REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2019, 14:51 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Trwa ursynowski "Alert dla zwierząt", czyli zbiórka darów dla bezdomnych czworonogów. Na darczyńców w trzech miejscach Ursynowa czekają duże kosze, w których mogą zostawiać karmę i akcesoria dla zwierząt. W ubiegłym roku zebrano prawie 400 kg karmy. Czy uda się pobić rekord?

  To już ursynowska tradycja. Zazwyczaj w grudniu w siedzibie dzielnicy startuje akcja "Alert dla zwierząt" - zbiórka darów na rzecz bezdomnych zwierząt m.in. przebywających w schroniskach. Zbierane jest zarówno pożywienie, jak i posłania, zabawki i akcesoria tj. miski czy smycze.

  Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym powodzeniem. W poprzedniej edycji mieszkańcy podarowali zwierzętom m.in. blisko 400 kilogramów karmy.

  - Akcja świetnie rozwijała się przed świętami. Udało się zebrać sporo karmy i innych rzeczy dla psów i kotów. W okresie świątecznym nastąpiło wyciszenie, ale liczymy, że mieszkańcy na finiszu pokażą jak zawsze, że mają otwarte serca dla zwierząt – mówi zastępca burmistrza Bartosz Dominiak, który nadzoruje alert.

  - Ta akcja wpisana jest już od lat w kalendarium Ursynowa i gorąco zachęcam do wzięcia w niej udziału - w miarę możliwości. Liczy się nawet jedna puszka, bo to aż puszka – dodaje.

  Na razie udało się zebrać: 32 kg – karmy suchej dla psów oraz 5,8 kg karmy w puszkach, a dla kotów 7 kg karmy suchej i 4,6 kg w puszkach. Ponadto do koszy trafiły: 15,5 kg makaronu, kaszy i ryżu oraz zabawki, koce, ręczniki i posłania.

  W ramach tegorocznej edycji dary można zostawić w trzech lokalizacjach: w urzędzie dzielnicy (al. KEN 61, kosz znajduje się na parterze, najlepiej widoczny od strony wejścia od parkingu), Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (ul. Kajakowa 12b) i w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Dereniowa 48). Zbiórka będzie trwała do 14 stycznia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marcin 1 6 miesięcy temu

   "Ponadto do koszy trafiły: 15,5 kg makaronu, kaszy i ryżu" - co za idiota daje psu do jedzenia makaron, kaszę lub ryż...? Czasami warto poczytać, to nie boli...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3074 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019