REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Żłobek Harmony Montessori Park, to nowa placówka na pograniczu warszawskiego Ursynowa i Mokotowa, zlokalizowana przy ul. Pieskowa Skała 7, na pięknym, nowym osiedlu Central Park Ursynów.

  Dziś o adaptacji w duchu pedagogiki Marii Montessori opowiada nam Anna Linek, dyrektorka placówki i mama 18 miesięcznego Henia.

  Udana adaptacja możliwa jest tylko w placówce, która podziela nasze wartości

  Decyzja o zapisaniu dziecka do żłobka jest zazwyczaj poprzedzona głęboką refleksją i analizą potrzeb i możliwości całej rodziny. Również wybór placówki oraz moment rozpoczęcia edukacji dziecka poza domem to bardzo ważne wybory zarówno dla rodziców, jak i samego dziecka. 

  W naszym żłobku wierzymy, że sukces adaptacji żłobkowej i dalszej edukacji jest w dużej mierze uwarunkowany trafnym wyborem placówki,  której  opiece chcemy nasze dziecko powierzyć.

  Stąd, w Harmony Montessori Park, na pierwszej wizycie rozmawiamy z Rodzicami o naszej wizji, głównych założeniach pedagogiki Montessori, aby upewnić się że nasza filozofia i podejście jest tym czego szukają w wychowaniu i edukacji. 

  Jest to o tyle ważne, iż zależy nam na spójności wartości pielęgnowanych w domu i w żłobku. Jeżeli jest otwartość i chęć dialogu to oferujemy wsparcie dla całej rodziny przez cały czas pobytu dziecka u nas,  jak i po zakończeniu żłobka.

  Rodziny dostają od nas obszerny poradnik, plan dnia żłobka, mogą wypożyczać  ze żłobka lektury dotyczące pedagogiki Marii Montessori, uczestniczyć w ciekawych warsztatach, otrzymać dedykowaną konsultację (również w domu), a przede wszystkim otrzymują od nas na bieżąco informacje o funkcjonowaniu swojego dziecka w żłobku. 

  Zajęcia przygotowujące do żłobka - Montessori Play Groups

  Dla Rodziców, którzy chcą lepiej przygotować się do adaptacji prowadzimy Montessori Play Groups - unikatowe rozwiązanie pomostowe, forma łagodnej adaptacji - dające szansę dzieciom i nauczycielom na zbudowanie dobrej relacji oraz przygotowanie dzieci do socjalizacji w grupie. 

  Są to dwugodzinne zajęcia organizowane kilka razy w tygodniu dla rodzin spoza żłobka, podczas których nauczyciel prowadzący proponuje zabawy dopasowane do etapu rozwoju dane go dziecka.

  Zajęcia prowadzone są w języku polskim oraz języku angielskim Rodzice mają możliwość zasięgania opinii i porady w interesujących ich kwestiach adaptacyjnych. W miłej, twórczej  atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa budujemy relację wpływającą na znaczne zmniejszenie lęku adaptacyjnego.

  Adaptacja Montessori - rodzinna i trwająca tyle ile potrzebują tego rodzic i dziecko

  Zawsze prowadzimy adaptację rodzinną i szczerze mówiąc nie wyobrażamy sobie, żeby mogło być inaczej. Nawet w dobie pandemii. Mamy specjalne procedury, maksymalnie chroniące nas przed niechcianym wirusem. 

  Co ważne - jesteśmy żłobkiem wspierającym długie karmienie. Nie wymagamy odstawiania od piersi - wręcz przeciwnie, zachęcamy do tak długiego karmienia ile mama i dziecko tego potrzebują. Zarówno w czasie adaptacji, jak i po niej można u nas zostawić mleko w specjalnej lodówce, można też po prostu przyjść w ciągu dnia i nakarmić dziecko. Wspieramy karmiące mamy, tym bardziej, że jesteśmy gotowi przyjąć do nas dzieci już od czwartego miesiąca życia.

  Proces adaptacji w praktyce

  • Rodzice i dziecko przychodzą w ”odwiedziny” – są to dwa godzinne spotkania w sali żłobkowej i/lub w naszym ogródku.
  • Dziecko zostaje samo na krótki czas  – zaczynamy od jednej godziny pobytu i sukcesywnie wydłużamy ten czas, w każdym dniu, jeśli dziecko jest do tego gotowe. Prosimy o wytrwałość i cierpliwość, w stosunku do własnego dziecka. Nauczyciele i rodzice są w stałym kontakcie telefonicznym. W czasie adaptacji chcemy, by dzieci nie zostały w żłobku dłużej niż są na to gotowe. Dobre wrażenia sprawią, że dziecko chętniej przyjdzie do żłobka kolejnego dnia.
  • Adaptację prowadzi nasz nauczyciel dedykowany – opowiada jak spędzimy dziś czas, wdraża dziecko i rodzica we wszystkie aktywności oraz buduje relację. 

  Po adaptacji - budujemy u dziecka samodzielność

  Każde dziecko inaczej przeżywa rozstanie z rodzicami.

  Nie przedłużamy  rannego rozstania z dzieckiem. Wszelkie pożegnania z dzieckiem odbywają się przed otwarciem drzwi do sali. Przedłużanie czasu rozstania, nie pomaga dziecku.

  Dziecko w wieku żłobkowym nie rozumie jeszcze wszystkich emocji i nie potrafi jch nazywać. Nie rozumie słów „krótko”, „zaraz przyjdę”, choć dorosły interpretuje zachowanie dziecka po swojemu. To od emocji dorosłych zależy, czy dziecku uda się wejść w nowe dla niego środowisko, bez mamy i tych najbliższych, którzy zawsze byli obok niego. Dlatego jeśli Rodzic jest gotowy, żeby dziecko chodziło do żłobka, adaptacja będzie przebiegała sprawniej. Ile? Tyle, ile dziecko będzie potrzebowało.

  Grupy mieszane wiekowo - odwzorowanie małych społeczności

  W żłobku Harmony Montessori Park prowadzimy grupy mieszane wiekowo, zatem w jednej grupie znajdą się dzieci w wieku 6-36 miesięcy (dzieci 4-5 miesięczne mogą mieć osobną grupę). Takie otoczenie jest naturalnym odwzorowaniem życia w społeczności, gdzie przecież są ludzie w różnym wieku. Dzięki temu dzieci mogą doświadczyć bycia w różnych rolach np. jako ten najmłodszy członek grupy jak i po pewnym czasie być najstarszym w grupie. Rozwija to w dzieciach empatię i uczy uważności na innych. Starsze dzieci są dla młodszych modelem do naśladowania oraz pomagają w prostych czynnościach. 

  Co ważne w Harmony Montessori Park mamy inne warunki kadrowe w porównaniu do standardu miejskiego, gdzie na jedną opiekunkę może przypadać do 8-ga dzieci. U nas jeden nauczyciel zajmuje się 4-5 dziećmi (maksymalnie 6 - w zależności od grupy), co pozwala mu poświęcić więcej uwagi  nowemu dziecku. 

  Podsumowując, adaptacja może przebiegać bardzo sprawnie, jeżeli cała rodzina jest na to gotowa i znajdzie wsparcie w placówce, która podziela ich wartości.

  Jak można zapisać dziecko do Harmony Montessori Park?

  Rekrutacja do nas trwa przez cały rok. Chcąc wyjść rodzicom naprzeciw oferujemy teraz super promocję: - 50% na czesne przez pierwsze 3 miesiące, dla osób, które zapiszą do nas dziecko i wpłacą wpisowe do końca roku. W ramach promocji, w przypadku lockdownu rodzice nie płacą czesnego.

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas na Pieskowej Skale 7, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (tel. 885 884 119 i 885 884 620) lub wirtualnie:

  https://harmonymontessoripark.pl/rekrutacja/

  https://www.facebook.com/HarmonyMontessoriPark

  Artykuł załadowany: 0.2825 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021