Zamknij

Allianz Artificial Intelligence – propozycja dla inwestorów-geeków?

11:32, 27.09.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12:36, 27.09.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Czy ma dla Was znaczenie, jakie spółki znajdują się w portfelu inwestycyjnym funduszu, w którym lokujecie pieniądze? Jeśli wolicie inwestować w firmy, które znacie i lubicie, a jednocześnie jesteście fascynatami nowoczesnych technologii, gadżetów i science fiction, to Allianz Artificial Intelligence jest dla Was.

Allianz Artificial Intelligence – inwestycja w technologię

Subfundusz Allianz Global Intelligence rozpoczął działanie 6 października 2017 roku. Jego wartość aktywów netto na czerwiec 2018 to niemal 22 miliony złotych, jak wynika z danych portalu Analizy.pl. Pomiędzy 60 a 100% zgromadzonych na nim aktywów jest inwestowanych w fundusz źródłowy, Allianz Global Artificial Intelligence, co pozwala go zaliczać do grona tak zwanych funduszy „master feeder”.

W skład portfela wchodzą spółki z całego świata, które wzrastają wraz z rozwojem sztucznej inteligencji.  Pięć spółek o największym udziale w funduszu to Micron Technology, NVIDIA, Tesla, ON Semiconductor oraz Broadcom.

W związku z wyraźnym profilem firm z portfela nie powinien dziwić fakt, że zdecydowana większość zasobów (83.79%) jest zainwestowana w USA. Wschodzące rynki azjatyckie mają udział 9,64%, a Europa 4,46%.  Oznacza to, że choć portfel jest zdywersyfikowany, geograficznie jest bardzo jednolity. Na jego kondycję będzie w dużej mierze wpływała sytuacja amerykańskiej gospodarki.

Profil zysku i ryzyka

Wskaźnik zysku i ryzyka kwalifikuje Allianz Artificial Intelligence do kategorii 5. W teorii oznacza to zatem inwestycję o podwyższonym ryzyku. Spowodowane jest to wysokim udziałem akcji spółek zagranicznych w portfelu subfunduszu. Wyższy poziom ryzyka oznacza też wyższe potencjalne zyski.

Profil inwestora Allianz Artificial Intelligence

Ten subfundusz jest wart rozważenia dla osób, które pasjonują nowoczesne technologie oraz rozwój sztucznej inteligencji. Inwestowanie w niego jest zdecydowanie działaniem długoterminowym – zalecany czas inwestycji to co najmniej trzy lata.

Pierwsza wpłata musi wynosić co najmniej 500 złotych, a każda kolejna minimum 100 złotych. Uplasowanie subfunduszu w piątej kategorii ryzyka może odstraszać, jednak nie warto traktować go jako jedynego miarodajnego wskaźnika. Portfel funduszu jest zróżnicowany, więc wahnięcia kondycji poszczególnych spółek nie wpłyną znacząco na jego wartość. Allianz Artificial Intelligence ma również sprawnych i doświadczonych zarządzających, a profil obecnych w nim spółek, związanych z hi-tech, pozwala mieć nadzieję na długofalowy zysk.

---

Nota prawna

Informacje dotyczące treści zamieszczonych na stronie internetowej F-Trust SA

F-Trust SA informuje, że wszelkie materiały zawarte powyżej stanowią własność F-Trust SA i mają wyłącznie charakter informacyjny oraz reklamowy. W szczególności nie stanowią one oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, zaproszenia do zawarcia transakcji na instrumentach finansowych bądź rekomendacji inwestycyjnej. Przedmiotowe materiały nie stanowią także porady inwestycyjnej, ani jakiejkolwiek innej formy zalecenia inwestycyjnego dotyczącego danego instrumentu finansowego, a także jakiejkolwiek innej porady, w szczególności prawnej bądź podatkowej. Przedmiotowe materiały nie powinny stanowić podstawy jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

Materiał ma charakter reklamowy i jest sponsorowany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie.

Informacje dotyczące ryzyka.

F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Należy liczyć się z możliwością częściowej utraty wpłaconych środków. Indywidualna stopa zwrotu uczestnika nie jest tożsama z wynikiem inwestycyjnym funduszu i jest uzależniona od dnia zbycia i odkupienia jednostek uczestnictwa oraz od poziomu pobranych opłat oraz innych obciążeń dochodów z inwestycji w fundusze, w szczególności podatku od dochodów kapitałowych. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.

Informacje dotyczące treści artykułu.

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny i nie może być traktowany jako rekomendacja nabycia instrumentów finansowych w nim opisanych. Prezentowane wyniki (sub)funduszu są oparte na historycznych danych dotyczących wyceny funduszu i nie stanowią gwarancji uzyskania podobnych wyników w przyszłości. Indywidualna stopa zwrotu uzyskana przez Klienta uzależniona jest od dnia zbycia oraz dnia odkupienia jednostek uczestnictwa przez Fundusz oraz wysokości opłaty poniesionej przez Klienta przy nabyciu. Dochody uzyskane przez Klienta z tytułu inwestycji w jednostki uczestnictwa podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Inwestowanie w instrumenty finansowe, będące przedmiotem niniejszego materiału informacyjnego, wiąże się z podjęciem przez Klienta ryzyka. Uczestnik funduszu musi liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części wpłaconych środków. Z uwagi na specyfikę lokat (sub)funduszu, wskazuje się na ryzyko zawieszenia zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa (sub)funduszu, spowodowane zawieszeniem odkupywania jednostek uczestnictwa przez fundusz(e) wchodzący(e) w skład lokat subfunduszu. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w prospekcie informacyjnym, kluczowych informacjach dla inwestorów (KIID) oraz statucie funduszu. Dokumenty wskazane powyżej, a także aktualne sprawozdania finansowe oraz tabela opłat funduszu, dostępne są w siedzibie TFI Allianz Polska S.A, u wybranych dystrybutorów oraz na stronach www.allianz.pl/tfi.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%