpi i może funkcjonować podobnie jak jego rówieśnicy. Można wesprzeć rodzinę, wpłacając dowolną sumę na oficjalną zbiórkę prowadzoną na portalu Pomagam.pl, która jest dostępna tutaj. Dawid potrzebuje 50 tys. złotych, które pozwolą opłacić część kosztów najpotrzebniejszego leczenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kibic 5 3 miesiące temu

   Dawid do przodu nie poddajemy się.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 4 3 miesiące temuocena: 0% 

   Jak można walczyć samemu ze sobą..........?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elo 3 3 miesiące temu

   Z chorobą a nie ze sobą, nastawienie psychiczne dużo daje!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~melex 2 3 miesiące temuocena: 0% 

   Co ma Pan do tego biednego dziecka??? Po prostu przekaż datek i pomóż, człowieku!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ola 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Walcz Dawid, pokonaj tego skubanca a jak juz bedziesz zdrowy to skop tylek mojej corci na macie. Pozdrowienia od Zosi Labudy z Bostonu.:)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1174 sekundy
  REKLAMA