REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Jeden z członków

  Jeden z członków "szajki" bezdomnych terroryzujących okolicę Belgradzkiej przy al. KEN (AŁ)

  Wejście na Pasaż Natoliński od strony al. KEN nie należy do przyjemnych. Codziennością są tu nie tylko bezdomni amatorzy alkoholowych libacji, zaczepiający przechodniów, ale i unoszący się w powietrzu odór moczu. Tylko w ostatnim kwartale straż miejska interweniowała tam dwadzieścia razy. Dla mieszkańców to wciąż za mało.

  Pasaż Natoliński to popularne na Ursynowie miejsce, w którym można zrobić zakupy. Codziennie przechodzą tędy setki pasażerów metra. Ku utrapieniu mieszkańców to również ulubione miejsce bezdomnych, którzy szczególnie upodobali sobie sąsiedztwo poczty przy Belgradzkiej. Siedzą na ławkach i od rana piją alkohol. 

  Ściągają oni znajomków po kryminałach, którzy zaburzają spokój i ład w pasażu, rzygają, plują, głośno się zachowują. Organizują regularne libacje w pasażu. Często przyjeżdża do nich karetka - rzadziej służby mundurowe.

  Jest to skandal. Nikt z tym nic nie robi. A to się w końcu skończy tragedią...

  - napisał do nas zbulwersowany czytelnik.

  Nic dziwnego, że wiele osób omija pasaż po zmroku. Również w ciągu dnia nie czują się tu bezpiecznie i obawiają się zareagować na chuligańskie wybryki.

  - Okropne rzeczy się tutaj dzieją! Nie ma dnia spokoju. Awanturują się i załatwiają swoje potrzeby przy kwietnikach. Jak słońce przygrzeje, to aż nos wykręca. Ja nie zwracam im uwagi, bo się boję, że mi coś zrobią. Wystarczy, że naplują na towar i mam problem. Widziałam jak ich stąd straż miejska zabierała, ale dużo czasu nie minęło, już byli z powrotem - mówi kobieta handlująca na pobliskim straganie.

  Również właściciele sklepów w pasażu boją się bezpośrednio reagować w obawie przed agresją pijących. Podobnie jak mieszkańcy proszą o pomoc straż miejską, która w ciągu ostatnich trzech miesięcy interweniowała w tym miejscu dwadzieścia razy. 

  - Pięć osób zostało odwiezionych do stołecznego ośrodka dla osób nietrzeźwych. Trzy razy strażnicy wezwali pogotowie, które jedną osobę odwiozło do szpitala. Zostały wystawione dwa mandaty za nielegalne spożywanie alkoholu oraz trzy polecenia opuszczenia miejsca - mówi Jerzy Jabraszko ze stołecznej Straży Miejskiej. 

  Nie tylko bezdomni

  Działania te jednak w żaden sposób nie wpłynęły na uspokojenie sytuacji. Jak dowiadujemy się w spółdzielni "Wyżyny", na terenie której leży Pasaż Natoliński, problemem nie są tylko bezdomni. 

  - Są to też osoby mieszkające w okolicy, które znalazły sobie towarzystwo do picia. My jako spółdzielnia - poza informowaniem policji i straży miejskiej - nic więcej nie możemy zrobić. Służby z kolei, jeśli nie ma przestępstwa, mogą tylko podejmować działania doraźne - mówi Andrzej Grad, członek zarządu spółdzielni "Wyżyny".

  Mieszkańcy oczekują jednak konkretnych rozwiązań. Jednym z nich jest maksymalne utrudnianie gromadzenia się i urządzania alkoholowych libacji w miejscu publicznym. 

  Oni nikogo i niczego się nie boją. Rozzuchwalili się na całego, bo tu za dobrze mają. Sklepy z alkoholem są w zasięgu ręki. Bezczelnie wyłudzają od ludzi pieniądze, czasami im ktoś da parę złotych na piwko, to dlaczego mieliby stąd odchodzić, gdzie im będzie lepiej?

  Strażnicy powinni ich nękać tak długo, aż się wyniosą. Najlepiej, żeby wywozili do izby wytrzeźwień, dzień po dniu, inaczej nic się nie zmieni 

  - mówi pan Roman, mieszkaniec okolicy.

  Straż miejska zapewnia, że  w związku z powtarzającymi się incydentami objęła Pasaż Natoliński częstszymi patrolami. Czy przyniosą one skutek? Będziemy monitorować sytuację.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 178

  • 33
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 54
   WKURZONY
  • 69
   BRAK SŁÓW

  39Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pawełek 39 ponad rok temuocena: 100% 

   Może służby powinny przyjrzeć się sklepom, które sprzedają im alkohol, zgodnie z ustawa zakaz sprzedaży dotyczy również osób nietrzeźwych. A oni raczej nigdy nie trzeźwieją. A w żabce, Carrefourze i monopolowym na pasażu alkohol im sprzedają.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pati 38 ponad rok temuocena: 100% 

   Sa obrzydliwi załatwiają się na śmietnikach kłócą a patrzą na to dzieci .. oni niszczą widok i urok tej okolicy .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscowy 37 ponad rok temuocena: 100% 

   Komisariat znajdował się kiedyś akurat 50m od tego miejsca. Ale Policjanta/patrol, to ja tam widziałem może z 10 lat temu....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~śpiwój1 36 ponad rok temuocena: 85% 

   Trzeba im zaproponować, aby przenieśli się pod ursynowski ratusz też na KEN tylko metro Imielin. Tam zarząd dzielnicy daje darmo po piwku (bezalkoholowe) dla spragnionych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 35 ponad rok temuocena: 67% 

   To według Ciebie urzędnicy z Ratusza mają ganiać tych obszczymurków ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zebra 34 ponad rok temuocena: 100% 

   Oni już tam (na Imielinie ) są zaproszeni Przez Ratusz. Spożywają poczęstunek z jadłodzielni na ścianie Ratusza. Komuś zależy, żeby Ursynów był „przyjazny” dla takich typów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca 33 ponad rok temuocena: 33% 

   Pani Anno, proszę o interwencję w sprawie skrętu w prawo z KEN w Indiry Gandhi. Jadąc od strony Śródmieścia (skrzyżowanie przy Ratuszu). Sytuacja jest b. niebezpieczna dla rowerzystów i pieszych. Przy zielonej strzałce dla skręcających w I.G., jest jednocześnie zielone dla rowerzystów i pieszych. Ścieżkę rowerową po prawej (od str. Śródmieścia), widać tylko na odcinku ok 10m (łuk). Niektórzy rowerzyści, mając zielone światło, nawet nie zwalniają przed skrzyżowaniem co kierowcy daje ok 1 sekundy na reakcję. Mimo największej ostrożności, dwa razy prawie spowodowałem kolizje. Krzaki częściowo usunięto ale widzialność jest nadal FATALNA....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 32 ponad rok temuocena: 78% 

   A zatrzymujesz się na zielonej strzałce, tak jak to mówi przepis? Wtedy zdążysz wszystko zobaczyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marcinek 31 ponad rok temuocena: 100% 

   na Ursynowie,zawsze ale to zawsze jak skrecasz w prawo, mimo zielonego swiatla i strzalki,zawsze sie zatrzymaj. Los jest taki,ze raz tego nie zrobisz i ci wpadnie rowerzysta. Po co? wystarczy na sekunde sie zatrzymac i spojrzec w prawo w lewo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Puy 30 ponad rok temuocena: 64% 

   A skad maja na alkohol ? Biora 500+ ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarkoPolmos 29 ponad rok temuocena: 30% 

   Glosujcie dalej na szambelana i jego ekipe to jeszcze bedziecie musieli ich karmic i przenocowac.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 28 ponad rok temuocena: 56% 

   Dokładnie tak!!! Patryk Jaki wysłałby komandosów, ale go nie chcieliście to teraz cierpieć w milczeniu i liczyć, że może panujący premier się ulituje i wprowadzi wojsko do upadłej stolicy!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 27 ponad rok temuocena: 0% 

   Polmos znowu szaleje , a może to twoi kumple? W takim razie to ty powinieneś ich przenocować .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 26 ponad rok temuocena: 92% 

   To nie są bezdomni. To są alkoholicy którzy popadli w bezdomność. Przez 30 lat te lumpy miały parasol ochronny w postaci ofiar przemian ustrojowych. Obiadki, ubrania, ogrzewalnie itp. Bez zmiany prawa i nastawienia społecznego ( zasilanie datkami potrzebnymi do zakupu alkoholu) problem nie zostanie rozwiązany. Bezdomność alkoholowa powinna być przestępstwem. A osoby takie powinny być zgłaszane przez mieszkańców policji i kierowane na PRZYMUSOWE leczenie w zamkniętych ośrodkach. Bez takich regulacji jeszcze przez dekady będziemy mieć zasrane i zaszczane przejścia podziemne, dworce itd.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 25 ponad rok temuocena: 60% 

   Ehe. Super pomysł. Problem w tym, że on się nie spina ani finansowo, ani "społecznie". Taki ośrodek dla meneli trzeba zbudować/kupić budynek, zatrudnić personel, bardzo mocno wykwalifikowany, na miejscu zapewnić lumpom wyżywienie i opiekę lekarską, często bardzo kosztowną, szczególnie przy ich stanie zdrowia. Chcesz sprzedać ludziom ideę takich sanatoriów dla lumpów? To będziesz miał słuszne protesty podatników, którzy nie będą chcieli na to płacić. Nie mówiąc już o tym, że nikt nie da na to kasy. Sposób na łazików podałem. Drobna zmiana prawa i hopsa - wywozić 100 kilosów za miasto.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 24 ponad rok temuocena: 57% 

   A gdzie patrole policji? Na pewno kodziarzy śledzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fazi 23 ponad rok temuocena: 42% 

   A gdzie patrole policji? Na pewno kodziarzy śledzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 22 ponad rok temuocena: 29% 

   to na pewno jacyś Gruzini...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Natolina 21 ponad rok temuocena: 100% 

   Niestety nasi rodacy, żadna zakamuflowana opcja. Dawni mieszkańcy lokalu nad apteką na Meander. I bywalcy tegoż mieszkania

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 20 ponad rok temuocena: 57% 

   pisałem ironicznie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bajzel 19 ponad rok temuocena: 100% 

   Może to towarzystwo z parku Lasek Brzozowy, się przeniosło? Ciekawe gdzie teraz śpią?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 18 ponad rok temuocena: 86% 

   Sposób na łazików byłby całkiem prosty. Straż miejska albo nawet jakaś wynajęta ochrona powinna wyłapać ilu się da, wsadzić do zamykanej ciężarówki, wywieźć ze 100 kilometrów za Warszawę i wypuścić "w szczerym polu". Dwie, trzy takie akcje i menele znikają. Nikogo nie trzeba bić ani krzywdzić... Ewentualnie zagonić do sprzątania gówien i syfu (to już musiałyby zrobić "służby", pod groźbą przypieprzenia pałą) a potem i tak wywieźć 100 kilometrów za miasto i zostawić.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KoronaZiomek 17 ponad rok temuocena: 74% 

   Spuscić manto raz i drugi każdemu żulowi i by sie skończyło. Ale do tego trzeba ze 30 facetów skrzyknąć z osiedla. Przez tydzien ganiać tych brudasów i by im sie smierdzielom znudziło. Oczywoscie poszliby niestety hdzie indziej. Najlepiej niech idą na kłobucką hahahahahaha

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 16 ponad rok temuocena: 29% 

   Czy ty zdajesz sobie sprawę, że jest paragraf na to co wypisujesz i że Internet nie jest anonimowy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 15 ponad rok temuocena: 24% 

   udział w pobiciu w typie podstawowym (art. 158 § 1 k.k.) jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, to ktoś kto podżega do popełnienia takie przestępstwa również może być skazany na karę pozbawienia wolności do 3 lat. W praktyce podżegacz jest karany nieco mniej dotkliwie niż sam sprawca. A ciekawe jaką karą jest zagrożony portal, który nie reaguje na podżeganie do popełnienia przestępstwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 14 ponad rok temuocena: 79% 

   Boom , czy to znaczy , że mogą bezkarnie ś..ć na chodniki ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 13 ponad rok temuocena: 69% 

   Dokładnie tak, mogą srać, szczać gdzie popadnie bo to biedni ludzie, którzy nie odnaleźli się w nowej rzeczywistości ustrojowej. Zamiast powszechnego potępienia mamy powszechne zrozumienie i współczucie. Takie mamy idiotyczne prawo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 ponad rok temuocena: 25% 

   Nie, od tego są służby, sądy, etc. a nie samosądy i podżeganie do popełnienia przestępstwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 11 ponad rok temuocena: 100% 

   Wezwij bagiety na "HaloUrsynów". I zadzwoń do płokułatuły......

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec pasażu 10 ponad rok temuocena: 93% 

   rzeczywiście jest to olbrzymi problem- porą letnią podwójnie dotkliwy z wiadomych względów. Patrząc z okien naszego budynku- na szczęście 6 piętro- widzimy te same osoby przesiadujące przed wejściem na pocztę. Brudne etc. służby sanitarne powinny się za to zabrać. Szczególnie teraz są bez masek aż strach pomyśleć co mogą roznosić. Sasiędzi z budynku w którym na parterze jest m.in sklep Ostropolu, to mówią, że wyzwiska i zaczepki agresywne do przechodżacych to norma. Warto pomysleć, o likwidacji tych niby siedzisk własnie przed pocztą, bo nikt kto zna sytuację i wie kto tam siada z nich nie korzysta- kto będzie miał potrzebę to głównie starsi mogą wejść na pocztę sa krzesła. Bardzo proszę ,aby wreszcie odpowiednie służby coś z tym zrobiły, nawet strach iść do naszych sklepów, teraz gdy głównie stoimy przed nimi w kolejce czekając na wejście , jesteśmy narażeni na obecność wspomnianych osób.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 9 ponad rok temuocena: 100% 

   Te siedziska przed pocztą niedawno zostały naprawione i odmalowane ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 8 ponad rok temuocena: 86% 

   Toż to jest okolica byłego komisariatu. Czy tak było przed zamknięciem? hi, hi. Widać, że "jakiś" koncept był w akcji likwidacji, hi, hi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozczarowany 7 ponad rok temuocena: 83% 

   Dzielnicowy powienien zostać pociągnięty do odpowiedzialności... Jego rejon- jego odpowiedzialność... Powinien szorować w te i we wte i ich gonić. Nie dać spokoju. Zamęczyć interwencjami... Jak sobie nie radzi niech wzywa wsparcie A nie ciepłe kapcie telewizor i wielki Pan milicjant... Żenujące... Płacimy za to.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aaa 6 ponad rok temuocena: 38% 

   Jaka płaca taka praca :D na taką dzielnicę jak Ursynów wyjeżdża 3 załogi... czyli sześciu policjantów. Więc proszę sobie samemu odpowiedzieć na pytanie czy są w stanie zadbać o porządek.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tonog 5 ponad rok temuocena: 55% 

   dostał 2,5 tys od przewodniej partii to po co mu ganiać

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6185 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023