REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Łukasz Moch)

  Za tydzień 18 marca kończy się nabór do specjalistycznych klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 340. Na uczniów, którzy w teście sprawnościowym poradzą sobie najlepiej, czeka wspaniała przygoda i szansa na prawdziwie olimpijską karierę.

  Historia szermierki przy Lokajskiego liczy już ponad 25 lat. To właśnie tutaj w roku 1993 powołano do życia jeden z pierwszych, uczniowskich klubów sportowych w Polsce – KS d’Artagnan Ursynów. Pięć lat później ruszyły w szkole pierwsze, ukierunkowane na floret klasy sportowe. Jak się okazało, dla wielu dzieci była to furtka do rozpoczęcia regularnych treningów klubowych oraz udziału w zawodach na najwyższym poziomie.

  Dzięki profesjonalnej pracy swoich trenerów – w tym mistrza olimpijskiego z Monachium, Lecha Koziejowskiego - młodzi szermierze z Lokajskiego niemal każdy sezon kończą z workiem medali. Tylko w ostatni weekend uczniowie klas sportowych wywalczyli 8 krążków Warszawskiej Olimpiady Młodzieży - 2 złote, 1 srebrny oraz 5 brązowych. Uczennice klasy VI znajdują się w ścisłej, krajowej czołówce w swojej kategorii wiekowej, zaś uczeń klasy VIII – Tymon Lewicki – wywalczył w ubiegłym roku Puchar Europy do lat 14 (Porto 2018).

  Dzieciom, chcącym rozpocząć swoją przygodę z szermierką, SP 340 oferuje program szkoleniowy z prawdziwego zdarzenia. Jego częścią są m.in. dwa duże obozy sportowe (letni i zimowy), odbywające się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Uczniowie mają ponadto możliwość wzięcia udziału w kilku mniejszych, weekendowych zgrupowaniach. Szkoła zapewnia także swoim podopiecznym dostęp do wyczynowego sprzętu sportowego, zaś w przyszłym roku ruszy przy niej budowa specjalistycznej sali szermierczej, która będzie jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w kraju. 

  Po zgromadzeniu wszystkich zgłoszeń, uczniów czeka test sprawnościowy. Składać się na niego będą: bieg wahadłowy 4x10 m, wykonywane przez 30 sekund brzuszki, skok w dal z miejsca oraz kilka prostych ćwiczeń, mających za zadanie sprawdzić predyspozycje dziecka pod kątem szermierki.

  - 10 godzin wychowania fizycznego tygodniowo, 6 ogólnych i 4 profilowane, a także organizowane przez szkołę obozy i zgrupowania wspaniale integrują klasę. Aktywność sportowa wpływa ponadto nie tylko na ogólny poziom sprawności młodego człowieka, ale również zaszczepia w nim systematyczność, uczy zdrowej rywalizacji, pozwala poczuć satysfakcję z własnej, niekiedy cieżkiej pracy – mówi Wojciech Zabłocki, trener szermierki i opiekun klasy sportowej SP 340.

  Termin składania podań o przyjęcie ucznia do klasy sportowej upływa 18 marca o 16:00. Rodzcie mogą pobrać gotowy do uzupełnienia wniosek bezpośrednio ze strony szkoły, gdzie znajduje się również pełny harmonogram rekrutacji oraz regulamin klasy szermierczej: http://www.sp340.pl/?url=rodzice/rekrutacja-do-kl-sportowej.html 

  Wniosek można wysłać mailem lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3409 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020