REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Janusz Płoński

  Janusz Płoński (polskieradio.pl)

  REKLAMA

  Dziennikarz, prozaik, dokumentalista, baczny obserwator ludzkiego życia i współtwórca scenariusza do legendarnych "Alternatyw 4". Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie z Januszem Płońskim, autorem książki o serialu, kulisach jego powstawania i absurdach realiów PRL-u. 

  Janusz Płoński przed laty stworzył wraz ze Stanisławem Bareją i Maciejem Rybińskim serialową ikonę ironicznego, czasem gorzkiego, humoru. "Alternatywy 4" do dziś goszczą na listach ulubionych produkcji odcinkowych Polaków. Płoński zdradza, kim w założeniu byli bohaterowie serialu czy jak wyśmiewać władzę, żeby ta się nie zorientowała. W swojej książce "Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości" nawiązuje też do spraw większych, ogólnoludzkich, moralnych.

  - Nasi obywatele wywalczyli sobie wiele rozmaitych praw i z niektórych chętnie korzystają. Na przykład z prawa do głosu, do milczenia, prawa do leżenia, siedzenia i spania do południa. Prawo do prawdy na tej długiej liście zajmuje miejsce szczególne. Stąd pomysł napisania tej książki - mówi Janusz Płoński, autor.

  Spotkanie z twórcą i prezentacja jego książki już dzisiaj o godz. 18:00 w Ursynotece - MUZEUM przy ul. Barwnej 8. Gości słowem wstępnym przywita dr hab. Jacek Wasilewski, który współtworzył wraz z Płońskim 13-odcinkową kontynuację "Alternatyw" pt. "Dylematu 5".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ewka 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   O warto przybyć by posłuchać opowieści z tamtych czasów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1189 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018