REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Haydamaky - jeden z zespołów, które zagrają podczas Dnia Kultury Ukraińskiej

  Haydamaky - jeden z zespołów, które zagrają podczas Dnia Kultury Ukraińskiej (FB/Kulturalny Ursynów)

  Pyszne pielmieni, folkowa muzyka i integracja. W niedzielę parking pod ursynowskim ratuszem zamieni się w ukraińską ulicę pełną kolorów, zapachów i muzyki.

  Ukraińska kultura do zaoferowania ma niezwykle wiele. Będzie można się o tym przekonać samemu już w tę niedzielę. Wówczas na parkingu ursynowskiego ratusza odbędzie się Dzień Kultury Ukraińskiej. 

  - Co jakiś czas organizujemy wydarzenia związane z kulturą innych państw. Tym razem wybór Ukrainy wydawał się oczywisty i naturalny. Nazwałbym ten dzień "dniem integracji". Chcemy, żeby nasi goście poczuli się jak w domu, a Polacy mogli poznać i poczuć ukraińską kulturę - mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski.

  Na chętnych czekać będzie kilkanaście stanowisk z ukraińskimi pysznościami. Będzie można spróbować m.in. słynnych pielmieni, prawdziwego barszczu po ukraińsku. Nie zabraknie również czegoś mocniejszego - ale tylko dla dorosłych! Przy kolejnych kilkunastu stoiskach chętni znajdą przepiękne rękodzieła.

  - Na wszystkich stanowiskach będą tylko osoby z Ukrainy, może poza tłumaczami. Na pewno nie będzie czegoś takiego, że Polacy gotują ukraińskie dania. Nie mogliśmy sobie na coś takiego pozwolić - ręczy Klaudiusz Ostrowski.

  Wyjątkiem będzie jedynie namiot, gdzie burmistrz Robert Kempa będzie odpowiadał na pytania mieszkańców.

  Ukraińskie brzmienia

  Podczas wydarzenia nie zabraknie także ukraińskiej muzyki. Na scenie wystąpi wielu znanych u naszych wschodnich sąsiadów wykonawców. Wśród nich Jaroslav Politov - który dał się już poznać ursynowskiej publiczności - Yordana Dranchuk i Oksana Tykmiv oraz zespoły Troye Zillia i AtmAsfera. Największą gwiazdą dnia będzie grupa Haydamaky, który na scenie zamelduje się o godzinie 19.

  - Zależało nam nie na muzyce rozrywkowej, a prawdziwie ukraińskiej. Haydamaky grają - jak sami to określają - folk rock. Można powiedzieć, że to muzyka ukraińskiego folkloru z nutą ostrzejszej gry - opowiada wiceburmistrz Ursynowa.

  Zaplanowano również konkursy z nagrodami oraz zabawy dla najmłodszych. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz Ukrainy. Dzień Kultury Ukraińskiej rozpocznie się 22 maja, o godzinie 11 na parkingu na tyłach urzędu dzielnicy przy al. KEN 61. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mgrkotka 3 2 miesiące temuocena: 86% 

   Oni już dawno czują się jak w domu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irga 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   Oczywiście. Bardziej niż my - tutejsi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~costadel 1 3 miesiące temuocena: 57% 

   Czy na Dniach Kultury Ukraińskiej będą pierogi ukrainskie, czyli z samymi ziemniakami, bez twarogu - narodowe pierogi ukrainskie? "Pierogi ruskie", czyli z Rusi Koronnej, z twarogiem i ziemniakami, na Ukrainie sa nazwane "pierogi polskie", znane sa glownie na zachodzie Ukrainy, czyli na terenach dawnej Rusi. Natomiast Rosjanie takich pierogów w ogóle nie znają.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7358 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022