REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Choć styczeń kojarzy się z zimą i mrozami, to w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy” z pewnością będzie gorąco. A to za sprawą nowego repertuaru, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dobre filmy, ciekawe postacie, muzyka i taniec oraz warsztaty i projekty.

  “Alternatywy” nowy rok rozpoczną od wystawienia miłości na próbę z gwiazdami w rolach głównych. Film “Supernova” opowiada historię Sama (Colin Firth) i Tuskera (Stanley Tucci) - kochającej się bezgranicznie pary z ponad 20-letnim stażem. W obawie przed rozłąką spowodowaną chorobą Tuskera wyruszają w podróż i cieszą się każdą spędzoną wspólnie chwilą. Każdego kolejnego dnia bohaterowie odkrywają, że różni ich więcej, niż by się wydawało, a długoletni związek staje pod znakiem zapytania. 

  Ursynowskie Centrum Kultury pamięta także o najmłodszych widzach. Specjalnie dla nich przygotowany został pełen magii baśniowy pokaz. “Jak ocalić smoka” opowie o przygodach tajemniczej Sary. Gdy wokół trwają przygotowania do świąt, dziewczyna w poszukiwaniu jedzenia trafia do opuszczonego domu. Tam nakrywa ją niezdarny Mortimer. Spotkanie przerywa tytułowy zagubiony smok, który wpada do piwnicy, gdzie przesiadują bohaterowie. Sara i Mortimer podejmą próbę uratowania legendarnego stworzenia i pomogą mu w powrocie do domu. Po drodze czeka ich jednak trochę kłopotów…

  Zagraniczne kino, polscy aktorzy

  Przy okazji przeglądania styczniowego repertuaru “Alternatyw” warto zwrócić uwagę na film “Wróg doskonały”. Za sterami produkcji stanął reżyser Kike Maillo. Widzów na pewno ucieszy występ polskiego aktora Tomasza Kota w jego pierwszej anglojęzycznej roli. Film opowiada historię architekta polskiego pochodzenia - Jeremiasza Angusta, który usiłuje dostać się na lotnisko. Na swojej drodze spotyka jednak młodą dziewczynę. Z początku przyjemna rozmowa zaczyna nabierać coraz mroczniejszych barw.

  Dla fanów twórczości Bolesława Prusa “Alternatywy” przygotowały coś wyjątkowego. Widzowie będą mieli szansę przypomnieć sobie o nominowanym do Oscara dziele Jerzego Kawalerowicza z 1965 roku. Mowa o “Faraonie” - filmowej adaptacji jednej z najsłynniejszych powieści czołowego przedstawiciela polskiego pozytywizmu. Film opowiada o tytułowym władcy Egiptu. Ramzes stara się zreformować kraj, ale na przeszkodzie staje arcykapłan Herhor. Całość komplikuje miłość faraona do Żydówki Sary. Oprócz pokazu filmu widzów czeka także prelekcja krytyka Sebastiana Smolińskiego. To wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o klasyku polskiej kinematografii.

  Jednak repertuar “Alternatyw” to nie tylko kino. To również występy wyśmienitych muzyków. W pierwszych dniach stycznia na melomanów czeka noworoczny koncert “Nad pięknym, modrym Dunajem” w iście wiedeńskim stylu. Utwory takich wybitnych kompozytorów jak Johann (ojciec) i Johann (syn) Strauss, Emmerich Kálmán czy Franza Lehára okraszone występem znakomitych solistów oraz tancerzy z pewnością zadowolą wybrednych słuchaczy. O ich wykonanie zadba Orkiestra Romantica, a koncert poprowadzi Anna Barańska-Wróblewska.

  Muzyczna podróż przez pół świata

  Kilka dni później na słuchaczy czeka muzyczna podróż przez kulturę i tradycję od Bieszczad aż po Azję Wschodnią. Na scenie wystąpi Angela Gaber - znana na scenie folkowej wokalistka w swoim dorobku ma już trzy albumy. Można na nich usłyszeć tradycyjne karpackie pieśni oraz autorskie piosenki, do których inspiracje artystka czerpie z rozmaitych kultur, przyrody czy własnej intuicji. Towarzyszyć jej będzie gitarzysta Tomasz Dybała.

  Pod koniec stycznia scena “Alternatyw” należeć będzie do Mordor Muzik. Fani czekali lata na debiutancki krążek grupy i w końcu doczekali się go w 2021 roku - album “Mordor CD” to autorska wariacja brytyjskiej muzyki elektronicznej. Teraz kawałki z nowej płyty będzie można usłyszeć na Ursynowie na żywo. Słuchacze powinni szykować się na charakterystyczne połamane rytmy i głębokie basy.

  “Alternatywy” swoje drzwi otwierają także dla ciekawych postaci. Do takich z pewnością należą Izabella i Piotr Miklaszewscy. Autorzy bloga “Podróże z Pazurem” i współtwórcy komiksu o tej samej nazwie przez lata zwiedzili 37 państw na 5 kontynentach. W ich podróżach towarzyszy im pies Snupi, dla którego niestraszne są górskie wycieczki po najwyższych górach świata czy morskie rejsy w nieznane. Podczas swoich podróży Izabella i Piotr zwracają także uwagę na istotne kwestie ekologiczne i społeczne. Na pewno nie omieszkają o tym wspomnieć podczas spotkania z gośćmi Ursynowskiego Centrum Kultury.

  O Ursynowie i o stereotypach

  Ursynów z pewnością nie byłby taki sam, gdyby nie serial Stanisława Barei. “Alternatywy 4” to kultowy serial, który rozsławił naszą dzielnicę. A już zwłaszcza 3. odcinek serii, który w połowie stycznia będzie można obejrzeć w “Alternatywach”. Przed seansem kolejne spotkanie z cyklu "Jak u Barei". Gościem Rafała Dajbora będzie Marcin Rychcik, autor biografii Romana Wilhelmiego, odtwórcy roli Stanisława Anioła.

  “Alternatywy” to również miejsce spotkań, miejsce tolerancji, pozbawione stereotypów. Przypomina o tym projekt „Obcy. Inny. Gość”. W jego ramach Ursynowskie Centrum Kultury otwiera w styczniu tymczasową i jedyną w swoim rodzaju “wypożyczalnie ludzi”. To miejsce, gdzie można czytać, słuchać, a przede wszystkim rozmawiać. Chętni mają szansę “wypożyczyć” na 30 minut Prawdziwą Osobę - osobę, która nie zawsze jest postrzegana pozytywnie, czy to ze względu na religię, pochodzenie, orientację seksualną, wygląd czy styl życia. W trakcie półgodzinnej rozmowy będzie można dowiedzieć się wszystkiego o takiej osobie, a rozmówcy będą mieli okazję skonfrontować swoje przekonania i spostrzeżenia na temat danej grupy z rzeczywistością. Projektowi towarzyszyć będzie wystawa.

  To jednak nie wszystko, co czeka gości “Alternatyw” w styczniu. Pełen repertuar:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkaniec Imielina 2 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Okropnie wygląda na tym zdjęciu, pusty plac. Teraz jeszcze pół biedy bo leży śnieg, ale jak stopnieje będzie pusty betowy plac. Betonoza w najgorszym wydaniu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie ma takiego filmu: "Ramzes".

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4363 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022