REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2018, 10:53 komentarzy 23

  (S. Jacyniak)

  Piotr Guział został nagrany w restauracji "Sowa i Przyjaciele" - donosi Onet.pl. Były burmistrz Ursynowa przynajmniej dwukrotnie spotykał się tam z politykami - Marcinem Rosołem i Andrzejem Arendarskim. Guział, któremu Patryk Jaki obiecał stanowisko zastępcy prezydenta Warszawy, bagatelizuje sprawę.

  Według akt afery taśmowej, do której dotarli dziennikarze Onet.pl, do pierwszego spotkania w którym uczestniczył Piotr Guział doszło na przełomie lat 2013-2014, tuż przed referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta stolicy, którego ursynowski burmistrz był inicjatorem.

  Guział spotkał się wówczas w restauracji „Sowa i Przyjaciele” z Marcinem Rosołem, byłym politykiem PO i szefem gabinetu politycznego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego w rządzie PO, uwikłanym w głośną aferę hazardową sprzed kilku lat. W ich rozmowach uczestniczył także Mariusz Książek, właściciel firmy deweloperskiej.

  Na kolejnym spotkaniu, w tej samej restauracji, Guział spotkał się z Andrzejem Arendarskim, politykiem i przedsiębiorcą, ministrem współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Hanny Suchockiej, współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego, byłym szefem Stronnictwa Demokratycznego i wieloletnim prezesem Krajowej Izby Gospodarczej. W tej rozmowie również uczestniczył Mariusz Książek. 

  Nagrań z obu wizyt Piota Guziała w "Sowie" nie ma w aktach sprawy, choć kelnerzy zapewniają, że je nagrali. Są natomiast protokoły przesłuchania uczestników spotkań z lipca 2015 roku.

  Piotr Guział powiedział wówczas przesłuchującej go policjantce. - Oba spotkania odbyły się w tej samej sali z oddzielnym wejściem. Były to spotkania o charakterze prywatnym. Rozmowy poruszane na tych spotkaniach miały charakter prywatny. Rozmawialiśmy również na tematy bieżące, co się dzieje w kraju i polityce - czytamy w protokole, do którego dotarł Onet.pl.

  Z kolei Marcin Rosół stwierdził, że był na jeszcze jednym spotkaniu z Piotrem Guziałem, w którym oprócz nich uczestniczył jeszcze wspomniany Mariusz Książek oraz Piotr Wawrzynowicz, były szef Funduszu Wyborczego PO, były asystent ministra Drzewieckiego, nazywany „złotym chłopcem PO”, potem wpływowy lobbysta kojarzony z Janem Kulczykiem.

  "Spożywaliśmy dużą ilość alkoholu"

  Zapytany o to spotkanie przez dziennikarzy Onet. pl Piotr Guział zaprzecza, że widział się wtedy z Piotrem Wawrzynowiczem.

  Coś się musiało pomylić Marcinowi. Marcina Rosoła znałem od jakiegoś czasu. Jesteśmy w podobnym wieku, obaj obracaliśmy się w środowisku polityków i na jednym ze spotkań się poznaliśmy. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Wszystkie te spotkania odbywały się na prywatnej stopie. Na te pierwsze, z Marcinem i Mariuszem Książkiem, trafiłem właściwie trochę na doczepkę. Zadzwoniłem, żeby się spotkać, bo chciałem coś skonsultować z Marcinem. Okazało się, że obaj panowie są już umówieni, a ja miałem do nich dołączyć. Mieliśmy się umówić początkowo w innym lokalu, ale tam nie było miejsc. Marcin zaproponował „Sowę i Przyjaciół”. Byłem tam wtedy pierwszy raz.

  – tłumaczy były burmistrz Ursynowa.

  Marcin Rosół, który w tym czasie zatrudniony był w firmie, zajmującej się m.in. ubezpieczeniem Stadionu Narodowego, również twierdzi, że spotkanie w restauracji miało charakter prywatny - Z tego, co pamiętam, na tych spotkaniach były poruszane tylko prywatne tematy. Pamiętam, że przy spotkaniu z Mariuszem Książkiem i Piotrem Guziałem spożywaliśmy dość dużą ilość alkoholu. Było to prywatne spotkanie, na którym poruszaliśmy tematy prywatne.To były prywatne

  Dziennikarze Onet pl zapytali Piotra Guziała o drugie spotkanie, które zostało podsłuchane w restauracji "Sowa i Przyjaciele", na którym był Andrzej Arendarski - To drugie spotkanie, choć również miało charakter towarzyski, miało już jednak pewien cel. Chciałem się dowiedzieć, jak to moje referendum odbierają środowiska biznesowe. Gdy zapytałem o to warszawskiego przedsiębiorcę Mariusza Książka, powiedział, że warto o tym porozmawiać z szefem Krajowej Izby Gospodarczej Andrzejem Arendarskim, z którym akurat był umówiony i doprosił mnie na to spotkanie. Potraktowałem to trochę jako badanie fokusowe. Porozmawialiśmy sobie i tyle. Pamiętam, że panowie byli dość oszczędni w formułowaniu poglądów na temat referendum. 

  Piotr Guział trzy lata temu podczas przesłuchania powiedział, że nie był szantażowany lub nakłaniany do podjęcia jakichkolwiek działań lub decyzji przy wykorzystaniu nagrań rozmowy oraz że nie wiedział o nagrywaniu rozmów. Tak twierdzi również dziś.

   - Była miła atmosfera i obsługa. Jak się potem okazało, kelnerzy chyba zapisywali sobie wszystko po każdym takim nagraniu. Bo kiedy przyszedłem do Sowy drugi raz, ten, co nas obsługiwał, przywitał mnie zwracając się do mnie imieniem i nazwiskiem, pamiętał nawet, co piłem i jadłem poprzednim razem. Z tego, co wiem, tych płyt z nagraniami było mnóstwo, ale przejęto tylko część. Ponoć tej z moimi rozmowami nie ma - mówi Onet.pl Piotr Guział.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 114

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 10
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  23Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~orzeu 23 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Te komenty trolli kempy są całkiem pocieszne :D Pozdro Ant, KJL i Zieeeew

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ant 22 8 miesięcy temuocena: 79% 

   Czyli własnie potwierdzają się doniesienia o tym, że ten pisowski pomagier dogadywał się z deweloperami w sprawie referendum przeciw HGW. Ciekawe jak to skomentują jego koledzy z OU NU

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldeemar 21 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie skomentują, bo się wstydzą :-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 20 8 miesięcy temuocena: 85% 

   Nigdy nie jadłem ośmiorniczek. Powiedz no Guziałku, jak one smakują.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 19 8 miesięcy temuocena: 60% 

   Kilogram masła jest obecnie droższy od ośmiorniczek, Dzięki ci Dojna zmiano.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamK 18 8 miesięcy temuocena: 81% 

   Czy środowiska biznesowe mogą już na stałe podziękować temu artyście Guziałowi? Czy dopiero to się stanie jak wyjdą jego inne „sprawy”. Choć teraz pewnie nie - PiS swojemu krzywdy nie zrobi. Mam nadzieje, ze każdy kto ma rozum nie odda głosu ani na niego ani na inne przystawki PiS. Swoją drogą współczuje NU :-( Nieźle chyba byliście zaskoczeni numerem jaki „PisGuział” wam wywinął co? „Ciary” po rękach chyba przeszły... ;-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~orzeu 17 8 miesięcy temuocena: 38% 

   jakie inne? powiesz coś więcej?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ala 16 8 miesięcy temuocena: 63% 

   @orzeu a czy którekolwiek z ugrupowań (poza KO) stanowczo neguje ew. koalicję z PIS-em? Obserwując rozmaite wypowiedzi czy komentarze, wręcz bardziej jadą na PO (Kempe) niż na PIS.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamK 15 8 miesięcy temuocena: 81% 

   @orzeu - sam zachodzę w głowę po co urzędującemu wtedy burmistrzowi prywatne spotkania ze środowiskiem biznesowym

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~orzeu 14 8 miesięcy temuocena: 67% 

   w sumie dla was to może być dziwne, że ktoś się z nim chciał spotykać, z kempą to raczej nikt się nie chce spotykać :D

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Linka 13 8 miesięcy temuocena: 38% 

   A co w tym nagraniu jest niewygodne? Spotykamy się w różnych knajpach i przy piwie, golonce czy perliczkach gadamy o wszystkim, także używając szemranego języka. Ktoś chodził do Sowy, a ktoś inny do Chianti. A teraz dziennikarze zarabiają na tym tłukąc wierszówkę, a lud (każdej opcji) ma używanie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 12 8 miesięcy temuocena: 74% 

   No właśnie niby nic. Tylko dlaczego jedni mogą chodzić i toczyć prywatne rozmowy (Guział), a inni (Sikorski) nie mogą w swoim gronie poprzeklinać i poobgadywać znajomych. Nie wiadomo też dlaczego niektórzy wylatują np. z rządu za posiadanie zegarka za 10 tys. zł, a inni nie wylatują za leśniczówki, miliony, stanowiska.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 11 8 miesięcy temuocena: 100% 

   jot,... Bo siuweren łyka to co mu powiedzą w tvpis...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~burMistrz 10 8 miesięcy temuocena: 81% 

   Pan Książek prezes Marvipolu buduje ogromne osiedle przy Kłobuckiej na Ursynowie, a z „burmiszczem” przy wódeczce rozmawia na tematy prywatne. A świstak siedział i zawijał w papierki. Oczywiście

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ww 9 8 miesięcy temuocena: 78% 

   Guzial kompromituje swoją organizacje Nasz Ursynow. Ludzie nie głosujcie na niego i jego bande !!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~orzeu 8 8 miesięcy temuocena: 45% 

   Zastanowię się poważnie nad pana sugestią panie pomianowski.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 7 8 miesięcy temuocena: 89% 

   A to nie skompromitował jej jeszcze parę lat temu?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~orzeu 6 8 miesięcy temuocena: 83% 

   która organizacja lokalna jest nieskompromitowana przez swoje lidera niech pierwsza rzuci kamulcem

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 5 8 miesięcy temuocena: 76% 

   No to teraz już ma z głowy wiceprezydenturę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gdzieafera 4 8 miesięcy temuocena: 40% 

   ale gdzie ta Afera????? w którym miejscu ? zdaniu?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~teed 3 8 miesięcy temuocena: 85% 

   pis-owcy poukrywali niewygodne dla nich nagrania

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamK 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Tez tak myślę. Za to mają haka na Guziala wiec będzie im tak tańczył jak mu zagrają... Ktoś kiedyś napisał, że Guzial to taki konik trojański - ale to było wtedy w kontekście mocno lokalnego i małego NU, a tu wyglada na to, że Guzial i PiSowi może zaszkodzić :-)))))

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3043 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO