REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  REKLAMA

  Przy ul. Ludwinowskiej znajduje się przyrodnicza duma zielonej części Ursynowa. Aleja Brzozowa dobrze prezentuje się o każdej porze roku, ale teraz jest najpiękniejsza!

  Szpalery drzew jednego gatunku zawsze robią wrażenie. Aleję kasztanową czy aleję lipową przy Moczydłowskiej znają wszyscy ursynowianie. O alei brzozowej na Zielonym Ursynowie słyszało niewielu, a zasługuje ona na podziw. 

  Położona jest na prywatnej działce - dziś przy dojeździe do nowego osiedla - przy Ludwinowskiej 30 - kilkaset metrów od Puławskiej. Tworzy ją 57 dorodnych brzóz mających ok. 45-50 lat. Charakterystyczne ubarwienie tego gatunku w zwielokrotnionej postaci tworzy imponujący widok!

  Aleja została uznana za pomnik przyrody Uchwałą nr 472 Rady Gminy Warszawa-Ursynów z 10 kwietnia 2001 r. Ochroną objęto brzozy brodawkowate rosnące w dwóch rzędach wzdłuż drogi dojazdowej do nieruchomości Ludwinowska 30. Inicjatorem uznania alei za pomnik przyrody był ówczesny właściciel nieruchomości - Krzysztof Znamierowski, który prawdopodobnie sam posadził drzewa. Wystąpił o to już w 1999 roku, wskazując, że drzewa mają 30 lat, są dorodne i tworzą piękny akcent krajobrazowy.

  W 2000 roku ochrony odmówił Wojewódzki Konserwator Przyrody, więc taką uchwałę wprowadziła ówczesna gmina. Dziś brzozowym pomnikiem przyrody opiekuje się Biuro Ochrony Środowiska m. st. Warszawy.

   ZOBACZ ALEJĘ BRZOZOWĄ PRZY LUDWINOWSKIEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1214 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018