REKLAMAA1-SŁUCHMED--20-01----19-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2019, 13:50 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Urząd dzielnicy)

  Samorządowcy i przedsiębiorcy wspólnie pomagają potrzebującym. Niedawno odnowili mieszkanie potrzebującej osobie. Wystarczyło kilkanaście godzin, by pomalować ściany i sufity, a przede wszystkim uszczęśliwić starszą, samotną osobę. Dzielnica apeluje do właścicieli firm z Ursynowa o włączenie się do tej akcji.

  Wśród nas mieszkają ludzie samotni, starsi, schorowani, którzy nie mają sił i środków, by przeprowadzić naprawy w domu albo odświeżyć mieszkanie. Wystarczy jednak parę otwartych głów, odrobina chęci i znajdzie się sposób na pomoc. Udowadniają to wolontariusze - urzędnicy z ursynowskiego ratusza i jeden z lokalnych przedsiębiorców.

  Ci pierwsi chwycili za szczotki, szpachle i pędzle, ten drugi ufundował farby i narzędzia - w efekcie w kilkanaście godzin mieszkanie potrzebującego seniora mieszkającego przy ul. Benedykta Polaka odmieniło się, a na twarzy lokatora zagościł uśmiech. Teraz wolontariusze czekają na kolejne okazje do pomocy.

  - Akcja polega na malowaniu ścian oraz odnowieniu lokalu u osób samotnych, starszych, objętych opieką Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy samodzielnie nie są w stanie wykonać takich prac. Została ona zainicjowana przez Centrum Usług Społecznych – Społeczna Warszawa, miejską jednostkę odpowiedzialną za organizację usług opiekuńczych na terenie naszego miasta - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  Takich szybkich akcji remontowych będzie więcej, bo potrzebujących jest sporo. Dzielnica apeluje więc do lokalnego biznesu o fundowanie narzędzi potrzebnych do remontu, farb. Można też zadeklarować pomoc swoich pracowników w sprzątaniu czy remoncie. Zgłoszenia można wysyłać mailowo na adres: wom@ursynow.pl.

  Pierwszym przedsiębiorcą, dzięki któremu udało się odnowić mieszkanie przy ul. Polaka był Paweł Lewantowicz – prowadzący m.in. kręgielnię przy Arenie Ursynów. Pracownicy jego firmy uprzątnęli mieszkanie i przeprowadzili niezbędne prace naprawcze. A urzędników z ratusza, którzy pomalowali ściany, też do pomocy namawiać nie trzeba. W ramach wolontariatu pracowniczego we wrześniu zamalowywali pseudo graffitti na budynkach ursynowskich szkół.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~erka 3 2 miesiące temu

   magnat ceramiczny ma super kolory. Ponadto farby są mega dobre jakościowo, jestem bardzo zadowolona, używam ich od lat

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julia Ursynów 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jestem pod wrażeniem! Piękna inicjatywa, chętnie się włączę. Brawa dla inicjatorów, przedsiębiorcy i pracowników i wielkie wooow dla urzędników!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szym 1 2 miesiące temuocena: 50% 

   A czy osoby prywatne - nie firmy - tez mogą pomóc?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2924 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020