REKLAMAA1 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Lato jest tym okresem, w którym zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych jest szczególnie duże. W grę wchodzą przy tym nie tylko osoby, które szybko można przyuczyć do wykonywania prostych czynności, ale i specjaliści, którym powierza się skomplikowane zadania. Niestety, tak w jednym, jak i w drugim przypadku możemy mieć duże problemy ze znalezieniem osób kompetentnych, które będą w stanie wykonywać tego rodzaju obowiązki. Czasem warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy oferowanej przez pośrednika.

  Gdy czas to pieniądz

  Agencja pracy tymczasowej jest podmiotem, który posiada szereg zalet, zarówno tych ważnych z perspektywy osób potencjalnie zatrudnionych, jak i tych, które mają znaczenie dla firm poszukujących rąk do pracy. W tym ostatnim przypadku ogromne znaczenie wydaje się mieć czas, jaki można zyskać korzystając z pomocy pośrednika. Zapotrzebowanie na usługi świadczone przez pracowników tymczasowych bardzo często pojawia się nagle. Nie można więc pozwolić sobie na długie poszukiwania. Nawet, jeśli rekrutacja we własnym zakresie jawi się jako mniej kosztowna, dzieje się tak tylko w teorii. W praktyce bowiem traci się właśnie czas, który można byłoby przeznaczyć na wstępne szkolenie i powierzanie zatrudnionym kolejnych zadań. I choć oszacowanie poniesionych w ten sposób strat bywa trudne, nie sposób nie zgodzić się z tym, że wcale nie są one małe.

  W sidłach formalności

  Innym problemem, który nadspodziewanie skutecznie rozwiązuje agencja pracy tymczasowej, jest ten, który wiąże się z licznymi formalnościami związanymi z czasowym zatrudnienie. W wielu firmach brakuje specjalistów z zakresu prawa pracy, którzy znaliby się na jego meandrach. Owszem, nie możemy dziś narzekać na niedostatek podmiotów świadczących usługi tego typu. Ich poszukiwanie i negocjowanie warunków współpracy również zabiera jednak czas i generuje koszty, których firma stara się unikać. Znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się w związku z tym nawiązanie współpracy z agencją, która nie tylko weźmie na swoje barki ciężar związany z rekrutowaniem zatrudnionych, ale również pomoże w rozwiązywaniu problemów wiążących się ze statusem pracownika tymczasowego w firmie.

  Fachowa i szybka pomoc

  Profesjonalna agencja pracy tymczasowej ATERIMA jest podmiotem, który posiada wszystkie zalety firmy pośredniczącej w rekrutacji. Współpraca z nią jest więc najlepszym rozwiązaniem, gdy zależy nam na szybki i zgodnym z zasadami polskiego prawa rekrutowaniem osób na mniej i bardziej wymagające stanowiska.

  Artykuł załadowany: 0.2848 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021