REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2019, 12:25

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kiedyś Miquel Cervantes powiedział: “Najgroźniejsi wrogowie, z którymi musimy walczyć, są w nas”. Podobnie można uznać w przypadku alkoholizmu. Z pewnością leczenie choroby alkoholowej może zapoczątkować detoks alkoholowy. Przekonaj się, kiedy najlepiej z niego skorzystać, w jaki sposób działa na organizm i jaką rolę odgrywa w trakcie leczenie alkoholizmu.

  Kiedy skorzystać z odtrucia alkoholowego?

  Bardzo ciężko ocenić, w którym momencie zaczyna się problem alkoholowy i kiedy najlepiej skorzystać z detoksu alkoholowego. W rzeczywistości każda chwila jest dobry na odtrucie alkoholowe, jeżeli dana osoba czuje, że właśnie tego potrzebuje. Zabieg ten stosuje się, gdy w organizmie znajduje się alkohol, bez względu na to, jak długo oraz w jakich ilościach był pity. Należy jednak pamiętać, aby nie podejmować samodzielnie leczenie. Detoks alkoholowy powinien odbywać się pod okiem specjalisty. Wtedy jest najbardziej skuteczny i efektowny. Poprawa jest właściwie natychmiastowa. Okres regeneracji organizmu po odtruciu alkoholowym trwa kilka dni. Wszystko zależy od ogólnego stanu zdrowia i kondycji konkretnej osoby.

  Na co pomaga detoksykacja?

  Detoks alkoholowy jest skuteczny w przypadku kaca, jak i ciągu alkoholowego. Kroplówka pełna witamin, soli mineralnych, elektrolitów oraz makro i mikroelementów oczyszcza organizm ze szkodliwych dla niego substancji oraz toksyn. Gromadzą się one w organizmie szybko pod wpływem spożywania alkoholu, jednakże nie tak łatwo jest się ich pozbyć. Dlatego pomocne jest odtrucie alkoholowe. W zależności od rodzaju występującego problemu (kac bądź ciąg alkoholowy) trwa on od 3 do nawet 24 godzin. Co daje detoks alkoholowy oprócz poprawy i stabilizacji gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu?

  Co powstrzymuje odtrucie alkoholowe:

  Objawy kaca:

  • ogólnie zły nastrój,
  • zaniepokojenie i problemy ze snem,
  • palpitacje serca,
  • mdłości.

  Objawy ciągu alkoholowego:

  • osłabienie organizmu oraz ból głowy,
  • mdłości i wymioty,
  • problemy z wypróżnianiem,
  • kłopoty z ciśnieniem,
  • drgawki i drżenie,
  • niechęć do jedzenia,
  • nieregularne lub przyśpieszone bicie serca.

  Odtrucie alkoholowe głównie wpływa na organizm człowieka, jednakże w dużym stopniu oddziałuje także na psychikę. Ludzie mają lepsze samopoczucie oraz dużo prościej podejmują racjonalne decyzje. Wszelkiego rodzaju kłopoty ze snem, nerwowość i niepokój, zmienność nastroju, nadpobudliwość, psychozy oraz stany lękowe przestają być utrapieniem i przeszkadzać w funkcjonowaniu. Oczywiście zabieg można ponawiać, lecz koniecznie trzeba poinformować lekarza o wcześniej przebytym detoksie alkoholowym. Cena waha się od 600 zł wzwyż w zależności od czasu podawania leków, jak i ich ilości.

  Co umożliwia detoks alkoholowy?

  Wszystko zależy od intencji danej osoby. Detoks alkoholowy może być chwilowym wyjściem i sposobem na poprawę samopoczucia oraz stanu zdrowia. Jednakże to nie jedyne co umożliwia. Niejednokrotnie odtrucie alkoholowe zapoczątkowuje proces leczenia alkoholizmu. Zaraz po detoksykacji można zdecydować się na wszycie esperalu. Zawiera on Disulfiram, który wymusza na alkoholiku stałą abstynencję. Gdy tylko substancja ta ma styczność z alkoholem we krwi, człowiek natychmiast odczuwa wielokrotnie spotęgowane objawy zatrucia alkoholowego. W obawie przed nimi alkoholicy decydują się na stałą trzeźwość. Detoks alkoholowy i esperal są kluczem do podjęcia terapii psychologicznej. Takie kompleksowe leczenie możliwe jest w Nasz Gabinet Warszawa.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3457 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020