REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 października 2017, 07:36 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Marta Siesicka-Osiak)

  REKLAMA

  Nad morze kabrioletem? Czemu nie! Na nowym placu zabaw na Imielinie wszystko jest możliwe. Przy Warchałowskiego trwają ostatnie prace, odbiór techniczny a otwarcie odbędzie się w najbliższych dniach.

  Być może dzieci z Ursynowa zdążą jeszcze skorzystać z nowego placu zabaw, póki trwa piękna złota jesień. Nowy obiekt mieści się na miejscu starego placu zabaw, między blokami przy Wasilkowskiego 1a i Warchałowskiego 2, niedaleko ul. Płaskowickiej, ma być oddany do użytku lada dzień.

  - Odbiór obiektu na pewno odbędzie się w najbliższym tygodniu - mówi naczelnik wydziału infrastruktury dzielnicy, Kazimierz Bigoszewski.

  Plac powstaje w ramach budżetu partycypacyjnego - zdobył ponad 1000 głosów. Według autorki projektu, Elżbiety Słabik, ma uruchomić dziecięcą wyobraźnię, dać miejsce do zabawy i zapewnić niezapomniane wspomnienia. Jego idea to „podróż nad morze”.

  - Dzieci ruszają z małego, kolorowego domku. Do wyboru mają dwa auta. Dla lubiących wyboiste drogi będzie czekać jeep. Dla tych, którzy preferują elegancką jazdę - kabriolet. Dzieci wsiadają do aut i ruszają nad morze. Kolejny przystanek to duży statek, ustawiony na piasku. Taka atrakcja zachęca do wspinaczek, przesuwania się z rufy na dziób i wymyślania najróżniejszych pirackich bajek. Nad dziećmi powiewa flaga. Piaskownica to mały, piracki okręt, który zachęca do schowania się w cieniu kapitańskiego mostka – opisuje swój pomysł autorka.

  TUTAJ POWSTAJE NOWY PLAC ZABAW:

  Na placu znajdziemy też huśtawki - dla młodszych i starszych dzieci, karuzelę i tablicę do rysowania kredą. Zgodnie z ideą projektu podłoże placu zabaw stanowi częściowo naturalna i bezpieczna darń, a częściowo piasek.

  - Już nie możemy się doczekać otwarcia, ten statek jest super - mówią dzieci mijające plac zabaw.

  Dotychczasowy plac zabaw był pusty i zaniedbany. Otoczona zniszczonym ogrodzeniem stara piaskownica, raczej odstraszała niż zapraszała do zabawy. Teraz z daleka widać już kolorowe i wesołe konstrukcje, z których będą mogły korzystać dzieci z całej okolicy.

  ZOBACZ NOWY PLAC ZABAW NA IMIELINIE:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kamil 2 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Rewelacyjnie !!! Spółdzielnie mogłyby pójść w ślady dzielnicy i budować nowoczesne na miarę 21-wieku place zabaw bo trochę smutno wyglądają niektóre place.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jolka 1 9 miesięcy temuocena: 75% 

   To nie dzielnica, tylko obywatele za pośrednictwem tak hejtowanego przez dzielnicę BP.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1396 sekundy
  REKLAMA