REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2019, 12:36 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Rozważasz możliwość zapisania dziecka na zajęcia taneczne? Poznaj zalety tego rozwiązania i dowiedz, w jaki sposób taniec przyczynia się do rozwoju maluchów.

  Basen? Karate? Dodatkowy kurs języka obcego, a może nauka gry na wybranym instrumencie? W obecnych czasach oferta zajęć pozalekcyjnych dla dzieci jest na tyle rozległa, że wybór zaledwie jednego kursu może okazać się sporym problemem. Które zajęcia wybrać? Czy trafią one w gust naszego dziecka? Jeśli pragniesz, aby dodatkowy kurs wywierał pozytywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i psychikę twojego malucha, to zdecyduj się na lekcje tańca dla najmłodszych.

  Dlaczego właśnie taniec?

  Taniec towarzyszy człowiekowi od wieków. Za jego pomocą wyrażamy radość, szczęście, a nawet podkreślamy doniosły charakter danej uroczystości. Nie jest przecież kwestią przypadku, iż przed wiekami to właśnie tańcem rozpoczynano najbardziej wystawne bale. Co więcej, tradycja pierwszego tańca zachowała się w naszej kulturze do dziś. Przykład? Chociażby pierwszy taniec pary młodej czy też rozpoczynający bal maturalny polonez. Taniec to emocje, energia. To żywioł, który porywa i pozwala się zatracić – naturalnie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ale to również sposób wyrażania samego siebie. Sprawę z tego faktu doskonale zdają sobie zwłaszcza dzieci. Już nawet maluchy, które nie opanowały sztuki chodzenia podrygują w rytm muzyki. W ten sposób wyrażają one radość i zadowolenie.

  Zalety tańca

  Taniec wywiera pozytywny wpływ na dosłownie każdego człowieka, niemniej jednak w przypadku dzieci ma on szczególne znaczenie. Dlaczego? Ponieważ sprzyja prawidłowemu rozwojowi psychicznemu, emocjonalnemu i fizycznemu.

  Rozwój fizyczny – dzieci, które aktywnie uczestniczą w zajęciach tańca mają bardziej skoordynowane ruchy, niż ich „nietańczący” rówieśnicy. Poza tym są one sprawniejsze i lepiej radzą sobie z wykonywaniem nawet bardzo skomplikowanych ćwiczeń fizycznych. Warto dodać, że roztańczone maluchy nie mają także problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała; również w późniejszym wieku.

  Rozwój psychiczny – taniec sprzyja skupieniu. Właśnie z tego powodu dzieci, które uczęszczają na zajęcia taneczne potrafią lepiej skoncentrować się na wykonywanych czynnościach. Takie maluchy są również bardziej systematyczne i skupione na celu, który pragną osiągnąć.

  Rozwój emocjonalny – dzieci, które tańczą lepiej wyrażają swoje emocje i tym samym potrafią nad nimi zapanować. Nawet początkowo zamknięte w sobie maluchy z czasem nabierają śmiałości i dobrze czują się w otoczeniu większej grupy dzieci. Warto dodać, iż udział w zajęciach tanecznych niejednokrotnie rodzi potrzebę wyjazdu (np. na pokazy czy też mistrzostwa taneczne). Dzięki wspomnianym wyjazdom maluchy uczą się samodzielności i obycia.

  Którą szkołę tańca wybrać?

  Jeśli zależy ci na zajęciach odznaczających się wysoką jakością, dopasowanych do potrzeb twojego dziecka, to dobrym wyborem będzie Akademia Tańca Sulewski czyli szkoła tańca dla dzieci Ursynów. Dlaczego? Ponieważ program nauczania Akademii Tańca opiera się nie tylko na nauce kroków ale również – a może właśnie przede wszystkim – rozwoju koordynacji i poprawy sprawności ruchowej. Poza tym zajęcia prowadzone są w sposób, który przyczynia się do oswojenia dzieci z występami scenicznymi tym samym ucząc radzenia sobie ze stresem i nieśmiałością.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hukina 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Byłam z córką na pierwszych zajęciach i polecam - sporo pasji i fajne podejście, bo moja jest trochę nieśmiała i nigdy wcześniej nie póbowała. Dlatego cieszę się, że chce chodzić dlaej

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3281 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020