REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Wyniki akcji "Wymiana Ciepła" na Ursynowie przerosły najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy przynoszą do namiotu przed urzędem tyle ubrań, że zrobił się potworny bałagan. O ile chętnych do oddania zimowych ubrań jest wielu, to jak się okazuje, w naszej dzielnicy nie ma na nie odbiorców.

  Pod koniec stycznia przed wejściem do ratusza od strony parkingu, stanął namiot z wieszakami na niepotrzebne zimowe ubrania dla potrzebujących. Społeczna akcja pomocowa „Wymiana ciepła”, polega na dzieleniu się ciepłymi ubraniami.

  - Stwarzamy możliwości pomocy potrzebującym. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców, wiele osób będzie miało szansę otrzymać ciepłe ubrania. Ubrania można zostawić przy okazji wizyty w urzędzie, do czego gorąco zachęcam - zachęcał Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  Urząd koordynujący akcję najwyraźniej nie spodziewał się aż tak dużego odzewu ze strony ursynowian. Wieszaki w namiocie w kilka dni zapełniły się ubraniami. Pojawił się za to problem z... odbiorcami. Okazuje się, że na Ursynowie nie było wielu chętnych, aby skorzystać z tego rodzaju pomocy. Ubrań przybywało szybciej niż ubywało. W namiocie zrobił się bałagan, nowo przynoszone ubrania lądowały na ziemi, bo na wieszakach nie było już miejsca.

  - Okropnie to wygląda, zupełnie jak składowisko śmieci - mówi pani Barbara, która w ubiegły wtorek przyniosła kilka niepotrzebnych rzecz - płaszcz i sweter.

  powyżej: zdjęcia namiotu "Wymiany Ciepła" z ubiegłego tygodnia

  Na bałagan zwróciła uwagę ostatnio także pani Anna, mieszkanka Ursynowa. - To co tam zobaczyliśmy było straszne, w całym namiocie panował bałagan. Wszystko porozrzucane, bez kontroli, jakieś stojące szklanki i ciuchy poukładane jak na legowisku - opisywała na profilu społecznościowym.

  Za porządek w namiocie i wokół niego odpowiada urząd dzielnicy, który koordynuje akcję. Zdaniem urzędników kontrole porządku są prowadzone "na bieżąco".

  - Na bieżąco również dbamy o układanie rzeczy i ich rotację. Część z nich z własnej inicjatywy przekazaliśmy w zeszłym tygodniu do Markotu. W weekendy nasi mieszkańcy dostarczają najwięcej ubrań a ponieważ urząd był nieczynny być może tych rzeczy zrobiło się za dużo - odpowieda ratusz na interwencję mieszkanki.

  Dzielnica obiecała, że zrobi porządek w namiocie i będzie dbała o jego utrzymywanie. Powstaje jednak pytanie o sens akcji "Wymiana Ciepła" w naszej dzielnicy. Skoro nie ma chętnych do korzystania z ubrań czy jest ona potrzebna? 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KEN 6 ponad rok temuocena: 50% 

   Bzdura, bezdomni przychodzą ale głównie nocą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~glutex 5 ponad rok temuocena: 75% 

   to nie bezdomni tylko burmistrz i radni XD

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~superWDOWA 4 ponad rok temuocena: 70% 

   Super akcja! Wywaliłam stare ciuchy po starym i pozbyłam się moli z szafy dzięki temu. To naprawdę fajna akcja.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stefek 3 ponad rok temuocena: 100% 

   skisłem xD

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Izabela 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojskowego Instytutu Medycznego na Szaserów na Południe potrzebuje ubrania damskich i męskich dla chorych, bezdomnych i zaniedbanych pacjentów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mlesz 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Słyszałam, że noclegownie o SOR-y potrzebują takich ubrań. Może trzeba nadal zbierać i przesyłać do bardziej potrzebujących?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1189 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018