REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2020, 10:25 komentarzy 4

  (policja)

  Na Ursynowie znów grasują złodzieje wyłudzający pieniądze metodą na wnuczka. Ofiarą padła 93-letnia mieszkanka ul. Baletowej, która straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policja szuka sprawców.

  Kolejny raz przestępcom udało się oszukać starszą i ufną osobę. W poniedziałek, 16 listopada tuż po godzinie 14:00 do mieszkania 93-letniej kobiety przy ulicy Baletowej przyszedł mężczyzna i zabrał jej oszczędności, na które ciężko pracowała całe życie.

  - To była doskonale zorganizowana akcja. Zaczęło się od tego, że na stacjonarny telefon babci zadzwoniła młoda kobieta, podając się za jej wnuczkę. Powiedziała, że jest w szpitalu i ma złamaną szczękę i przez opatrunek na twarzy niewyraźnie mówi. Oznajmiła, że jej ojciec, a syn babci miał wypadek, jest na komendzie i potrzebne są pieniądze na kaucję - relacjonuje wnuczka pokrzywdzonej.

  Podczas rozmowy staruszka wymieniła imiona swoich bliskich, chcąc potwierdzić, o które osoby chodzi. To pozwoliło przestępcom zyskać jej zaufanie. W kolejnych rozmowach operowali znanymi sobie już imionami.

  - Po tym pierwszym telefonie zaraz zadzwonił kolejny. Tym razem odezwała się kobieta podająca za policjantkę. Przez 40 minut prowadziła z babcią bardzo emocjonująca rozmowę, posługując się imieniem jej syna. Zakazywała się rozłączać i czekać na kuriera, który przyjdzie po pieniądze, w przeciwnym razie, jak mówiła, nie uda się pomóc synowi - opowiada wnuczka.

  Rysopis złodzieja

  Rozmowa skończyła się, gdy do mieszkania zapukał mężczyzna. Z opisu pokrzywdzonej wynika, że był on młody, z czarnymi włosami, na twarzy miał maseczkę. Na nagraniu z monitoringu widać, że był wysoki, z widocznym brzuszkiem, utykający na prawą nogę, ubrany w czarną lub granatową kurtkę z kapturem.

  - Złodziej wziął wszystkom co babcia miała, dużą kwotę i kazał czekać na syna. Powiedział, że pojawi się on za pół godziny i sam wszystko opowie. Po upływie tego czasu, oczywiście nic się nie wydarzyło i wówczas babcia zadzwoniła do syna i wnuczki, którzy bardzo się zdziwili. Kiedy w trakcie rozmowy zorientowała się, że została okradziona, zemdlała. Musiało przyjechać do niej pogotowie - mówi wnuczka.

  Sprawą zajęła się już policja. Również rodzina czeka na wszelkie informacje, mogące pomóc w ujęciu perfidnych złodziei. Każdy kto przejeżdżał w poniedziałek, 16 listopada ulicą Baletową między 14:00-14:15 i widział na wysokości nr 64, niedaleko wjazdu do jeziora Zgorzała, naprzeciwko wulkanizacji mężczyznę widocznego na filmie lub inne podejrzane osoby powinien skontaktować się z policją lub zadzwonić pod prywatny numer 731 953 595.

  - Może ktoś z Państwa przejeżdżał ulicą Baletową i posiada w swoim aucie kamerkę? Każdy ślad jest bardzo ważny dla prowadzących śledztwo - apeluje rodzina.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~W(BJS) 4 2 miesiące temu

   To utykanie na prawą nogę i brzuch to może być próba zmylenia policji .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wczoraj moja Ciocia miała podobny telefon. Podobny scenariusz. Dane podała. Ale zorientowała się w ostatniej chwili. Trzeba uważać!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szeryf 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Zaostrzyć kary za takie przestępstwa! To nagranie z monitoringu powinno być natychmiast zaprezentowane w ogólnopolskiej telewizji - sprawca tak charakterystycznie kuleje, że z pewnością w mig zostanie rozpoznany! A gdy go złapią to sąd musi przyjąć jako okoliczność b. poważnie obciążającą przestępców, że w wyniku ich działania kobieta zemdlała co w przypadlu 95-letniej staruszki b. poważnie zagraża jej zyciu i zdrowiu!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Pitu, pitu, co ci da zaostrzanie kar jak policja i tak go nie złapie? Nie wysokość kary, ale jej nieuchronność działa odstraszająco. Monitoring słaby, a policja ma teraz ważniejsze sprawy na głowie. Zaraz umorzą z powodu nie zgłoszenia się sprawcy, znaczy się nie wykrycia sprawcy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3593 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021