REKLAMAA1-PAAR--21-08---20-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AW)

  To jedyne takie miejsce na Ursynowie, w którym można adoptować lub wymieniać się kwiatami. Od ponad roku działa ono w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej. Ostatnio przybyło tam wiele nowych roślin w darze od zaprzyjaźnionej kwiaciarni. Wszystkie czekają na nowy dom. 

  Pomysł ursynowianek - Ani, Karoliny i Ewy - które skorzystały z gościnności MAL-u przy Kłobuckiej okazał się strzałem w dziesiątkę. Kiedy w kwietniu ubiegłego roku powstawał Punkt Sąsiedzkiej Wymiany Roślin, trudno było się spodziewać aż tak dużego zainteresowania. Okazało się jednak, że w naszej dzielnicy jest dużo osób, które przynoszą tu swoje rośliny lub biorą te przyniesione przez innych.

  - To ogromny sukces. Jesteśmy bardzo dumne, że ludzie przynoszą rośliny, a potem one szybko znikają. Same też pozyskujemy kwiaty, np. od osób starszych, które nie mogą się już nimi opiekować. Wówczas jedziemy po nie rowerem lub samochodem. Bywa, że jak ktoś się wyprowadza, to przywozi nam dużo roślin bardzo okazałych np. palmy, monstery, filodendrony. Przyjmujemy wszystko co zielone - mówi Anna Wardaszko. 

  Kwiaciarnia też się dzieli

  Ale nie tylko z powodu przeprowadzki lub braku sił ludzie szukają nowego domu dla swoich kwiatów. Zdarza się, że stare rośliny nie pasują już do nowych wnętrz. Są jednak - na szczęście - tacy, którzy adoptują takie kwiaty, ratując je przed wyrzuceniem na śmietnik. 

  Ostatnio do akcji dołączyła jedna z ursynowskich kwiaciarni, która przekazała pierwsze rośliny. Na półki trafiły kalia, storczyk, drzewko bożonarodzeniowe i mnóstwo eko-pietruszki. To jednak nie koniec, bo do punktu będą sukcesywnie trafiać kolejne rośliny, których nie udało się sprzedać, a szkoda wyrzucić, np. przekwitnięte storczyki.

  Obecnie w Miejscu Aktywności Lokalnej przy Kłobuckiej 14 są pełne półki różnych kwiatów do adopcji. Można też zostawić tam swoje rośliny na czas urlopu pod troskliwą opieką wolontariuszy. Wszystko za darmo.

  Punkt Sąsiedzkiej Wymiany Roślin czynny jest w piątki od 17:00 do 19:00 oraz w czasie zajęć Klubiku Malucha, czyli w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00 - 12:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 2 miesiąc temuocena: 100% 

   A ja zapytam... Co robi Dzielnicowy ogrodnik? Bo że Bartosz nic, to wiadomo.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwolennik PiS 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Oplakuje klęskę Szambelana. Wie, że jego kariera poszła w ***** ***. I teraz szuka kontaktu do Łukasza Ciolko, może po znajomości załatwi stołek w PiSie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5143 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020