REKLAMAA1-SIMUR--14-12-2018----13-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Kierowcy lekceważą zakaz

  Kierowcy lekceważą zakaz (SK)

  REKLAMA

  Po wybudowaniu drugiej nitki ul. Pileckiego drogowcy zamknęli dojazd do dużego osiedla i zabronili zawracania przy Gandhi. Efekt? Kierowcy na skrzyżowaniu z Alternatywy notorycznie łamią przepis. Zawracają w miejscu niedozwolonym, choć zawrotka jest 200 metrów dalej, na rondzie. Czy urzędnicy ułatwią kierowcom życie i dostosują organizację ruchu do ich potrzeb?

  Zakorkowane rondo u zbiegu Płaskowickiej i Pileckiego - to główna przyczyna zawracania kilkaset metrów wcześniej, w miejscu niedozwolonym. Wystarczy przez chwilę poobserwować ruch przy Arenie Ursynów, by stwierdzić, że kierowcy nie stosują się do przepisów. W każdej minucie na lewoskręcie pojawiają się auta, które zamiast skręcić w lewo, wykonują manewr zawracania. Dlaczego?

  - Tak jest wygodniej i szybciej. Zabrali nam lewoskręt z Pileckiego prosto w osiedle. Od dwóch lat nadrabiamy kilometry - mówi Marek, mieszkaniec osiedla "Olimpia" położonego naprzeciwko Centrum Onkologii. 

  Dwa lata temu, oprócz likwidacji lewoskrętu wprowadzono zakaz zawracania przy Gandhi. Kierowcy protestowali, ale ratusz twierdził, że pretensje zgłosili za późno. Pierwszą legalną zawrotką jest zakorkowane rondo przy Płaskowickiej.

  - Postulowałem wprowadzenie możliwości zawracania przy Gandhi. Wcześniej było to dozwolone, bardzo bezpiecznie. Teraz uparto się na zakaz, chociaż na przykład z naprzeciwka auta mogą legalnie zawracać w kierunku Płaskowickiej – mówił nam we wrześniu Ryszard Zięciak z PO, prywatnie mieszkaniec "Olimpii".

  Nowe zakazy doprowadziły do sytuacji absurdalnej. Przepisy są martwe - kierowcy wybrali sobie skrzyżowanie z ul. Alternatywy na doskonałe miejsca do zawracania. Zawracają nie tylko mieszkańcy "Olimpii", ale też klienci Lidla i stacji benzynowej Shell. I wydaje się, że są rozsądniejsi niż urzędnicy odpowiedzialni za organizację ruchu. W tym miejscu zawrotka nie stwarza zagrożenia w ruchu.

  Zapytalliśmy ratusz, czy zamierza zalegalizować zawrotkę przy Arenie Ursynów, jeśli nie chce przywracać tej na Gandhi. Interpelację w tej sprawie złożył także radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów.

  Odpowiedź jaka nadeszła do nas z Biura Polityki Mobilności i Transportu nie napawa optymizmem. Zawrotka może będzie, ale... za kilka lat!

  - Identyfikacja potrzeb ruchowych na etapie przygotowania projektu przebudowy Pileckiego, nie wykazała zapotrzebowania na zawracanie w tym miejscu. Manewr zawracania można wykonać na pobliskim rondzie - przekonuje Tomasz Kunert z Urzędu M. St. Warszawy.

  Jest jednak iskierka nadziei na zmiany. Ruch w tej części dzielnicy będzie zmieniany z uwagi na planowaną w pobliżu budowę Południowej Obwodnicy Warszawy oraz wprowadzane z tego powodu czasowe organizacje ruchu.

  - Po ustabilizowaniu się ruchu w tym rejonie będzie możliwa ocena zasadności oraz możliwości wprowadzania przedmiotowej relacji na skrzyżowaniu - odpowiada Kunert.

  Co oznacza, że legalnej zawrotki, ułatwiającej życie nie tylko mieszkańcom osiedla "Olimpia", możemy się doczekać albo w przyszłym roku, albo w 2020 roku. Do tego czasu kierowcy będą nadrabiać kilometry.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~konjo 10 8 miesięcy temu

   Siedzi taki i pierdzi w stołek, a gazy działają szkodliwie na mózg i dlatego wygaduje pierdoły. Sam se zawracaj pierdzielu na Płaskowickiej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eva 9 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy p Kunert obliczył już ile ton spalin idzie w nasze ursynowskie powietrze z tych setek samochodów, które codziennie aby zawrócić pokonują kilkaset metrów niepotrzebnej jazdy stojąc następnie w korku na rondzie?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 8 11 miesięcy temuocena: 13% 

   Ustawić tam misiaczków z suszarka i wyłapywać wszystkichj cwaniaczków. Zabuli taki 500 to sie nauczy jeździć przepisowo.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 7 11 miesięcy temuocena: 92% 

   Misiaczku........jestem za przestrzeganiem przepisów,ale jeszcze bardziej jestem przeciw ABSURDALNYM przepisom.....i nie jestem cwaniaczkiem. Tam po prostu zawracanie NIE ZAGRAŻA bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zacznij mysleć i miej choć trochę empatii.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kenez. 6 11 miesięcy temuocena: 60% 

   Ten skret jest tam w ogóle niepotrzebny. Jak nie potrafią jeździć to należy go zlikwidować. Poza tym jak powszechnie wiadomo, najlepszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu to rower. Jak kierowcy się sami nie chcą przesiąść na rower, to my już dobrze wiemy jak ich do tego zmusić. Proszę obserwować nasze działania w tym zakresie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sa-ba 5 11 miesięcy temuocena: 78% 

   Kunert, urzędnik HGW każe czekać lata na prostą decyzję?! Co to za urząd.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mws 4 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Na upartego przy Arenie można zawrócić legalnie. Trzeba skręcić w lewo na parking, i przy stacji ładowania prądu jakoś zawrócić i skręcić w prawo w Pileckiego (najczęściej trafimy na zieloną strzałkę skrętu warunkowego). Ale na dedykowaną strzałkę lewoskrętu przy Alternatywy zazwyczaj długo się czeka.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s21 3 10 miesięcy temu

   życzę powodzenia gdyż zazwyczaj stoi tam więcej niż jeden samochód do skrętu...jak sobie wyobrażasz manewrowanie 4-6 samochodów na parkingu przed areną żeby zawrócić...wtedy to będzie kocioł i niepotrzebne spaliny

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Opadłyliściezdolnejwargi 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Yebać urzędasów! Zawracać!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   W tym miejscu i policja zawraca.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1588 sekundy
  REKLAMAA2-GIGANT-SIMUR-14-12-2018----13-01-2019