REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ldk.limanowa.pl)

  Dzięki muzyce można podróżować w najodleglejsze zakątki świata. I w taką właśnie podróż zabiorą wszystkie dzieci wykonawcy koncertu edukacyjnego "Tańczy, Tańczy słoń". Dzielnica i Dom Sztuki zapraszają na afrykańską niedzielę!

  To będzie prawdziwa egzotyczna podróż! Słuchacze będą tańczyć jak… afrykańskie słonie i – zgodnie z afrykańską tradycją – grać na bębnach djembe oraz na kalimbie, balafonie, i korze, czyli afrykańskiej harfie. Dzieci nauczą się afrykańskich piosenek „Simmamma ka” i „Tue Tue”, wysłuchają też autorskich utworów wykonawców koncertu: „Tańczy, tańczy słoń” oraz „Kto zamieszkał w baobabie”.

  - Nie zabraknie opowieści o Senegalu i Gwinei, a na zakończenie wszyscy zagrają na jajeczkach i ukulele piosenkę „Moja Afryka to zegar”, która mówi o tym jak w Afryce płynie czas - zapowiada dzielnica, która organizuje kolejny koncert z cyklu "Tam gdzie gra muzyka".

  Wydarzenie w Domu Sztuki poprowadzą: Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej, pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, który wiele lat spędził na Czarnym Lądzie, a teraz dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.

  Uczestników koncertu czeka więc duża dawka pozytywnej, afrykańskiej, słonecznej energii! Wstęp jest wolny. Impreza odbędzie się w niedzielę, 23 lutego o godz. 16:00 w Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej 14.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3294 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020