REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Od kilku lat mieszkańcy osiedla Olimpia czekają na zmiany w Pileckiego. Potrzebują ich, bo chcą szybciej dojeżdżać do domów. Dzielnica niezmiennie odpowiada: nie ma takiej możliwości.

  Przebudowa ul. Pileckiego sprzed dwóch lat odbija się czkawką mieszkańcom pobliskiego osiedla Olimpia na rogu Ciszewskiego. Kiedy drogę poszerzono – wyłączono lewoskręt z parkingu w kierunku Instytutu Hematologii, a także wprowadzono zakaz zawracania przy Gandhi. Kierowcy protestowali, ale ratusz mówił, że pretensje zgłosili za późno.

  Teraz mieszkańcy muszą nadkładać setki metrów, pierwszą legalną zawrotką jest dopiero rondo przy Płaskowickiej.

  - Postulowałem o wprowadzenie możliwości zawracania przy Gandhi. Wcześniej było to dozwolone, bardzo bezpiecznie. Teraz uparto się na zakaz, chociaż na przykład z naprzeciwka auta mogą legalnie zawracać w kierunku Płaskowickiej – mówi Ryszard Zięciak z PO, prywatnie mieszkaniec Olimpii.

  Urząd: Zmian nie będzie

  Ratusz jest jednak nieugięty. Rzecznik dzielnicy Barbara Mąkosa-Stępkowska tłumaczy, że w najbliższym czasie na skrzyżowaniu z Gandhi nie dojdzie do zmian. Odsyła nas do odpowiedzi burmistrza Roberta Kempy sprzed pół roku.

  - Rozumiemy, że dla niektórych mieszkańców budowa drugiej jezdni spowodowała wydłużenie dojazdu. Przyjęte rozwiązania sterowania ruchem uwzględniają jednak przede wszystkim ponadlokalną funkcję drogi – odpowiada.

  Ryszard Zięciak nie rozumie tego tłumaczenia. Mówi, że strzałki do skrętu w lewo i zawracania są standardem na wielu skrzyżowaniach w dzielnicy, także w alei KEN. Przekonuje, że konieczność jazdy aż za Arenę Ursynów to niepotrzebne nadkładanie drogi.

  Zwraca także uwagę na drugi problem. Mieszkańcy wyjeżdżając z osiedla, często wjeżdżają w korek przy Pileckiego. Chcąc szybko dostać się do Gandhi, skręcają w prawo w Ciszewskiego. Radny apeluje, by powstała tam zielona strzałka, tym razem do skrętu w prawo.

  - Dzielnica także odmawia. A jak za każdym razem mówię: czym różni się ten skręt od skrętu w prawo z Gandhi z al. KEN? Tam też jest duży ruch poprzeczny, ale nikt zielonej strzałki nie likwiduje -  mówi Ryszard Zięciak.

  Ma nadzieję, że w najbliższym czasie dzielnica dokona korekt na Pileckiego. - Koszty zmian są niewielkie, a płynność ruchu bardzo ważna – podkreśla.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~MP 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Od osiedla do plaskowickiej plus powrót to dodatkowe 2 km. Większość i tak zawraca na ghandi, ale czasem się policja ustawia na przystanku.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lokaj 6 5 miesięcy temuocena: 11% 

   Powinni wybudować im estakadę do skrętu w lewo albo lepiej tunel, ale koniecznie taki z filtrami spalin. Ciekawe czy mieszka tam ktoś z redakcji? czy może ktoś z rady dzielnicy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Akrobata 5 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Radny Zięciak z PO apeluje na rok przed wyborami do PO a wszyscy z PO są nieugięci ;) Może Ryszard powinien zmienić partię? A może to ustawka bo już się dogadali i Ryszard będzie miał jeden sukces przed wyborami i liczy na głosy Olimpii? A może czas podziękować Ryszardowi za jego brak aktywności w najbliższych wyborach? Komedia Ryszard. Twoja aktywność powala.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irma 4 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Haha, w punkt trafione. Czyżby jakaś ustawka, żeby ożywić zombie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irma 3 5 miesięcy temuocena: 45% 

   Nie wiem co jest bardziej absurdalne, sam problem czy to, że problemem zainteresował się radny Zięciak? Chyba wybory się zbliżają...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MójNick 2 5 miesięcy temuocena: 38% 

   Teraz mieszkańcy muszą nadkładać SETKI metrów... Ja może i trochę rozumiem że dla kogoś to może być życiowa sprawa, ale zasadniczo brzmi to zabawnie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olimpijczyk 1 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Ale jeżeli setki to odległośc robiona od Roentgena do Płaskowickiej każdego dnia, to robi się mniej wesoło

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1178 sekundy
  REKLAMA