REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Spotkanie z najwybitniejszą polską reżyserką to tylko jedna z marcowych propozycji kulturalnych UCK "Alternatywy". W ofercie jak zwykle dobre kino, spektakle i koncerty. Będzie też dużo o historii w związku przypadającą 19 marca rocznicą powstania w getcie warszawskim.

  Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” tradycyjnie nie zawodzi. Propozycje kulturalne na marzec zaspokoją gusta nawet najbardziej wybrednych mieszkańców Ursynowa.

  O kobietach i dla kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet „Alternatywy” przygotowały ciekawą ofertę dla wszystkich pań. Wyświetlony zostanie polski hit kinowy „Bo we mnie jest seks” w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz inspirowany życiem seksbomby PRL Kaliny Jędrusik. Przeniesie nas w lata 60. ubiegłego wieku. To historia o kobiecie, która chce czerpać z życia i korzysta w dosłownym każdym tego słowa znaczeniu. W postać Kaliny Jędrusik z powodzeniem wcieliła się Maria Dębska, która w zeszłym roku dostała Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za pierwszoplanową rolę kobiecą. W filmie partnerują jej między innymi Leszek Lichota i Krzysztof Zalewski.

  Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie w ramach Akademii Pozytywnych Kobiet „Warszawa positive night. Między kobietami”. Rozmowy o pasji, sukcesach, marzeniach i celach kobiet we współczesnym świecie. Aktorka Tamara Arciuch będzie jedną z uczestniczek spotkania.

  Spotkanie z Agnieszką Holland

  Wielbiciele talentu reżyserskiego Agnieszki Holland będą mogli posłuchać opowieści o jej życiu prywatnym, pracy w zdominowanym przez mężczyzn świecie filmowców, emigracji i karierze na Zachodzie. Reżyserka jest najwybitniejszą Polką w tej dziedzinie. Kilka jej filmów było nominowanych do Oscara - „Gorzkie żniwa”, „Europa, Europa” czy „ W ciemności”. Wielokrotnie była nagradzana na festiwalach międzynarodowych i krajowych.

  Bardzo częstym tematem poruszanym przez Agnieszkę Holland jest krytyka zbrodni nazistowskich i komunistycznych. Razem z nią w spotkaniu weźmie udział Karolina Pasternak, autorka książki ‘Holland. Biografia od nowa”

  „I zaczęła się Zagłada…”

  19 marca przypada 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. UCK przygotowało z tej okazji kilka propozycji w ramach cyklu wydarzeń „I zaczęła się Zagłada”. O okrucieństwach wojny i Holokauście opowie sztuka „Josela Rakowera rozmowa z Bogiem” na podstawie tekstu Zvi Kolitza. Będzie także koncert „Z głębokości wołam do Ciebie…” – swoiste połączenie muzyki i poezji oparte na poemacie „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie”. Na koniec debata „Zmagania z pamięcią” poświęcona polskiej pamięci o Zagładzie. Wezmą w niej udział przedstawiciele instytutów, placówek i ośrodków badawczych zajmujących się tą tematyką.

  Oprócz powyższych propozycji UCK „Alternatywy” wyświetli także spektakl Izabeli Cywińskiej „Saksofon” na motywach powieści Wiesława Myśliwskiego - który w tym roku kończy 90 lat - „Traktat o łuskaniu fasoli”.  W rolach głównych występują Janusz Gajos i Jerzy Radziwiłowicz. Zobaczyć też będzie można znakomity dokument „Truflarze”. Opowieść o czworgu przyjaciół, którzy wraz ze swoimi czworonożnymi towarzyszami szukają rarytasów – rzadkich i drogich trufli Alba. 

  Są także oferty dla najmłodszych. Spektakl lalkowy  „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy” czy film „Dziki zachód Calamity Jane”. Dla miłośników muzyki między innymi koncert duetu „Wczasy” czy koncept „Hańba” – czyli „zbuntowanej orkiestry podwórkowej” piętnującej zło otaczającego świata w latach 30 i 40 - tych XX wieku. Muzyka skomponowana pod wiersze Władysława Broniewskiego czy Juliana Tuwima oraz innych mniej znanych twórców tego czasu.

  Na hit marca zapowiada się musicalowa adaptacja kultowego sitcomu „Friends”, która zachwyciła publiczność Broadwayu i West Endu, a teraz zawita do „Alternatyw”. Spektakl miał swoją polską premierę w czerwcu 2021 roku. Nie zabraknie w nim śpiewanych na żywo „friendsowych” szlagierów – w polskim tłumaczeniu. Wszystko w perfekcyjnie odwzorowanej scenografii. Kupujcie bilety, bo szybko znikają!

  Sprawdźcie wszystkie imprezy w UCK w naszym kalendarzu wydarzeń na Ursynowie - są tam linki rezerwacji biletów i wejściówek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5632 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022