REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2018, 11:33 komentarzy 76

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  ścieżka w al. KEN - zdjęcie ilustracyjne

  ścieżka w al. KEN - zdjęcie ilustracyjne (AR)

  Agresyne zachowanie rowerzysty na ścieżce wzburzyło naszego czytelnika. Jak pisze w liście do naszej redakcji, o mało co nie doszło do rękoczynów.

  Praktycznie każdego dnia jeżdzę po ursynowskich ścieżkach rowerowych. Obserwuję przy okazji zachowanie rowerzystów i ich jazdę. Niestety mam wrażenie, że z tym jest coraz gorzej. Przydałyby się znajomość elementarnych zasad ruchu drogowego - uważam, że egzamin na kartę rowerową dla osób, które nie posiadają prawa jazdy, powinien być koniecznością. Jazda po całej szerokości ścieżki, nie sygnalizowanie manewrów, jazda z nadmierną prędkością, wyprzedzanie z prawej strony, czasem także po chodniku - to tylko niektóre, ale bardzo często spotykane sytuacje.

  Wczoraj byłem świadkiem, jak do nieznajomości zasad jazdy dochodzi dodatkowo jeszcze agresja.

  Jadąc w grupie kilku rowerzystów wzdłuż alei KEN, obserwowaliśmy jak na każdych światłach ustawia się obok nas - po lewej stronie - rowerzysta, który po zmianie świateł rusza powodując małe zamieszanie i konieczność zjeżdżania ze ścieżki rowerowej osób ruszających z przeciwnej strony. Wymienialiśmy uwagi między sobą, licząc że usłyszy i dostosuje się do zasad ruchu drogowego. W końcu zwróciliśmy wprost uwagę, żeby mężczyzna ten stosował zasady ruchu drogowego i ustawiał się po prawej stronie.

  Na następnych światłach przy al. KEN ów Pan podjechał energicznie ponownie z lewej strony ścieżki, zsiadł z roweru i agresywnie do nas doskoczył. To co usłyszeliśmy, nie nadaje się tu do cytowania. Ogólnie mówiąc chodziło mu o to, że nikt nie będzie go uczył jak ma jeździć, on wie lepiej, my się nie znamy i nie mamy prawa zwracać mu uwagi. Zacisnął pięści i chciał nas zaatakować. Zmiana świateł na zielone pokrzyżowała mu plany - my ruszyliśmy, on z rowerem został po lewej stronie, znów... wywołując zamieszanie.

  Dziękuję przede wszystkim parze rowerzystów, która miała odwagę zareagować na tę sytuację. Dokładnie tak to jest, że często przez fatalną jazdę kogoś, cierpią inne osoby, które miały pecha znaleźć się w złym miejscu o złej porze.

  Mówimy NIE dla agresji rowerowej! Uważajcie na Pana z ciemnym zarostem, poruszającego się ciemnym rowerem z charakterystyczną, plastikową, czarną skrzynką na owoce z jasnozieloną górą. Nie zwracajcie mu czasem uwagi, bo on wie lepiej! Lewa strona czy prawa strona - to nie ma dla niego żadnego znaczenia.

  Radzę mu dopytać kogoś, jak to jest z tym ruchem prawostronnym w Polsce - kiedyś może się mocno zdziwić! A może niech z takim ładunkiem agresji niech lepiej siedzi w domu? Albo wraca z pracy metrem?

  Wojtek

  ******************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" i "Listy Czytelików" publikujemy listy, stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 254

  • 86
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 20
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 46
   WKURZONY
  • 69
   BRAK SŁÓW

  76Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ghtfctr 76 9 miesięcy temuocena: 33% 

   co bylo w tym zlego zeby pozostawic Warszawe miastem zamknietym? Importy z Polski B i C zmienily to miasto nie do poznania.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spacerowicz 75 10 miesięcy temuocena: 100% 

   nie obrażając pana Wojtka rowerzystę, ale ogólnie rowerzyści czy to na ścieżkach rowerowych czy nie, zachowują się jak tiry w stosunku do samochodów osobowych. Myślą że jak mają dwa kółka to mogą rozjeżdżać wszystko i wszystkich i na dodatek wszędzie. Mowa tu o parku Jana Pawła II koło którego biegnie chodnik i pas dla rowerów, ale wszystkie rowery pędzą alejami w parku, bo pewnie mają ładniejsze widoki, nie zważając na zakaz wieżdżania rowerem do parku. Osobiście spacerując już ponad 20 lat po parku byłam potrącone przez rozpędzone rowery tak jak i moja córeczka gdy była mała a teraz dołączył do nas nasz psiak w którego smycz wjechał rozpędzony agresywny pan. Przestałam się kłócić z rzeszą wszystko mogących zrobić na swojej drodze rowerzystów i dla swojego świętego spokoju nadstawiam uszu aby w porę usłyszeć za plecami świst rozpędzonych kół. Zaznaczam że ta rzesza wszytko mogących jeszcze mnie poucza jak mam trzymać dziecko za rękę lub psa na smyczy w parku na spacerze. Przykre :(

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sówka 74 10 miesięcy temuocena: 69% 

   Rowerzysta to święta krowa! Nie przepuści pieszego przez pasy na ścieżce rowerowej (nawet mamy z dziećmi), wjedzie na przejściu dla pieszych przez jezdnię wprost pod auto, przejedzie przez chodnik jeszcze z uwagami, że mu piesi odpowiednio wcześnie nie ustępują. To PAN naszych dróg. A teraz jeszcze są rowery z motorkami więc można pędzić ze wspomaganiem. Tylko, jak taki rowerzysta zmieni się w pieszego to będzie już inny człowiek...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hghkj 73 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Przepuści , tylko niech się pieszy rozgląda a nie jak święta krowa wchodzi na ścieżkę. Ile razy tak miałem, że pieszy się nie rozglądał i nie zgodzę się "bo pieszy ma pierwszeństwo" - KAŻÐY ma przede wszystkim uważać przechodząc czy przejeżdżając.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sokół 72 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Obowiązkiem pieszego jest upewnienie się, że może przejść przez pasy na ścieżce rowerowej. Jeszcze nie uchwalono takiego przepisu, by pieszy dochodząc do pasów miał pierwszeństwo, co innego jeśli już na nich jest. co do aut, skasować strzałki do skrętu w prawo. Kierowcy nie zatrzymują się tylko wymuszają pierwszeństwo na pieszych i rowerzystach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekoterror 71 10 miesięcy temuocena: 15% 

   Blachosmrody won z miasta!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmwuj 70 10 miesięcy temuocena: 76% 

   Z rowerzystów zrobiły się święte krowy. 95% nie schodzi z roweru przed pasami, 95% nie zatrzyma się przepuszczając pieszego. Dlaczego? Bo trzeba zahamować? I znowu ruszyć. Takie odnoszę wrażenie. Sam ostatnio byłem świadkiem jak gości na rowerze naskoczył na panią w podeszłym wieku, która mu zwróciła uwagę, żeby nie zastawiał przejścia dla pieszych. Gościu się zatrzymał centralnie na pasach przecinających ŚR. Bo akurat w tym miejscu, w zasięgu jego ręki była latarnia. Miejscami trzeba bardzo uważać, żeby nie dostać strzała od rozpędzonego bicykla, szczególnie w odniesieniu do ŚR zlokalizowanych blisko przystanków. Musicie sobie uświadomić kochani rowerzyści, że to WY "pędzicie" a wypadek to wypadek... Więc oczy dookoła głowy i wszystkim życzę rozsądku.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~23 69 10 miesięcy temuocena: 59% 

   To ja tak dla odmiany opiszę jak piesi staja za przystankiem bo tam jest cień , albo na ścieżce rowerowej bo tam tez jest cień i potem zdziwienie, że ktoś przejeżdża tuz pod nosem. Kuriozum był pan , który zostawił bagaże na środku ścieżki rowerowej i był wpatrzony w smartfona lub pani idąca z wózkiem dzięciecym na spacerze po ścieżce rowerowej rozmawiająca przez telefon. Jak widać piesi nie są świętsi. Nie generalizujmy i nie demonizujmy - robi się z tego niepotrzebnie "święta wojna" - jak widac ludzi nie przestrzegających przepisów mozna znaleźć w każdym przypadku.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~biomasa 68 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety, ale Warszawa (w tym mój rodzinny Ursynów) chamieje w postępie geometrycznym. Jest to po prostu przerażające - zaczyna być gorzej niż w niesławnych latach 90ych, gdy policja uciekała przed dresiarzami... Wtedy było przynajmniej z daleka widać, kogo omijać... A teraz? Szkoda słów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mamisozn 67 10 miesięcy temuocena: 92% 

   Kultura - towar deficytowy ! Wczoraj rowerzysta przejeżdżał przez Dolinę Służewiecką (tam nie ma ścieżki rowerowej, więc POWINIEN zsiąść z roweru i go przeprowadzić). Kierowca samochodu krzyknął mu: A może by tak zejść ?! W odpowiedzi padły niecenzuralne słowa. Wstyd, jaki przykład dajemy dzieciom. Pan był w wieku około 55-60 lat, nie młody gniewny. Trochę się zdziwiłam jego reakcją, ale cóż, takie życie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdf 66 10 miesięcy temuocena: 56% 

   To ja troche z innej beczki. Dzisiaj rano przy Onkologii jadąc ścieżka rowerową zacząłem dzwonic dzwonkiem na starszego pana idacego tą ścieżką. Zwolniłem i zwróciłem mu uwage na temat tego , żeby się rozglądał i że idzie po ścieżce - usłyszałem parę ciepłych słów i że moge zwolnić. Tak, ja mogę, ale ktoś kto jedzie za mną może nie zauważyć co przede mną i spróbować mnie wyprzedzić, a wtedy o wypadek nietrudno. Jak widać kultury brak u każdego - nieważne - rowerzysta, pieszy czy kierowca...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 65 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Akurat nakaz schodzenia z roweru podczas pokonywania przejścia dla pieszych jest absurdalny, zwłaszcza gdy z tego przejścia żaden pieszy wówczas nie korzysta. Gdy jest tłumek, to zrozumiałe. A jeśli chodzi o kierujących... Ostatnio jechałem rowerem przez Miasteczko Wilanów. Gdy przejeżdżałem przez jezdnię ścieżką dla rowerów (byłem już na jezdni), pewien kierowca zaczął wycofywać (widocznie źle skręcił, rejestracja KR), mając w głębokim poważaniu, że ja już jestem na drodze i mam pierwszeństwo. Musiałem hamować, dobiłem nawet do niego, a tej dalej cofa, jakby nic się nie stało. Na szczęście jechałem 5-10 km/h. Gdy postukałem się w głowę i pokazałem w jego kierunku, wycedził komentarz na k..., okraszony także innymi epitetami. Odkrzyknąłem mu tylko, że byłem pierwszy na jezdni. Wniosek: kierowałbym posiadaczy prawa jazdy na badania psychiatryczne. Facet ewidentnie nie radził sobie z emocjami.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 64 10 miesięcy temuocena: 91% 

   Miałem również epizod z rowerzystą. Jechałem przez Las Kabacki od Nowoursynowskiej do słynnej polany (wzdłuż ścieżki zdrowia). Facet wyjechał mi z lewej (od strony parku w Powsinie) i oczywiście sapał, choć bez względu na to, jak zakwalifikowalibyśmy to skrzyżowanie, to ja miałem pierwszeństwo. Droga wzdłuż ścieżki zdrowia jest główna, on wyjeżdżał z podporządkowanej, więc powinien mi ustąpić. Jeśli zaś uznamy, że było to skrzyżowanie dróg równorzędnych, to też powinien mi ustąpić, bo byłem po jego prawej. Wniosek: najgorsi są nie ci, którzy mają rację i krzyczą; najgorsi są ci, którzy wyzywają innych, choć sami jeździć nie umieją.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~shot 63 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Zastrzelić go i po sprawie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Internet 62 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Czesc pod prąd.gotowy na dyskusję o rowerze i trytytkach?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elek 61 10 miesięcy temuocena: 42% 

   Czemu się dziwicie? Miasto z uporem godnym lepszej sprawy promuje i hołubi rowerzystów i wydaje na ścieżki rowerowe ciężką kasę. Dlaczego? Rower nie jest środkiem komunikacji publicznej, rowerzyści na fali chwilowej mody czują się jak królowie życia. Nie znają przepisów, łamią wszelkie zasady ruchu. Dlaczego dzieje się tak, że wystarczy mieć/wypożyczyć rower, żeby pokazać innym ich miejsce?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdc 60 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Troche więcej zrozumienia. Moze i chwilowa fala , ale przynajmniej masz w transporcie publicznym mniej osób , albo po mieście jeździ mniej samochodów. A teraz przykład od rowerzysty. jadąc po scieżce udałoby mi się przejechać dzisiaj parę osób, które na nia wtargnęły z różnych powodów ( a to autobus jechał, na który ktoś się spieszył, a to światła się zmieniały na zielone a "zebra" była 10 metrów dalej). Potem są płacze i lameny. Tradycyjnie wychodzi święta wojna o to kto gorszy/lepszy - a przeciez to ci sami ludzie. Byc może ktoś odstawi rower i przesiądzie się do komunikacji miejskiej przeklinając rowerzystów, kierowca wsiądzie na rower złożecząc pieszym a pieszy wsiądzie do samochodu, klnąc na pieszych i rowerzystów. Więcej zrozumienia!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~narciarstwo 59 10 miesięcy temuocena: 60% 

   dokładnie tak jak piszesz. Myślą że nagła zmiana na sportowy tryb życia i moda upoważniają ich do szarogęszenia się i chamstwa.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klaus 58 10 miesięcy temuocena: 0% 

   kto mi powie, jak rowerzysta przecina jezdnie jadąc pasem rowerowym, to też zawsze ma pierwszeństwo, nawet jak nadjeżdża z lewej strony

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~edeq 57 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Ten rowerzysta urodził się w garwolinie. To typowe zachowanie wieśmaków z tamtych stron

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nnm 56 10 miesięcy temuocena: 79% 

   No grupą byliście i daliście podskakiwać rowerowemu agresorowi?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZAZ 55 10 miesięcy temuocena: 90% 

   Wcześniej jak później oklepią mu lico i wtedy zrozumie i szybko nauczy się jak się jeździ rowerem. szkoda, że dotąd nie trafił na mnie. W tz. prostych żołnierskich słowach nauczyłbym tego gości kultury i jak sie jeździ po ścieżkach rowerowych wśród innych...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~merfinto 54 10 miesięcy temuocena: 62% 

   problem w tym, że tacy "rowerzyści" później wsiadają do samochodów i są piratami na drogach, tylko znacznie groźniejszymi

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Apple 53 10 miesięcy temuocena: 56% 

   No to już cudo! :D Wspaniały przykład, jak na podstawie historii o agresywnym rowerzyście dowalić kierowcom, bo oni oczywiście muszą być gorsi!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 52 10 miesięcy temuocena: 53% 

   Mało prawdopodobne że nie jeździ też samochodem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 51 10 miesięcy temuocena: 90% 

   No i wyszła dyskusja a chodizlo po prostu o zwroenie uwag aby nie przeszkadzac soebie nawzjaem - ja juz koncze i przepraszam jezeli kogos urazilem

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 50 10 miesięcy temuocena: 10% 

   kończ, dobra decyzja

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom 49 10 miesięcy temuocena: 73% 

   To samo z kierowcami aut. Tylko trudniej się kłócić zza zamkniętej szyby. To nie problem rowerzystów tylko prostatactwa i chamstwa powszechnego w naszym społeczeństwie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gwarancja 48 10 miesięcy temuocena: 100% 

   To tylko i wyłącznie wynik braku reakcji. Jakby tak zaliczył ze 2x a' 1000,- PLN lub "jesień średniowiecza" od uszczęśliwionych przez niego współużytkowników dróg to byłby innym człowiekiem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 47 10 miesięcy temuocena: 100% 

   OK polonjisto - bede dawał znaka-lizaka

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 46 10 miesięcy temuocena: 0% 

   przynajmniej wiesz co to rym. Marny, ale zawsze.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 45 10 miesięcy temuocena: 0% 

   w kompjuterch sie nie lata, ożna ljatac w kapcjach

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 44 10 miesięcy temuocena: 0% 

   no właśnie o tym mówię...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 43 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Bałbym sie ze pomylisz opaske zaciskowa z uciskową - ech te gimbusy

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 42 10 miesięcy temuocena: 0% 

   To jak się będziesz bał, to daj znać. Tego to już na serio nie zrozumiesz, informjatyku. Tryb przypuszczający... jest słaby i niekonkretny. Zapomniałeś dodać "Słoik"

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 41 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Trytytka.pl Opaski Zaciskowe

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 40 10 miesięcy temuocena: 0% 

   e, informatyk, widzę wiedzę z internATA czerpiesz, brawo. Niemniej mało lotny w kompjuterach jesteś, skoro nawet komentarza do komentarza poprawnie nie umiesz dodać. Brawo Jasiu !! I zapamiętaj, że Twoje trytytka, to właśnie opaska zaciskowa. Widzisz? codziennie się uczysz

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 39 10 miesięcy temuocena: 18% 

   Właśnie wpadło mi do głowy, że skoro na opaskę zaciskową mówisz trytytka, to na samochód/auto pewnie brum brum

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roverzysta 38 10 miesięcy temuocena: 17% 

   Zapraszamy do DE...tam was wytrenuja,,,zarowno wjezdzeniu jak i w "szczekaniu".

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 37 10 miesięcy temuocena: 82% 

   a ja zauwazylem ze ciamajdy z ursynowa i kabat czeto jezdza po chodniku mimo ze maja obok sciezke rowerowa

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Awer 36 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Może to ten sam szeryf co spowodował poważny wypadek jakieś 2 miechy temu i zwiał...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 35 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Trzeba mu było mocna trytytką koło do ramy przyczepic

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 34 10 miesięcy temuocena: 14% 

   Trytytka:) bo Ty to nie ciamajda... słownik przeglądać polecam

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 33 10 miesięcy temuocena: 100% 

   slownik przegladac polecam - jaka staropolszczyzna:) Chcesz pare zwrotów z informatyki? czy nie odnajdziesz sie ?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 32 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Yoda, znasz? czy u Ciebie na wiosce tv brak? i pojęcie "poczucia humoru"

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 31 10 miesięcy temuocena: 0% 

   A trytytka to pojęcie informatyczne rozumiem? komputery z tego budujecie u siebie?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rowerzysta z kartą 30 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Słoik i tyle w temacie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 29 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Kolejny frustracik, któremu się nie udało? eh...:)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 28 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Pod Prąd sie zagotował bo to jeden z tych którzy NIE widza ze obok jest sciezka rowerowa i jada chodnikiem. Ale tv ma w domu

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 27 10 miesięcy temuocena: 0% 

   jak dobrze, że skończyłeś

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ścieżki rowerowe tylko w pasie ulicy 26 10 miesięcy temuocena: 39% 

   Ujmę to tak: 1. Ścieżki rowerowe powinny zniknąć z chodników. W wielu miejscach zabrano chodniki na ścieżki. Jest wąsko. Jest to wprowadzenie ruchu kołowego w chodniki. 2. Ścieżki rowerowe winny być wytyczone w pasie ulicy. 3. Jeśli nie jest to możliwe rowerzyści winni jeździć po ulicy. 4. Niezbędna jest karta rowerowa i kask. 5. Chamstwo rowerzystów gnających po ścieżkach bezpośrednio sąsiadujących z chodnikami (dziecko może się wyrwać matce z reki wprost pod koła) to jakiś żart. 6. Rowerzyści wjeżdżają bez pardonu na chodniki (tam gdzie nie ma połączeń z ścieżek rowerowych) wymuszając miejsce dla siebie! 7. Wychowana jestem w świecie bez ścieżek, jako młodzież jeździliśmy chodnikami uważając na pieszych, rodzice pozwalali nam poszaleć trochę w bezpiecznych uliczkach ale i tam zawsze ktoś stał na czuja. Jaki jest problem, żeby dzisiaj dorośli rowerzyści zachowywali się odpowiedzialnie?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 25 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Trzymaj dziecko za reke a rowerzyscie jadacemu po sciezce daj spokoj tak dlugo, jak porusza sie po niej a nie po chodniku.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HL 24 10 miesięcy temuocena: 62% 

   W Holandii ścieżek rowerowych nie ma w pasie ulicy a rowerzystów tam całe chmary w porównaniu do samochodziarzy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rowerzysta 23 10 miesięcy temuocena: 87% 

   Chłopie w tym kraju to korytarzem śmierci kierowcy zawracają pod prąd na autostradzie a ty pytasz jaki problem by dorośli ludzie...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 22 10 miesięcy temuocena: 91% 

   to problem ogólny, braku kultury i szacunku w narodzie.Bez względu czy chodzimy, jeżdzimy czy latamy. Niestety jesteśmy czymś takim "karmieni" na co dzień choćby z wypowiedzi naszych ,pożal się boże przedstawicieli państwa i kościoła .Wszędzie chamstwo, grubiaństwo i obłuda oraz wszechwładna mamona.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kks 21 10 miesięcy temuocena: 67% 

   @HL: "W Holandii ścieżek rowerowych nie ma w pasie ulicy...". Oczywiście, że są. Nie trzeba tam jechać, wystarczy przejrzeć GoogleMaps.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldi 20 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Choć jestem rowerzystą (60 l), to prawie w pełni Panią popieram: 1. Ścieżek rowerowych nie powinno się tworzyć na WĄSKICH chodnikach i to jeszcze CZĘSTO uczęszczanych. 2. Dobrze by było, gdyby wytyczano pasy dla rowerów na ulicach (w moim mieście, gdzieniegdzie już to zrobiono), ale tylko na tych, gdzie byłoby odpowiednio dużo miejsca dla samych samochodów. Niestety, takich ulic nie ma za wiele. 3. Nie wiem ile Pani ma lat, ale jeśli jest starszą wiekiem osobą, to czy byłaby tak bardzo skora jeździć swoim rowerem (o ile ma Pani rower -lub miałaby- i na nim jeździ...) po ruchliwej ulicy, będąc w ciągłej niepewności i pełną niepokojów, czy ktoś czasem na Panią nie najedzie. 4. Jak najbardziej - karta rowerowa lub Prawo Jazdy (ja posiadam), a co do kasku i jego braku w czasie wypadku, to szkoda już po stronie rowerzysty, a nie pieszego - nieprawdaż?! 5. Oczywiście, że chamstwo i wielka nieodpowiedzialność. Istniejąca ścieżka rowerowa, nigdy nie powinna zwalniać rowerzysty z przejawiania

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~amator 19 10 miesięcy temuocena: 85% 

   Dosyć częsty przypadek na KEN. Denerwujący zwłaszcza gdy taki delikwent jeździ wolno i trzeba go po każdym skrzyżowaniu wyprzedzać.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 18 10 miesięcy temuocena: 0% 

   faktycznie amator

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 17 10 miesięcy temuocena: 46% 

   Jazda z nadmierna predkoscia? Czy to znaczy, ze ktoś w widoczny sposob przekroczyl 50km/h?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldi 16 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie, ale piesi mają prawo się obawiać, kiedy jakiś rowerzysta, (bądź ich grupa) pędzi jak szalony choćby tylko 20-30 km/h. W odbiorze pieszego, czy rowerzysty jadącego stosunkowo wolno, taka prędkość nie jest całkiem bezpieczna i należałoby z wyrozumiałością uszanować takowe obawy i starać się jechać wolniej i ostrożniej tam, gdzie sytuacja by tego wymagała.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 15 10 miesięcy temuocena: 92% 

   jako rowerzysta od lat hoho ,zgadzam się,oprócz jednego.Nadmiernej prędkości,Obserwuję ludzi i widzę poprawę w zachowaniu kierowców, ale jeżdżących rowerami (nie rowerzystów!) oceniam na zero myślenia, zero instynktu samozachowawczego, coraz mniej uprzejmości i tolerancji! Ogólnie to ŻE NA DA! uważają jak utrzymuje jako tako równowagę na rowerze to już umie jeżdzić.Bez świateł ,bez sygnalizowania zmiany kierunku, operowanie telefonem podczas jazdy, jazda w szpilkach,klapeczkach, pod parasolką.Brak znajomości pierwszeństwa na skrzyżowaniach i nie rozglądanie się podczas wjeżdżania na jezdnię!Ale to ostatnie to nawyk z "rodziny pieszych".Jako piesi nie stosowali tego to i jako jeżdżący rowerami nie stosują!Jako pieszy nie zwracał uwagi żeby nie wejść drugiemu "pod nogi",to na rowerze nie patrzy na to.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PodPrąd 14 10 miesięcy temuocena: 28% 

   Od klapek to się proszę odtiruriru. Nie każdy musi ubierać się w obcisłe, żeby pokreślć swój wielki tyłek i bandzioch, udając kolarza. Niech Ci w szpilkach, klapkach itp nie używają telefonów podczas jazdy i niech zachowują się zgodnie z przepisami. Tyle wystarczy

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 13 10 miesięcy temuocena: 100% 

   do PodPrąd

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldi 12 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Do "PodfPrąd" Twoje sformułowanie: "Od klapek to się proszę odtiruriru", wyraźnie ukazuje Twój niepoważny stosunek do jazdy na rowerze, a konkretnie do jej bezpieczeństwa, a jest on taki dlatego, gdyż Ty sam zapewne w owych "klapkach" jeździsz... To jednak, że Ty raczysz tak się zachowywać i że popierasz w tym innych (przykładowo rowerzystki w "szpilkach"), bynajmniej nie dowodzi, iż takie zachowanie jest w pełni poprawne i odpowiedzialne, mimo, iż nie ma jakiegoś jawnego przepisu zabraniającego takich zachowań. Kiedyś jechałem w tzw. BRUSKACH - dobrze przylegających do nogi butach sportowych. Ale już nieraz podczas jazdy zdarzało mi się przy mocniejszym naciśnięciu na pedały, że nogi ześlizgiwały mi się z pedałów, a nawet zdarzało się, że jeden z bucików zsunął mi się od strony pięty i mało co a doświadczyłbym wywrotki, która mogłaby skutkować czymś niemiłym nie tylko dla mnie samego, ale rowerzystów jadących np, zaraz za mną.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldi 11 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Dlatego i owszem, nikt nie musi ubierać się w jakieś obcisłe ubranie do jazdy na rowerze, jak to raczyłeś w swej złośliwości zauważyć i wytknąć co niektórym, ale obuwie dla swego i innych bezpieczeństwa (a nie demonstrowania swego "luzactwa"), powinno być jak najbardziej STOSOWNE, gdyż ustępstwa w tym zakresie, mogłyby skutkować podobnymi konsekwencjami, jak jazda na rowerze podczas rozmowy ze smart fonem przy uchu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolipol 10 10 miesięcy temuocena: 31% 

   Jeżdżę na rolkach i tylko czekam na taką zaczepkę .

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekW 9 10 miesięcy temuocena: 89% 

   Pamiętaj że na rolkach jesteś tylko gościem na ścieżce rowerowej - wg przepisów nie powinieneś się tam znaleźć

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~paker 8 10 miesięcy temuocena: 79% 

   chcesz zeby Ci rolki spadły?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldi 7 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Zaczepki, to chyba raczej Ty szukasz jeżdżąc np, w sposób nieodpowiedni i w nieodpowiednich miejscach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 6 10 miesięcy temuocena: 93% 

   Niestety taki opis nie wystarczy by huligan odpowiedział za swoje czyny, bo jak zobaczy policję czy straż to podkuli ogon i ucieknie zostawiając zepsutą atmosferę jak na tchórza przystało

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekW 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokładnie! To są tacy mali ludzie, którzy w sytuacji gdy staje obok policja kulą się jeszcze bardziej!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Niestety takie pajace jak opisany tu osobnik psują opinię całemu środowisku. Z motocyklami i autami ten sam problem, tyle że tam są numery rejestracyjne...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~t3333st0 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

   tylko i aż!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 2 10 miesięcy temuocena: 67% 

   nie zapominaj o pieszych, Ci udający rowerzystów to najczęściej piesi, którzy korzystają z darmowych rowerów, a narzekają póżniej na jazdę po chodnikach przez rowerowych.A to właśnie są oni, w przeważającej większości!!!A najlepsze to to że bardzo często dzwonią na pieszych i z pretensjami ,żeby ustępowali im miejsca!Na pewno połowa komentujących tutaj to też są oni.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2484 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO