REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Legendarny aktor Roman Wilhelmi ma swoje rondo na Ursynowie. Dziś miejscy radni wyrazili zgodę na nazwanie jego imieniem ronda u zbiegu ulic Polskie Drogi i Alternatywy. Tabliczka z nazwiskiem Wilhelmiego powinna pojawić się już wkrótce.

  Jest mural z postacią Stanisława Anioła, dozorcy bloku przy Alternatywy 4. Jest blok przy Grzegorzewskiej 3, gdzie powstawał słynny serial. Jest wreszcie - od 2005 roku - uliczka Alternatywy na imielińskim osiedlu, między Pileckiego a Gandhi, która upamiętnia najbardziej znany serial Stanisława Barei. Gdzie więc powinno powstać rondo im. Romana Wilhelmiego? Na Ursynowie - tak zdecydowali jeszcze w ubiegłym roku radni z komisji nazewnictwa miejskiego.

  Szukali dla Wilhelmiego odpowiedniego miejsca na mapie Warszawy. Artur Jóźwik, dyrektor Biura Kultury w stołecznym ratuszu znalazł je na skrzyżowaniu ul. Alternatywy i Polskie Drogi. Lepszego miejsca nie można było wymyślić. Nie dość, że nazwy obu ulic pochodzą ze znanych filmów, to kilkaset metrów na wschód - przy Kazury 10 - znajduje się wspomniany mural z postacią dozorcy Anioła, którą zagrał Roman Wilhelmi. 

  - Romek trafił wiele lat temu do banku nazw, bo czekaliśmy na znalezienie odpowiedniego miejsca. Wspaniale się ułożyło! - mówiła nam parę miesięcy temu ucieszona Anna Nehrebecka, przewodnicząca komisji nazewnictwa miejskiego, radna miejska, aktorka. Przypomnijmy, sama zagrała w serialu "Polskie Drogi" Janusza Morgensterna z 1976 roku, od którego swą nazwę w 2005 roku wzięła imielińska uliczka.

  Wybór Romana Wilhelmiego na patrona imielińskiego ronda zatwierdziła w czwartek po południu rada miejska Warszawy.

  Tabliczka z nazwiskiem aktora pamiętanego z "Kariery Nikodema Dyzmy", "Alternatywy 4", "Zaklętych reiwrów", "Ćmy" czy zapamietanych ról teatralnych (genialna, ostatnia w życiu rola w "Kolacji na cztery ręce" w reż. Kazimierza Kutza z 1990 roku), pojawi się na ursynowskim rondzie w ciągu paru tygodni. A że rondo jest bez adresów to koszt zamknie się kwotą 2,4 tys. złotych - tyle co na postawienie tabliczki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 3 miesiąc temu

   To właściwy symbol Dzielnicy, hi, hi. Jest też masa doc-Furmanów i Winnicki też.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BM 2 miesiąc temuocena: 33% 

   2,4 tys za postawienie tabliczki? Absurd

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rte 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Niby tak, ale trzeba mieć firmę (podatki i opłaty), pracowników (podatki), którzy poświęcą czas by wykonać projekt, zlecić wykonanie (malowanie, składanie znaku), wynająć koparkę (koszty pracy, amortyzacja), przywieźć znak na miejsce, wsadzić dobrze znak (2os to min x 2h). A na koniec 23% VAT. Może się nie znam ale patrząc po kosztach różnych inwestycji to jestem zdziwiony że tak mało.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3745 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021