REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KZ)

  REKLAMA

  Rozpoczęła się kolejna edycja akcji "Alert dla zwierząt". Od dziś do 25 stycznia ursynowianie mogą oddawać karmę dla zwierząt z pobliskich przytulisk.

  Akcja „Alert dla zwierząt” to zbiórka darów dla naszych mniejszych braci. Zainicjował ją w grudniu 2011 r. ursynowski radny Piotr Skubiszewski przy wsparciu ówczesnego zastępcy burmistrza dzielnicy Piotra Machaja. Akcja jest z powodzeniem kontynuowana.

  Jednak w tym roku zasady zbiórki nieco się zmieniły. Podczas tegorocznej akcji ursynowianie mogą oddać jedynie żywność dla zwierzaków.

  - Z przykrością należy stwierdzić, że grudniowa zbiórka dla przytulisk była dla wieku okazją do "wietrzenia szaf" - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa. - Mieszkańcy masowo pozbywali się starych, brudnych kołder, koców, a nawet ubrań, które w większości nie nadawały się do wykorzystywania w przytuliskach.

  W hallu na parterze urzędu dzielnicy (al. KEN 61) wystawiono pojemniki, do których można składać karmę dla psów i kotów w formie suchej oraz puszki. Dary możemy składać w godzinach pracy urzędu, czyli od 8.00 do 16.00. Akcja potrwa do 25 stycznia, później zebrana żywność trafi do przytulisk.

  Dary trafiają do zwierząt, które znalazły schronienie w przytuliskach m.in. przytulisku AMI, powstałym w 2001 roku na Ursynowie. Większość z nich to zwierzęta w podeszłym wieku, skrzywdzone przez ludzi lub wymagające kosztownego leczenia. Rokrocznie, w pękającym już w szwach przytulisku pojawiają się kolejne porzucone zwierzęta, które często nie mają szans na adopcję.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1326 sekundy
  REKLAMA