REKLAMAA1 QCLINIQUE 22.11.2021 - 21.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Od miesięcy śmietnik na Mandarynki co weekend zamienia się w pobojowisko. W sobotę przyjeżdża śmieciarka, a kiedy tylko odjedzie, do wysprzątanej altanki wchodzi grupka bezdomnych. - Usługa sprzątania jak w hotelu - narzekają mieszkańcy.

  Śmieci na śmietniku to rzecz normalna i póki znajdują się w kontenerach, nikomu nie przeszkadzają. Problem pojawia się, gdy z kontenerów wysypują się odpadki, a do resztek jedzenia dobiorą się ptaki. W altance śmietnikowej na Natolinie pojawia się jeszcze jeden kłopot - nieproszeni lokatorzy.

  - Pojemnik ze śmieciami stoi na zewnątrz, bo w środku altany koczują kloszardzi i prawdopodobnie to oni wyciągają pojemnik, żeby móc dostać się do środka. Jestem za tym, żeby mieli jakieś schronienie, ale nie kosztem tak potwornego bałaganu - mówi pan Paweł, mieszkaniec osiedla przy Mandarynki.

  "Sprzątanie na żądanie"

  Mieszkańcy zauważyli, że lokatorzy śmietnika stworzyli sobie tam przytulne gniazdko. Nie tylko tam śpią, ale i załatwiają również inne fizjologiczne potrzeby.

  - W sobotę rano firma zabierała śmieci, a w niedziele znów był bałagan. Gdy moje dziecko przechodziło obok, zauważyło, że jeden z zamieszkujących śmietnik panów robi tam, popularnie nazywaną przez młodzież - dwójkę - mówi pan Robert.

  - Firma sprzątająca robi im usługę na życzenie. Pracownicy zgarniają rozgrzebane po okolicy i po wiacie nieczystości. Bezdomni wracają tam jak do pokoju hotelowego - dodaje inny sąsiad.

  Wszystkiemu winny jest... zamek

  Czemu kontener stoi poza altaną? Drzwi do śmietnika są notorycznie otwarte. Osoby próbujące dostać się do środka musiały najprawdopodobniej sforsować zamek. Poza tym pomieszczenie jest na tyle małe, że bezdomni muszą wypychać pojemnik na zewnątrz, aby zmieścić się ze swoim całym dobytkiem. Spółdzielnia, która zarządza terenem, od niedawna przygląda się sprawie.

  - Bezdomni robią tam legowiska wieczorami i wykładają materace. Kosze ustawione są ciasno i oni je wyciągają, aby zrobić sobie miejsce - mówi Piotr Szymanowski ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Przy Metrze".

  Zarządca terenu zapewnia, że naprawi zamek w drzwiach do altany śmietnikowej. Firma, która zajmuje się wywozem śmieci, również ma zostać upomniana i proszona o dokładne zamykanie śmietnika. 

  - Firma przyjeżdża i czasem nieumyślnie nie zamyka tych drzwi, bo mają zamek automatyczny i trzeba upewnić się, czy został wystarczająco dopchnięty - dodaje pracownik spółdzielni.

  Spółdzielnia obiecała, że sprawę zgłosi również do straży miejskiej. Ale apeluje też o zgłoszenia mieszkańców jeśli bezdomnym ponownie uda się otworzyć zamek, pod spółdzielczy numer dyżurny: 510 212 252. Dyżurujący na infolinii pracownik zajmuje się naprawami zamków przez całą dobę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 39

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  20Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jkr 20 12 dni temuocena: 0% 

   Gdyby podobna sytuacja przytrafiła się w altance śmietnikowej w dzielnicy rządzonej przez burmistrza z PISu tiefałeny, gadzinówki i onety trąbiłyby cały dzień. A swoją drogą pod blokiem burmistrza urządzić sobie noclegownię...

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zeus 19 22 dni temuocena: 65% 

   przypominam bezdomny też człowiek, nie widzę zbiórki dla nich i chęci pomocy, na los swojego bezdomnego niektórzy obojętni, jedynie interesuje ich los importowanego bezdomnego

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Azylant 18 22 dni temuocena: 90% 

   Ci importowani bezdomni w większości nie byli bezdomnymi do czsu gdy postanowili spróbować nowego życia w UE. A nasze społeczeństwo jest podatne na propagandę, hasła, akcje. Nie mówię że nie robią tego z pozytywnych pobudek. Ale na los własnego bezdomnego, czy sąsiada żyjącego w nędzy są w większości całkowicie obojętni.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:) 17 20 dni temuocena: 50% 

   Nie widzisz zbiórki to możesz podejść do osoby i podarować jej sam.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerzy C 16 22 dni temuocena: 82% 

   Jestem mieszkańcem bloku do którego należy śmietnik przy ul.Mandarynki. Nieprawdą jest że to bezdomni doprowadzają do tego bałaganu. Od dłuższego czasu po zakończonej pracy przez ekipę sprzątającą, pojemniki są wystawiane właśnie przez nich samych , prawdopodobnie w celu uniemożliwienia parkowania przed śmietnikiem. Poza tym notorycznie do tych wystawionych pojemników swoje śmieci wyrzucają osoby przywożące dzieci do przedszkola i żłobka a gabaryty donoszą mieszkańcy pobliskiej ul. Migdałowej. Proponuję całkowite zamknięcie wejścia do śmietnika i zrobić zamykane pomieszczenie na gabaryty.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anionim 15 21 dni temuocena: 50% 

   śmietnik jest wystawiony Bo Polscy Kierowcy Nie znają Przepisów I parkują gdzie chcą A jak śmieciara zobaczy ze nie maja możliwości wywozu śmieci i odjeżdżają a kierującym autem który stoi przed Śmietnikiem Odjeżdża a śmieci nie zostają Wywożone

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy obserwator 14 23 dni temuocena: 65% 

   Do utraty dachu nad głową naprawdę niewiele trzeba... Utrata pracy, choroba i gdy nie masz nikogo kto by pomógł jesteś jedna noga na ulicy. Często dopiero potem dochodzi alkohol...

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 13 22 dni temuocena: 33% 

   Do Polski co miesiąc przyjeżdża kilka tysięcy Ukrainców, który są tu pierwszy raz. Nie mają dachu nad głową, oszczędności, a często nawet pracy. I jakoś nie zasilają szeregów bezrobotnych.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 12 22 dni temuocena: 80% 

   Warszawiak, naprawdę sądzisz, że taka osoba bezdomna jest taka sama jak ten wspomniany Ukrainiec co przyjeżdża do pracy? Nie zastanawiałeś się w ogóle dlaczego ktoś ląduje na ulicy?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 11 21 dni temuocena: 50% 

   Na pewno przez pracoholizm! No bo przez co? Picie "czegokolwiek co targa"? Niemożliwe- to na pewno przez zły okrutny świat i takie tam. Noclegownie normalnie przyjmują, tylko trzeba być, uwaga- TRZEŹWYM. W większe mrozy przyjmują nawet podchmielonych, O ILE NIE WSZCZYNAJĄ BURD. Resztę dopowiedz sobie sam...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy obserwator 10 23 dni temuocena: 60% 

   Co roku w BO giną projekty mogące nieść pomoc osobom bezdomnym. Co roku mieszkańcy wybierają nowe projekty ekologiczne i sportowe, pokazując że nie obchodzi ich los ludzi obok. Tylko w tym roku z projektów BO zecsfery społecznej nie przeszly do realizacji np: łaźnie miejskie dla osób bezdomnych lub karetka dla szpitala czerniakowskiego. Bo kolejna siłownia, kolejny plac zabaw, kolejne drzewko było ważniejsze....

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 9 22 dni temuocena: 54% 

   No ale jak im pomóc? Dać pieniądze to zapiją się na śmierć, dać mieszkanie to zaszczą, zasrają, zrobią syf jak wszędzie gdzie mieszkają. Pracą ani zdobyciem kwalifikacji nie są zainteresowani. Pogadanki z psychologiem? Wszelka pomoc w formie ubrań i żywności prowadzi do tego, że rozwijają w najlepsze swój nałóg, co w wiekszości przypadków kończy się zapiciem na śmierć albo zamarznieciem. Na przymusowe leczenie, izolzcję póki co nie ma społecznego przyzwolenia.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~N 8 23 dni temuocena: 89% 

   Altana nieopodal żłobka na Warchalowskiego również jest okupowana przez panów żuli. Tam panowie załatwiają swoje potrzeby na okolicznych trawnikach.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania... 7 23 dni temu

   Jaki nr ulicy Mandarynki ??? Bo jest tam kilka śmietników

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adr_Pan 6 23 dni temu

   12

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jane 5 23 dni temuocena: 63% 

   Mimo wszystko żal mi tych ludzi.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 4 23 dni temuocena: 61% 

   To nie są bezdomni. To są alkoholicy, którzy pod szyldem bezdomnych od 3 dekad wyłudzają pomoc od państwa czy organizacji harytatywnych. Takie osoby powinny podlegać przymusowemu leczniu lub izolacji. Dopóki nie zmieni się prawo będą śmiecić, srać i szczać po dworcach, śmietnikach lub klatkach schodowych. Współczuje policjantom, strażnikom miejskim i służbom medycznym, które muszą obsługiwać tą patologię.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Azylant 3 23 dni temuocena: 66% 

   I nikt nie zbiera dla tych bezdomnych ubrań, żywności, nie mówiąc o zaproszeniu do siebie. Ale jakby znaleźli się na granicy białoruskiej to co innego. Wtedy by tyle mówiono o człowieczeństwie itd. Tylko że oni nie mają nawet na pociąg do granicy nie wspominając o samolocie z Bagdadu do Mińska.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 2 23 dni temuocena: 50% 

   Jakoś tak trudno żałować żuli.

   Edytowany: 23 dni temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 23 dni temuocena: 92% 

   Poczekajcie aż odkryją przestrzeń nad tunelem A2. Obstawiam że "Kazurjanusze" dadzą znać.

   Edytowany: 23 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3859 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022