REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ping-pong na Ursynowie cieszy się ogromną popularnością, nic więc dziwnego, że w wiosennej edycji Amatorskiego Turnieju Tenisa Stołowego wzięło udział prawie 100 zawodników. Wśród nich tacy, którzy zdobywają laury od lat i Ci, którzy przygodę z tenisem rozpoczęli zaledwie... miesiąc temu.

  Wystarczy, że dziecko w prezencie dostanie paletkę i już zaczyna się pasja... Tak właśnie swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął 10-letni Łukasz, który wraz z mamą i rocznym bratem zjawił się w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Hawajskiej. Młody zawodnik wziął udział w swoich pierwszych zawodach - Amatorskim Ursynowskim Turnieju Tenisa Stołowego pod patronatem burmistrza dzielnicy.

  - Trenuję od 21 marca, kiedy dostałem paletkę - mówi Łukasz. - Trudno będzie pokonać 90 zawodników - przyznaje. - Syn gra bardzo chętnie odkąd w szkole pojawiły się stoły do ping-ponga. Może poczuje pasję do tego sportu? - zastanawia się pani Barbara, mama Łukasza.

  Dużo dłużej w tenisa grają Jan i Nikodem Jośkowie - 12- i 8-latek. - Grałem w rodzinnych zawodach, zdobyłem też wicemistrzostwo powiatu - opowiada z dumą Janek. Chłopców do uprawiania tego sportu zachęcił ojciec, który sam grywał w tenisa. - To sport, który rozwija odporność na stres, tu wszystko zależy od ciebie - zawodnik ma moc w nogach, w ręce i w głowie. To pojedynek emocjonalny z przeciwnikiem, jeden z niewielu sportów, który ponoć angażuje obie półkule mózgowe - zachwala tata Janka i Nikodema.

  - Jak na turniej amatorski poziom jest wysoki. Nasz turniej odbywa się dwa razy w roku - wiosną i jesienią. Startują najmłodsi, już nawet 7-latkowie - mówi Daniel Trybalski z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Ale przy stołach tenisowych stanęli dziś również ci starsi zawodnicy - 60- i 70 letni. Radzili sobie znakomicie, z gracją i zwinnością odbijali piłeczkę. Rundkę popisową zaliczył też burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który zagrał z jedną z  najmłodszych zawodniczek.

  Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najmłodszy i najstarszy uczestnicy dostali w nagrodę specjalne statuetki. Patronem medialnym turnieju był portal Haloursynow.pl

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3511 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020