REKLAMAA1_DobreSpanie_06-08----05-09-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  ścieżka w al. KEN - zdjęcie ilustracyjne

  ścieżka w al. KEN - zdjęcie ilustracyjne (AR)

  REKLAMA

  Agresyne zachowanie rowerzysty na ścieżce wzburzyło naszego czytelnika. Jak pisze w liście do naszej redakcji, o mało co nie doszło do rękoczynów.

  Praktycznie każdego dnia jeżdzę po ursynowskich ścieżkach rowerowych. Obserwuję przy okazji zachowanie rowerzystów i ich jazdę. Niestety mam wrażenie, że z tym jest coraz gorzej. Przydałyby się znajomość elementarnych zasad ruchu drogowego - uważam, że egzamin na kartę rowerową dla osób, które nie posiadają prawa jazdy, powinien być koniecznością. Jazda po całej szerokości ścieżki, nie sygnalizowanie manewrów, jazda z nadmierną prędkością, wyprzedzanie z prawej strony, czasem także po chodniku - to tylko niektóre, ale bardzo często spotykane sytuacje.

  Wczoraj byłem świadkiem, jak do nieznajomości zasad jazdy dochodzi dodatkowo jeszcze agresja.

  Jadąc w grupie kilku rowerzystów wzdłuż alei KEN, obserwowaliśmy jak na każdych światłach ustawia się obok nas - po lewej stronie - rowerzysta, który po zmianie świateł rusza powodując małe zamieszanie i konieczność zjeżdżania ze ścieżki rowerowej osób ruszających z przeciwnej strony. Wymienialiśmy uwagi między sobą, licząc że usłyszy i dostosuje się do zasad ruchu drogowego. W końcu zwróciliśmy wprost uwagę, żeby mężczyzna ten stosował zasady ruchu drogowego i ustawiał się po prawej stronie.

  Na następnych światłach przy al. KEN ów Pan podjechał energicznie ponownie z lewej strony ścieżki, zsiadł z roweru i agresywnie do nas doskoczył. To co usłyszeliśmy, nie nadaje się tu do cytowania. Ogólnie mówiąc chodziło mu o to, że nikt nie będzie go uczył jak ma jeździć, on wie lepiej, my się nie znamy i nie mamy prawa zwracać mu uwagi. Zacisnął pięści i chciał nas zaatakować. Zmiana świateł na zielone pokrzyżowała mu plany - my ruszyliśmy, on z rowerem został po lewej stronie, znów... wywołując zamieszanie.

  Dziękuję przede wszystkim parze rowerzystów, która miała odwagę zareagować na tę sytuację. Dokładnie tak to jest, że często przez fatalną jazdę kogoś, cierpią inne osoby, które miały pecha znaleźć się w złym miejscu o złej porze.

  Mówimy NIE dla agresji rowerowej! Uważajcie na Pana z ciemnym zarostem, poruszającego się ciemnym rowerem z charakterystyczną, plastikową, czarną skrzynką na owoce z jasnozieloną górą. Nie zwracajcie mu czasem uwagi, bo on wie lepiej! Lewa strona czy prawa strona - to nie ma dla niego żadnego znaczenia.

  Radzę mu dopytać kogoś, jak to jest z tym ruchem prawostronnym w Polsce - kiedyś może się mocno zdziwić! A może niech z takim ładunkiem agresji niech lepiej siedzi w domu? Albo wraca z pracy metrem?

  Wojtek

  ******************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" i "Listy Czytelików" publikujemy listy, stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 221

  • 75
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 15
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 37
   WKURZONY
  • 60
   BRAK SŁÓW

  65Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ekoterror 65 dzisiaj 13:01

   Blachosmrody won z miasta!

   Edytowany: dzisiaj 13:07

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmwuj 64 2 dni temuocena: 0% 

   Z rowerzystów zrobiły się święte krowy. 95% nie schodzi z roweru przed pasami, 95% nie zatrzyma się przepuszczając pieszego. Dlaczego? Bo trzeba zahamować? I znowu ruszyć. Takie odnoszę wrażenie. Sam ostatnio byłem świadkiem jak gości na rowerze naskoczył na panią w podeszłym wieku, która mu zwróciła uwagę, żeby nie zastawiał przejścia dla pieszych. Gościu się zatrzymał centralnie na pasach przecinających ŚR. Bo akurat w tym miejscu, w zasięgu jego ręki była latarnia. Miejscami trzeba bardzo uważać, żeby nie dostać strzała od rozpędzonego bicykla, szczególnie w odniesieniu do ŚR zlokalizowanych blisko przystanków. Musicie sobie uświadomić kochani rowerzyści, że to WY "pędzicie" a wypadek to wypadek... Więc oczy dookoła głowy i wszystkim życzę rozsądku.

   Edytowany: 2 dni temu 18:39

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~23 63 dzisiaj 09:00ocena: 100% 

   To ja tak dla odmiany opiszę jak piesi staja za przystankiem bo tam jest cień , albo na ścieżce rowerowej bo tam tez jest cień i potem zdziwienie, że ktoś przejeżdża tuz pod nosem. Kuriozum był pan , który zostawił bagaże na środku ścieżki rowerowej i był wpatrzony w smartfona lub pani idąca z wózkiem dzięciecym na spacerze po ścieżce rowerowej rozmawiająca przez telefon. Jak widać piesi nie są świętsi. Nie generalizujmy i nie demonizujmy - robi się z tego niepotrzebnie "święta wojna" - jak widac ludzi nie przestrzegających przepisów mozna znaleźć w każdym przypadku.

   Edytowany: dzisiaj 10:43

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biomasa 62 2 dni temuocena: 100% 

   Niestety, ale Warszawa (w tym mój rodzinny Ursynów) chamieje w postępie geometrycznym. Jest to po prostu przerażające - zaczyna być gorzej niż w niesławnych latach 90ych, gdy policja uciekała przed dresiarzami... Wtedy było przynajmniej z daleka widać, kogo omijać... A teraz? Szkoda słów.

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamisozn 61 4 dni temuocena: 100% 

   Kultura - towar deficytowy ! Wczoraj rowerzysta przejeżdżał przez Dolinę Służewiecką (tam nie ma ścieżki rowerowej, więc POWINIEN zsiąść z roweru i go przeprowadzić). Kierowca samochodu krzyknął mu: A może by tak zejść ?! W odpowiedzi padły niecenzuralne słowa. Wstyd, jaki przykład dajemy dzieciom. Pan był w wieku około 55-60 lat, nie młody gniewny. Trochę się zdziwiłam jego reakcją, ale cóż, takie życie.

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 60 3 dni temuocena: 56% 

   To ja troche z innej beczki. Dzisiaj rano przy Onkologii jadąc ścieżka rowerową zacząłem dzwonic dzwonkiem na starszego pana idacego tą ścieżką. Zwolniłem i zwróciłem mu uwage na temat tego , żeby się rozglądał i że idzie po ścieżce - usłyszałem parę ciepłych słów i że moge zwolnić. Tak, ja mogę, ale ktoś kto jedzie za mną może nie zauważyć co przede mną i spróbować mnie wyprzedzić, a wtedy o wypadek nietrudno. Jak widać kultury brak u każdego - nieważne - rowerzysta, pieszy czy kierowca...

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 59 wczoraj 17:36ocena: 100% 

   Akurat nakaz schodzenia z roweru podczas pokonywania przejścia dla pieszych jest absurdalny, zwłaszcza gdy z tego przejścia żaden pieszy wówczas nie korzysta. Gdy jest tłumek, to zrozumiałe. A jeśli chodzi o kierujących... Ostatnio jechałem rowerem przez Miasteczko Wilanów. Gdy przejeżdżałem przez jezdnię ścieżką dla rowerów (byłem już na jezdni), pewien kierowca zaczął wycofywać (widocznie źle skręcił, rejestracja KR), mając w głębokim poważaniu, że ja już jestem na drodze i mam pierwszeństwo. Musiałem hamować, dobiłem nawet do niego, a tej dalej cofa, jakby nic się nie stało. Na szczęście jechałem 5-10 km/h. Gdy postukałem się w głowę i pokazałem w jego kierunku, wycedził komentarz na k..., okraszony także innymi epitetami. Odkrzyknąłem mu tylko, że byłem pierwszy na jezdni. Wniosek: kierowałbym posiadaczy prawa jazdy na badania psychiatryczne. Facet ewidentnie nie radził sobie z emocjami.

   Edytowany: wczoraj 17:39

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 58 wczoraj 17:42ocena: 100% 

   Miałem również epizod z rowerzystą. Jechałem przez Las Kabacki od Nowoursynowskiej do słynnej polany (wzdłuż ścieżki zdrowia). Facet wyjechał mi z lewej (od strony parku w Powsinie) i oczywiście sapał, choć bez względu na to, jak zakwalifikowalibyśmy to skrzyżowanie, to ja miałem pierwszeństwo. Droga wzdłuż ścieżki zdrowia jest główna, on wyjeżdżał z podporządkowanej, więc powinien mi ustąpić. Jeśli zaś uznamy, że było to skrzyżowanie dróg równorzędnych, to też powinien mi ustąpić, bo byłem po jego prawej. Wniosek: najgorsi są nie ci, którzy mają rację i krzyczą; najgorsi są ci, którzy wyzywają innych, choć sami jeździć nie umieją.

   Edytowany: wczoraj 18:01

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~shot 57 5 dni temuocena: 86% 

   Zastrzelić go i po sprawie

   Edytowany: 4 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Internet 56 5 dni temuocena: 100% 

   Czesc pod prąd.gotowy na dyskusję o rowerze i trytytkach?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elek 55 5 dni temuocena: 33% 

   Czemu się dziwicie? Miasto z uporem godnym lepszej sprawy promuje i hołubi rowerzystów i wydaje na ścieżki rowerowe ciężką kasę. Dlaczego? Rower nie jest środkiem komunikacji publicznej, rowerzyści na fali chwilowej mody czują się jak królowie życia. Nie znają przepisów, łamią wszelkie zasady ruchu. Dlaczego dzieje się tak, że wystarczy mieć/wypożyczyć rower, żeby pokazać innym ich miejsce?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdc 54 3 dni temuocena: 92% 

   Troche więcej zrozumienia. Moze i chwilowa fala , ale przynajmniej masz w transporcie publicznym mniej osób , albo po mieście jeździ mniej samochodów. A teraz przykład od rowerzysty. jadąc po scieżce udałoby mi się przejechać dzisiaj parę osób, które na nia wtargnęły z różnych powodów ( a to autobus jechał, na który ktoś się spieszył, a to światła się zmieniały na zielone a "zebra" była 10 metrów dalej). Potem są płacze i lameny. Tradycyjnie wychodzi święta wojna o to kto gorszy/lepszy - a przeciez to ci sami ludzie. Byc może ktoś odstawi rower i przesiądzie się do komunikacji miejskiej przeklinając rowerzystów, kierowca wsiądzie na rower złożecząc pieszym a pieszy wsiądzie do samochodu, klnąc na pieszych i rowerzystów. Więcej zrozumienia!

   Edytowany: wczoraj 10:21

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klaus 53 5 dni temu

   kto mi powie, jak rowerzysta przecina jezdnie jadąc pasem rowerowym, to też zawsze ma pierwszeństwo, nawet jak nadjeżdża z lewej strony

   Edytowany: 2 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~edeq 52 6 dni temuocena: 36% 

   Ten rowerzysta urodził się w garwolinie. To typowe zachowanie wieśmaków z tamtych stron

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nnm 51 6 dni temuocena: 80% 

   No grupą byliście i daliście podskakiwać rowerowemu agresorowi?

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZAZ 50 6 dni temuocena: 94% 

   Wcześniej jak później oklepią mu lico i wtedy zrozumie i szybko nauczy się jak się jeździ rowerem. szkoda, że dotąd nie trafił na mnie. W tz. prostych żołnierskich słowach nauczyłbym tego gości kultury i jak sie jeździ po ścieżkach rowerowych wśród innych...

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merfinto 49 6 dni temuocena: 57% 

   problem w tym, że tacy "rowerzyści" później wsiadają do samochodów i są piratami na drogach, tylko znacznie groźniejszymi

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Apple 48 6 dni temuocena: 60% 

   No to już cudo! :D Wspaniały przykład, jak na podstawie historii o agresywnym rowerzyście dowalić kierowcom, bo oni oczywiście muszą być gorsi!

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 47 5 dni temuocena: 45% 

   Mało prawdopodobne że nie jeździ też samochodem.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 46 6 dni temuocena: 88% 

   No i wyszła dyskusja a chodizlo po prostu o zwroenie uwag aby nie przeszkadzac soebie nawzjaem - ja juz koncze i przepraszam jezeli kogos urazilem

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 45 6 dni temuocena: 6% 

   kończ, dobra decyzja

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom 44 6 dni temuocena: 69% 

   To samo z kierowcami aut. Tylko trudniej się kłócić zza zamkniętej szyby. To nie problem rowerzystów tylko prostatactwa i chamstwa powszechnego w naszym społeczeństwie.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gwarancja 43 3 dni temuocena: 100% 

   To tylko i wyłącznie wynik braku reakcji. Jakby tak zaliczył ze 2x a' 1000,- PLN lub "jesień średniowiecza" od uszczęśliwionych przez niego współużytkowników dróg to byłby innym człowiekiem.

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 42 6 dni temuocena: 100% 

   OK polonjisto - bede dawał znaka-lizaka

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 41 6 dni temuocena: 0% 

   przynajmniej wiesz co to rym. Marny, ale zawsze.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 40 6 dni temu

   w kompjuterch sie nie lata, ożna ljatac w kapcjach

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 39 6 dni temuocena: 0% 

   no właśnie o tym mówię...

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 38 6 dni temuocena: 67% 

   Bałbym sie ze pomylisz opaske zaciskowa z uciskową - ech te gimbusy

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 37 6 dni temuocena: 0% 

   To jak się będziesz bał, to daj znać. Tego to już na serio nie zrozumiesz, informjatyku. Tryb przypuszczający... jest słaby i niekonkretny. Zapomniałeś dodać "Słoik"

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 36 6 dni temuocena: 100% 

   Trytytka.pl Opaski Zaciskowe

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 35 6 dni temuocena: 0% 

   e, informatyk, widzę wiedzę z internATA czerpiesz, brawo. Niemniej mało lotny w kompjuterach jesteś, skoro nawet komentarza do komentarza poprawnie nie umiesz dodać. Brawo Jasiu !! I zapamiętaj, że Twoje trytytka, to właśnie opaska zaciskowa. Widzisz? codziennie się uczysz

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 34 6 dni temuocena: 20% 

   Właśnie wpadło mi do głowy, że skoro na opaskę zaciskową mówisz trytytka, to na samochód/auto pewnie brum brum

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roverzysta 33 6 dni temuocena: 20% 

   Zapraszamy do DE...tam was wytrenuja,,,zarowno wjezdzeniu jak i w "szczekaniu".

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 32 6 dni temuocena: 86% 

   a ja zauwazylem ze ciamajdy z ursynowa i kabat czeto jezdza po chodniku mimo ze maja obok sciezke rowerowa

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Awer 31 6 dni temuocena: 100% 

   Może to ten sam szeryf co spowodował poważny wypadek jakieś 2 miechy temu i zwiał...

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 30 6 dni temuocena: 100% 

   Trzeba mu było mocna trytytką koło do ramy przyczepic

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 29 6 dni temuocena: 17% 

   Trytytka:) bo Ty to nie ciamajda... słownik przeglądać polecam

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 28 6 dni temuocena: 100% 

   slownik przegladac polecam - jaka staropolszczyzna:) Chcesz pare zwrotów z informatyki? czy nie odnajdziesz sie ?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 27 6 dni temuocena: 0% 

   Yoda, znasz? czy u Ciebie na wiosce tv brak? i pojęcie "poczucia humoru"

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 26 6 dni temuocena: 0% 

   A trytytka to pojęcie informatyczne rozumiem? komputery z tego budujecie u siebie?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rowerzysta z kartą 25 6 dni temuocena: 100% 

   Słoik i tyle w temacie.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 24 6 dni temuocena: 0% 

   Kolejny frustracik, któremu się nie udało? eh...:)

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 23 6 dni temuocena: 100% 

   Pod Prąd sie zagotował bo to jeden z tych którzy NIE widza ze obok jest sciezka rowerowa i jada chodnikiem. Ale tv ma w domu

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 22 6 dni temuocena: 0% 

   jak dobrze, że skończyłeś

   Edytowany: 4 dni temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ścieżki rowerowe tylko w pasie ulicy 21 6 dni temuocena: 40% 

   Ujmę to tak: 1. Ścieżki rowerowe powinny zniknąć z chodników. W wielu miejscach zabrano chodniki na ścieżki. Jest wąsko. Jest to wprowadzenie ruchu kołowego w chodniki. 2. Ścieżki rowerowe winny być wytyczone w pasie ulicy. 3. Jeśli nie jest to możliwe rowerzyści winni jeździć po ulicy. 4. Niezbędna jest karta rowerowa i kask. 5. Chamstwo rowerzystów gnających po ścieżkach bezpośrednio sąsiadujących z chodnikami (dziecko może się wyrwać matce z reki wprost pod koła) to jakiś żart. 6. Rowerzyści wjeżdżają bez pardonu na chodniki (tam gdzie nie ma połączeń z ścieżek rowerowych) wymuszając miejsce dla siebie! 7. Wychowana jestem w świecie bez ścieżek, jako młodzież jeździliśmy chodnikami uważając na pieszych, rodzice pozwalali nam poszaleć trochę w bezpiecznych uliczkach ale i tam zawsze ktoś stał na czuja. Jaki jest problem, żeby dzisiaj dorośli rowerzyści zachowywali się odpowiedzialnie?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 20 6 dni temuocena: 68% 

   Trzymaj dziecko za reke a rowerzyscie jadacemu po sciezce daj spokoj tak dlugo, jak porusza sie po niej a nie po chodniku.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HL 19 6 dni temuocena: 64% 

   W Holandii ścieżek rowerowych nie ma w pasie ulicy a rowerzystów tam całe chmary w porównaniu do samochodziarzy.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rowerzysta 18 6 dni temuocena: 80% 

   Chłopie w tym kraju to korytarzem śmierci kierowcy zawracają pod prąd na autostradzie a ty pytasz jaki problem by dorośli ludzie...

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 17 6 dni temuocena: 86% 

   to problem ogólny, braku kultury i szacunku w narodzie.Bez względu czy chodzimy, jeżdzimy czy latamy. Niestety jesteśmy czymś takim "karmieni" na co dzień choćby z wypowiedzi naszych ,pożal się boże przedstawicieli państwa i kościoła .Wszędzie chamstwo, grubiaństwo i obłuda oraz wszechwładna mamona.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kks 16 6 dni temuocena: 50% 

   @HL: "W Holandii ścieżek rowerowych nie ma w pasie ulicy...". Oczywiście, że są. Nie trzeba tam jechać, wystarczy przejrzeć GoogleMaps.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~amator 15 6 dni temuocena: 90% 

   Dosyć częsty przypadek na KEN. Denerwujący zwłaszcza gdy taki delikwent jeździ wolno i trzeba go po każdym skrzyżowaniu wyprzedzać.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 14 6 dni temuocena: 0% 

   faktycznie amator

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 13 6 dni temuocena: 50% 

   Jazda z nadmierna predkoscia? Czy to znaczy, ze ktoś w widoczny sposob przekroczyl 50km/h?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 12 6 dni temuocena: 100% 

   jako rowerzysta od lat hoho ,zgadzam się,oprócz jednego.Nadmiernej prędkości,Obserwuję ludzi i widzę poprawę w zachowaniu kierowców, ale jeżdżących rowerami (nie rowerzystów!) oceniam na zero myślenia, zero instynktu samozachowawczego, coraz mniej uprzejmości i tolerancji! Ogólnie to ŻE NA DA! uważają jak utrzymuje jako tako równowagę na rowerze to już umie jeżdzić.Bez świateł ,bez sygnalizowania zmiany kierunku, operowanie telefonem podczas jazdy, jazda w szpilkach,klapeczkach, pod parasolką.Brak znajomości pierwszeństwa na skrzyżowaniach i nie rozglądanie się podczas wjeżdżania na jezdnię!Ale to ostatnie to nawyk z "rodziny pieszych".Jako piesi nie stosowali tego to i jako jeżdżący rowerami nie stosują!Jako pieszy nie zwracał uwagi żeby nie wejść drugiemu "pod nogi",to na rowerze nie patrzy na to.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 11 6 dni temuocena: 27% 

   Od klapek to się proszę odtiruriru. Nie każdy musi ubierać się w obcisłe, żeby pokreślć swój wielki tyłek i bandzioch, udając kolarza. Niech Ci w szpilkach, klapkach itp nie używają telefonów podczas jazdy i niech zachowują się zgodnie z przepisami. Tyle wystarczy

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 10 6 dni temu

   do PodPrąd

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolipol 9 6 dni temuocena: 30% 

   Jeżdżę na rolkach i tylko czekam na taką zaczepkę .

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekW 8 6 dni temuocena: 94% 

   Pamiętaj że na rolkach jesteś tylko gościem na ścieżce rowerowej - wg przepisów nie powinieneś się tam znaleźć

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~paker 7 6 dni temuocena: 83% 

   chcesz zeby Ci rolki spadły?

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 6 6 dni temuocena: 92% 

   Niestety taki opis nie wystarczy by huligan odpowiedział za swoje czyny, bo jak zobaczy policję czy straż to podkuli ogon i ucieknie zostawiając zepsutą atmosferę jak na tchórza przystało

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekW 5 6 dni temuocena: 100% 

   Dokładnie! To są tacy mali ludzie, którzy w sytuacji gdy staje obok policja kulą się jeszcze bardziej!

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 4 6 dni temuocena: 100% 

   Niestety takie pajace jak opisany tu osobnik psują opinię całemu środowisku. Z motocyklami i autami ten sam problem, tyle że tam są numery rejestracyjne...

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~t3333st0 3 6 dni temuocena: 100% 

   tylko i aż!

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 2 6 dni temuocena: 67% 

   nie zapominaj o pieszych, Ci udający rowerzystów to najczęściej piesi, którzy korzystają z darmowych rowerów, a narzekają póżniej na jazdę po chodnikach przez rowerowych.A to właśnie są oni, w przeważającej większości!!!A najlepsze to to że bardzo często dzwonią na pieszych i z pretensjami ,żeby ustępowali im miejsca!Na pewno połowa komentujących tutaj to też są oni.

   Edytowany: 5 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1601 sekundy
  REKLAMA