REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Warszawa jest jednym z tych polskich miast, które zwykle przychodzi nam na myśl kiedy myślimy o smogu. I rzeczywiście, stolica naszego kraju posiada bardzo wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Głównym winowajcą wysokiego zanieczyszczenia powietrza w Warszawie jest smog. Czym on jest i jak można skutecznie chronić się przed jego negatywnymi następstwami dla naszego zdrowia?

  Smog – czym jest i co sprzyja jego tworzeniu?

  Słowo „smog” pochodzi z j. angielskiego i stanowi zbitkę dwóch wyrazów: „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Według definicji, smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym, które polega na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza pochodzącego z działalności człowieka wraz ze sprzyjającymi mu zjawiskami naturalnymi. Do powstawania smogu przyczynia się bowiem mgła oraz utrzymująca się przez dłuższy czas, bezwietrzna pogoda.

  Zanieczyszczenie powietrza pochodzące z działalności człowieka, to wszelkie pyły i związki, które uwalniają się do atmosfery w wyniku działań ludzkich. Są to np. spaliny samochodowe, zanieczyszczenia pochodzące z gospodarstw domowych w okresie grzewczym, pyły i zanieczyszczenia emitowane przez fabryki oraz zakłady przemysłowe itp.

  Smog Warszawa – jakie mogą być jego następstwa dla mieszkańców stolicy?

  Jeśli chodzi o smog Warszawa jest szczególnie narażona na jego występowanie w okresie zimowym, kiedy panują niskie temperatury, wyż atmosferyczny oraz nie ma wiatru, który mógłby rozproszyć zanieczyszczenia. Łączą się one z zalegającą mgłą i tworzą gęstą, unoszącą się nad miastem chmurę.

  Smog jest zjawiskiem szczególnie niebezpiecznym dla naszego zdrowia oraz życia. Szczególnie narażone na jego negatywne następstwa są dzieci, osoby starsze oraz ludzie cierpiący na alergie oraz choroby układu oddechowego. Smog może wywoływać astmę oraz jej napady, powodować przewlekłe zapalenie oskrzeli, niewydolność oddechową oraz problemy z układem krążenia. Jest także niebezpieczny dla kobiet w ciąży, gdyż może przyczyniać się do zmniejszenia wagi noworodka oraz zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia astmy u małych dzieci. Smog zwiększa także zapadalność na nowotwory.

  Jak chronić siebie i swoich najbliższych przed smogiem w Warszawie?

  W pierwszej kolejności powinniśmy codziennie sprawdzać informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza w mieście. Jeśli chodzi o smog w Warszawie z Airly znajdziemy zawsze aktualne dane oraz ostrzeżenia przed smogiem, które pomogą nam odpowiednio przygotować się na nadejście szczególnie niebezpiecznych dla naszego zdrowia, dni. W trakcie alarmu smogowego najlepiej jest unikać zbyt długiego przebywania na podwórku. Powinniśmy także pamiętać o tym, by nie otwierać okien oraz nie wietrzyć mieszkania. Warto zaopatrzyć się także w urządzenie oczyszczające powietrze oraz praktyczne maski antysmogowe, które powinniśmy zakładać podczas przebywania na zewnątrz. Zamiast z własnego auta, skorzystajmy raczej z komunikacji miejskiej, a kiedy nie musimy nigdzie wychodzić, raczej zostańmy w domu.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1554 sekundy
  REKLAMA