REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (US)

  REKLAMA

  Ponad 8 tysięcy wniosków o przyznanie "500+" złożyli w sierpniu mieszkańcy Ursynowa. Aby nie stracić ani jednego miesiąca wypłat świadczenia, trzeba złożyć papiery do 31 października.

  Ursynowianie w zdecydowanej większości (70%) zgłaszają swoje wnioski przez internet - za pomocą systemów transakcyjnych banków, podpisu elektronicznego oraz serwisu Emp@tia. 

  Jak informuje urząd, do tej pory mieszkańcy złożyli 8 233 wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Oznacza to, że w ciągu pierwszego miesiąca składania nowych wniosków, wniosek złożyło ponad 70% spośród tych wnioskodawców z Ursynowa, którzy złożyli wniosek w poprzednim okresie zasiłkowym (wpłynęło wówczas 11 641 wniosków).

  Te osoby, które złożyły wnioski w sierpniu dostaną od urzędu decyzję o przyznaniu 500+ do końca października. I nie należy przejmować się, jeśli decyzje nie będą zapadać szybko. Nad wnioskami w ratuszu pracuje 10 osób.

  Jak informuje dzielnica, mieszkańcy, którzy do tej pory nie złożyli wniosku w sprawie świadczenia wychowawczego nie muszą się obawiać, że stracą należne świadczenie lub jego część, ponieważ ostateczny termin złożenia wniosku, gwarantujący wypłatę świadczenia z wyrównaniem za październik upływa 31 października.

  Wnioski złożone we wrześniu urzędnicy rozpatrzą do końca listopada, a złożone w październiku - końca grudnia.

  Od 1 sierpnia wurzędzie, można też składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W sierpniu złożonych zostało 347 wniosków w sprawie przyznania świadczeń rodzinnych oraz 124 wnioski w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fext 2 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Jeżeli nad wnioskami pracuje w ratuszu 10 osób, to do października dziennie mają do "przerobienia" około 16 wniosków. Wychodzi dwa na godzinę, przy dosyć przejrzystych kryteriach decyzyjnych. Więc z przepracowania raczej nie umrą.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kamil 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Polecam czytanie ze zrozumieniem: "do tej pory mieszkańcy złożyli 8 233 wnioski" i "dalej: "można też składać wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W sierpniu złożonych zostało 347 wniosków w sprawie przyznania świadczeń rodzinnych oraz 124 wnioski w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego"

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1284 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018