REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lipca 2020, 13:51 komentarzy 41

  (SK/Pixabay/arch. prywat.)

  Co oznacza dla kraju, stolicy i Ursynowa zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich? Czy czeka nas "deforma" samorządów lokalnych - jak twierdzą lokalni politycy Koalicji Obywatelskiej czy też fala inwestycji, które rozruszają gospodarkę po koronawirusie - jak twierdzi PiS? Jaka przyszłość czeka Rafała Trzaskowskiego, na którego w naszej dzielnicy głos oddało ponad 73 proc. wyborców? O komentarz do wyników wyborów poprosiliśmy przedstawicieli lokalnej sceny politycznej: KO, PiS, Otwarty Ursynów, Inicjatywę Mieszkańców Ursynowa oraz Konfederację.

  Duża część z nas żyje jeszcze wynikami wyborów prezydenckich. Zwyciężył w nich Andrzej Duda, który pozostaje na drugą kadencję. O włos wyprzedził prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Na Ursynowie wyniki były odwrotne niż w skali kraju.

  Jak oceniacie wyniki w Polsce i na Ursynowie? Czy jesteście zakoczeni, zadowoleni?

  RADNA SYLWIA KRAJEWSKA, KOALICJA OBYWATELSKA

  Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało ponad 10 mln Polek i Polaków. To imponujący wynik, tym bardziej że wybory prezydenckie w Polsce nie były w pełni demokratyczne, co potwierdzają międzynarodowi obserwatorzy z Biura ds. Demokratycznych Instytucji i Praw Człowieka OBWE.

  Jestem zawiedziona, iż w kampanię ubiegającego się o reelekcję prezydenta RP został zaangażowany cały aparat państwa wraz z mediami publicznymi. Natomiast Rafał Trzaskowski wykonał tytaniczną pracę w tak krótkim czasie i naprawdę niewiele zabrakło do zwycięstwa. Zadowolona jestem z tego, że Warszawa murem stanęła za swoim Prezydentem. To znaczy, że mieszkańcy dobrze oceniają jego pracę dla Warszawy. Jestem dumna ze swojej dzielnicy, że poparcie dla niego i jego pracy było jednym z najwyższych w Warszawie.

  Cieszy mnie duża mobilizacja i wysoka frekwencja wyborcza zwłaszcza wśród osób, które poświeciły cześć urlopu niejednokrotnie stojąc w kilkugodzinnych kolejkach aby zagłosować w miejscach wypoczynku. Ale najbardziej cieszy mnie fakt, że na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało najwięcej osób młodych. Dużo osób po raz pierwszy zagłosowało w wyborach prezydenckich i to właśnie na Rafała Trzaskowskiego. To dobry prognostyk na przyszłość. 


  MICHAŁ SZPĄDROWSKI - RADNY MIEJSKI Z URSYNOWA (PiS)

  Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach i oddali głos. Na Ursynowie frekwencja była bardzo wysoka, marzy mi się, by kiedyś podobna była w całym kraju. Najwyższa od 25 lat frekwencja wyborcza pokazuje nasze zaangażowanie w sprawy Polski, pokazuje, że nam zależy. I oby było tak dalej!

  Dziękuję wszystkim którzy zagłosowali! Wynik jest bardzo zbliżony do moich typów z ciszy wyborczej, więc jestem zadowolony. Jedynym zaskoczeniem, ze wszechmiar pozytywnym, jest frekwencja zbliżająca się do 70%!


  PIOTR SKUBISZEWSKI, RADNY "OTWARTEGO URSYNOWA, NIEGDYŚ LEWICA

  Wynik jest, jaki jest. Lud zadecydował i trzeba to zaakceptować z pokorą. Utrwala się podział na wyborców, którzy popierają PiS w mniejszych miejscowościach i anty PiS - elektorat wielkomiejski. Ja osobiście spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia, mimo iż łudziłem się, że może być inaczej.


  ANTONI POMIANOWSKI, RADNY "INICJATYWA MIESZKAŃCÓW URSYNOWA"

  Te wyniki mnie osobiście nie zaskoczyły, właśnie takie przewidywałem. Na Ursynowie rezultat wyborów już od lat jest inny niż w całym kraju.

  Zaskoczyła mnie natomiast frekwencja na Mazowszu - ponad 70%, i to wcale nie z powodu Warszawy.


  ADAM WOJCIECHOWSKI, KONFEDERACJA URSYNÓW

  Wynik nie jest dobry dla Polski. Nadal pełnię władzy, bez żadnej kontroli będzie sprawować jedną partia. Jako Konfederacja nie popieraliśmy żadnego kandydata w drugiej turze, ale osobiście liczyłem na to, że inny prezydent niż Andrzej Duda mógłby powstrzymać to bezrefleksyjne szaleństwo legislacyjne, jakie prezentował PiS.

  Zaskakiwać może fakt, że pomimo masowego rozdawnictwa pieniędzy i takiego przekupstwa socjalnego wyborców Andrzej Duda wygrał tak niewielkim stosunkiem głosów. Oznacza to, że duża część społeczeństwa jednak widzi, że ciągłe zadłużanie państwa i podnoszenie obciążeń dla pracujacych Polaków prowadzi nas do katastrofy gospodarczej.

  Ursynów zawsze był "platformerski", a właściwie anty PiS. Grupy społeczne mieszkające na Ursynowie, a więc młodzi, wykształceni, dobrze zarabiający, pracujący na własny rachunek i prowadzący firmy to nie są beneficjenci tzw. "dobrej zmiany".

  Myślę, że niedługo Ursynów może stać się trochę bardziej "konfederacyjny" , gdyż my mamy najlepsze propozycje gospodarcze dla takich grup społecznych, jakie mieszkają na Ursynowie.

  Jaka przyszłość czeka Rafała Trzaskowskiego?

  Piotr Skubiszewski, "Otwarty Ursynów": Rafał Trzaskowski osiągnął bardzo dobry wynik. To wielki kapitał na przyszłość. Pytanie, czy będzie potrafił to wykorzystać? Będzie miał trudne zadanie, bo jest prezydentem Warszawy, a jednocześnie politykiem nr 1 na opozycji, politykiem, który daje ludziom nadzieję. Będzie musiał szukać wyważenia tych dwóch aktywności.

  Myślę, że jednak Trzaskowski dzięki tej kampanii bardziej rozumie Polskę i jeżeli wyjdzie poza interes partii, to za 5 lat zostanie prezydentem RP.

  Michał Szpądrowski, PiS: Mam nadzieję, że Rafał Trzaskowski zamiast snuć polityczne plany wróci do zarządzania miastem, tak jak zobowiązał się w 2018 roku. Otrzymał ogromny kapitał społeczny, należą mu się za ten wynik gratulacje, które niniejszym składam. A przed Warszawą stoi sporo wyzwań, sporo obietnic pozostało do zrealizowania, Warszawa musi mieć włodarza zaangażowanego 24h na dobę w jej sprawy. Tego oczekiwałbym od Rafała Trzaskowskiego po niedzielnych wyborach.

  Sylwia Krajewska, KO: Ma przed sobą jeszcze przynajmniej 3 lata pracy dla Warszawy, a mam nadzieję, że jeszcze dłużej.

  Adam Wojciechowski, Konfederacja: Przyszłość Rafała Trzaskowskiego zależy od… Rafała Trzaskowskiego. Myślę, że w następnych wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej będzie faworytem.

  Antoni Pomianowski, IMU: Zapewne zostanie prezydentem Warszawy do końca kadencji, i mam nadzieję że teraz skupi się tylko na zarządzaniu miastem.

  Czy wyniki wyborów, wygrana Andrzeja Dudy wpłynie na to, co będzie się działo w Polsce lokalnej, w samorządach. I czy będzie to wpływ dobry czy zły?

  Sylwia Krajewska, KO: Spowoduje kontynuację polityki PiS, polegającą na osłabianiu roli samorządu i zasady pomocniczości oraz dalszemu ograniczenia środków finansowych przekazywanych samorządom. Warszawa z powodu dotychczasowej polityki rządu już straciła ok. 1,2 mld zł. Obawiam się, że prezydent Andrzej Duda nie zdoła powstrzymać zapędów centralizacyjnych PiS-u i spychania odpowiedzialności za trudne i kosztowne programy właśnie na samorząd. Niewykluczone, że PiS przy aprobacie prezydenta RP wprowadzi tzw. "deformę" samorządu a w szczególności zrealizuje zapowiadaną zmianę ustroju m.st. Warszawy oraz podziału województwa mazowieckiego.

  Michał Szpądrowski, PiS: Myślę, że na pewno wpłynie pozytywnie na samorządy! Mówiliśmy wiele w kampanii o inwestycjach, wzmocnieniu Funduszu Dróg Samorządowych, powołaniu funduszu na wkłady własne dla samorządów. Chcemy, by receptą na odbicie się gospodarki była fala inwestycji, oczekuje tego również Komisja Europejska.

  Jeśli tylko będzie wola współpracy to każdy samorząd, od najmniejszego do największego, na tym skorzysta. Mam nadzieję, że po wyborach Rafał Trzaskowski wyciągnie rękę do opozycji w Radzie Miasta i wreszcie usiądzie z nami do stołu żeby porozmawiać o sprawach miasta, Mieszkanek i Mieszkańców.

  Wiele punktów z jego programu czeka na realizację. Myślę, że wszystkim nam zależy na jak najszybszej likwidacji „kopciuchów”, nie tylko tych w zasobie miejskim.

  Chciałbym również usłyszeć od Prezydenta Warszawy konkretny plan zrównania płac kobiet i mężczyzn w ratuszu i spółkach miejskich, plan wdrożenia biletu seniora dla kobiet od 60. roku życia. Mam nadzieje, że po długim maratonie wyborczym zostawimy za sobą wielką politykę, którą za często zajmujemy się na Radzie Miasta i wrócimy do dyskusji o naszym mieście. W końcu do tego zostaliśmy wybrani.

  Adam Wojciechowski, Konfederacja: Niestety, PiS i prezydent Duda będą nadal dążyć do osłabiania roli i finansów samorządów. Ta opcja polityczna będzie dążyć do dalszej centralizacji państwa.

  Piotr Skubiszewski, "Otwarty Ursynów": Tego nie wiem. Nie sądzę, aby miało to jakiś wpływ. Chyba, że byłyby jakieś przetasowania w koalicji rządowej. Nie mam wiedzy w tej sprawie, by to oceniać.

  Antoni Pomianowski, IMU: Trochę się obawiam, że wygrana Dudy może pozwolić PiS na dalszą centralizację władzy, co osłabi samorząd. Mam jednak nadzieję, że nadchodzący kryzys gospodarczy skupi uwagę rządu na naprawdę ważnych sprawach, a nie przepychankach o władzę.

  A co o wynikach wyborów myślą nasi czytelnicy? Komentujcie!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  41Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hipolit 41 9 miesięcy temuocena: 33% 

   do waldek tr nazwałeś mnie burakiem ,sam zaś jesteś burakiem czerwonym ze złości

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldekTR 40 9 miesięcy temuocena: 100% 

   @hipolit - no co Ci zrobie, jesteś burakiem i koniec. Pokazałeś to nawet w tym komentarzu. To nawet nie wiesz, że odpowiada się w wątku na czyiś komentarz? Nie nauczono? Poza tym pytanie: jaki kolor ma burak? Nie jest czasem czerwony? Jeśli nie jesteś czerwony to może brązowy bo się zesr...ś z tego zacietrzewienia, co? I odnajdź się sam w statystykach, które ktoś tam podał na dole w komentarzach - pewnie się zdziwisz jak do Ciebie pasują :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 39 9 miesięcy temuocena: 20% 

   do @mela ryj zawsze kwiczy gdy zostaje odcięty od koryta

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 38 9 miesięcy temuocena: 100% 

   I właśnie dlatego się tu odzywasz?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~miewasz 37 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Panie redaktorze, dlaczego pan jątrzy i manipuluje ? DEMOKRACJA SIĘ PANU NIE PODOBA?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarkoPolmos 36 9 miesięcy temuocena: 14% 

   I tym oto akcentem doszlismy do sedna sprawy - "twoj glos jest lepszy niz mój" Dobrze ze wygrala demokracja.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad46 35 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak zwykle masz kolejny odchyl. Alko zabrakło?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 34 9 miesięcy temuocena: 68% 

   na Dudę głosowały buraki którym nie chce się pracować i czekają na jałmużnę od państwa a ci co ciężko pracują muszą na nich łożyć

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Raff 33 9 miesięcy temuocena: 30% 

   Bzdura. Po co obrażać połowę społeczeństwa. Wulgarnością nigdy nie wygracie. Warto starać się zrozumieć drugą stronę, aby w przyszłości choć część z nich pozyskać dla swoich celów. Głównym powodem głosowania na PAD była jego ideowość wobec bezideowości kontrkandydata.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 32 9 miesięcy temuocena: 85% 

   "zdradzieckie mordy","gorszy sort", "komuniści i złodzieje" i wiele, wiele innych - tak, masz rację Raff, obrażanie połowy społeczeństwa to bzdura, wulgarnością się nie wygra. I mówisz, że znalazłeś w tym ideowość swojego kandydata? Gratuluję ci, kolejny ideologiczny pisowcu. Dobrze jednak, że ten drugi kandydat takiej ideowości nie ma.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 31 9 miesięcy temuocena: 86% 

   @Raff: brednie, jaka ideowość? Duda nie ma żadnej - poza tą, którą nakażą mu odgrywać. Jak każą mówić, że szczepienia złe, to powie, jak każą gejów piętnować, to będzie, jakby mu kazali Jezioro Łabędzie tańczyć, to by tańczył. Główny powód jest oczywisty: ponad 10 mln po prosty chce, żeby drugie 10 mln na nich pracowało. Każdy trzeźwo myślący obywatel to widzi i rozumie. Ale spokojnie - 10 mln głosów przeciw pisowi (bo tak to trzeba czytać) kontra 10,5 za neobolszewizmem pokazuje, że pis tak na prawdę wisi na włosku, jedno wahnięcie gospodarcze i nagle te 0,5 mln może znaleźć się po drugiej stronie. To oczywiście jest także groźnym symptomem, bo partia rozumie, że musi za wszelką cenę władzę trzymać - bo jak straci, to trzeba będzie uciekać.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrrr 30 9 miesięcy temuocena: 20% 

   otóż wyobraź sobie że ja jestem mieszkańcem ursynowa od urodzenia i głosowałem na Dudę. Dobrze zarabiam, nie jestem beneficjentem żadnych programów socjalnych bo nie potrzebuję

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hipolit 29 9 miesięcy temuocena: 31% 

   ja też cięzko pracuje , zagłosowałem na Dudę i nie zycze sobie takiego chamskiego tekstu i ubliżania ze jestem burakiem zrozumiałaś @mela

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldekTR 28 9 miesięcy temuocena: 82% 

   @ rrrr - ja bym się tym jednak nie chwalił :-))))

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldekTR 27 9 miesięcy temuocena: 71% 

   @ hipolit - niestety ale jesteś burakiem. Albo emerytem albo masz takie sobie wykształcenie. Jeśli chcesz - podam statystyki kto na kogo głosował, sam zobaczysz jak mocno się w to wpisujesz

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarkoPolmos 26 9 miesięcy temuocena: 10% 

   Tak wystarczy spojrzec na statystyki zakladow karnych czyli najwiekszy elektorat dublera. Tam przeciez sami wyksztalceni, kazdy ma doktorat.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~statystyk 25 9 miesięcy temuocena: 90% 

   @ MarkoPolmos - na specjalne życzenie pełne statystyki - sam zobacz sobie obraz typowego wyborcy PiSDUDY. To człowiek z wykształceniem, podstawowym, starszy, z małej miejscowości lub wsi, na niesamodzielnych stanowiskach. Zwróć uwagę na statystyki wieku (szacunek dla młodych - mądre pokolenie!). Głosują ludzie niezaradni, nieprzedsiębiorczy, emeryci itp. Miasta ogółem 67:33 Trzaskowski Wieś ogółem 63:37 Duda Wykształcenie: Podstawowe 77:23 Duda Zawodowe 74:25 Duda Średnie 50:49 Duda Wyższe 66:34 Trzaskowski Wiek: Grupa 18-29 65:35 Trzaskowski Grupa 30-39 55:45 Trzaskowski Grupa 40-49 55:45 Trzaskowski Grupa 50-59 60:40 Duda Grupa 60+ 62:38 Duda Grupy zawodowe: Bezrobotni 65:35 Duda Student 70:30 Trzaskowski Emeryt 64:36 Duda Robotnik 66:34 Duda Rolnik 81:19 Duda Usługi 56:44 Trzaskowski Kierownik/Specjalista 68:32 Trzaskowski Właściciel firmy 67:33 Trzaskowski

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad46 24 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Te statystyki pokazały więcej niż każdy inny materiał o wyborach. Niech każdy się w nich odnajdzie. U mnie się zgadza: duże miasto, wykształcenie wyższe, przedsiębiorczy itp. - nigdy nie zagłosowałbym na PAD.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 23 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Jurek PO wylewie, POchanke wywalili z TVN-u, Manuela sprzedaje majątek i wyperdalala z Polski, Adamczyk wali głową w ścianę a Nurowska chce pluć na Biedronia, Hołownię i Kamysza. Co to się POrobiło !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 65 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 22 9 miesięcy temuocena: 81% 

   jest jakiś poziom bycia ścierwem, którego się nie przekracza piździelski chamie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 50 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad46 21 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Janek - wywalili? Jest różnica między odejściem z pracy by zająć się czymś innym niż wywaleniem. Może kiedyś doświadczysz to zrozumiesz. Wywalą to kiedyś te kunegunde Holecka z TVP - tylko ona już nie będzie miała gdzie pójść. Może ewentualnie Rydzyk się nad nią zlituje.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~D Z I Ę K U J E M Y ! 20 9 miesięcy temuocena: 23% 

   OGROMNE GRATULACJE DLA NAJLEPSZEGO POLITYKA W HISTORII POLSKI, WSPANIAŁEGO WIZJONERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO ZA ZAUFANIE, KTÓRYM PRZED PIERWSZĄ KADENCJĄ I PRZED DRUGĄ KADENCJĄ PREZYDENCKĄ OBDARZYŁ ANDRZEJA DUDĘ!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 73 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 9 miesięcy temuocena: 78% 

   no cóż, jak widać pis to ideologia, nie ludzie. A swoją drogą to chyba jakieś nowe mocne prochy pojawiły się na rynku.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 46 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyJAREK 18 9 miesięcy temuocena: 73% 

   @Dziekujemy - Odstaw prochy, zmień dealera!!! Wiesz, że duże litery w internecie to krzyk? Ale wiem, to jest zgodne z PISizmem - jak nie ma argumentu, trzeba krzyczeć głośno by zakrzyczeć. Uśmiałem się. Starzec z kotkiem bez żony i konta, więcej nie piszę choć to tajemnica poliszynela...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nimfa 12 17 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Z jednej strony TVP z drugiej TVN i trochę z boku Polsat. Wynik wyrównany, ze wskazaniem na wygraną TVP. I to wszystko w temacie (PAD i PRT to tylko aktorzy, w sumie dobrzy aktorzy).

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lud 16 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeden i drugi do roboty. I tyle w temacie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem niezmiennie ubawiony tymi projekcjami polityków odnośnie oczekiwań i osądów wyborców. To, że zagłosowali na PRT, nie musi oznaczać, że dobrze oceniają jego rządy w stolicy. Można by rzec przekornie, że dobry gospodarz byłby przez tut. lud namawiany do pozostania, bo kto po nim?? ;-) To samo PiS: duża grupa głosuje na nich ze strachu przed tym, co by zrobiła ta druga... Komedia i parodia, a ludzie coraz bardziej skłóceni i podzieleni. Już teraz obserwuję, że porozumiewają się głównie w ramach swoich baniek, a jedyny rodzaj interakcji pomiędzy bańkami, to kłótnia i wojna... To już chyba leży w naszej polskiej naturze...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bąk34 14 9 miesięcy temuocena: 32% 

   Dzień dziecka trwa w najlepsze ,wczoraj potwierdzona wygrana Prezydenta Andrzeja Dudy ,dzisiaj wiadomość że pochantke nie tylko odchodzi z tvn ale i wyjeżdża na stałe za granicę !!!!!! :-)))))))

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amerigo 13 9 miesięcy temuocena: 66% 

   No i dobrze ze się realizuje! Obstawiam zagraniczna czesc grupy discovery. Propagandowa tuba TVPIS Danuta Holecka mogłaby tylko o tym pomarzyć. Ona musi być gotowa zrobić wszystko by się w TVPiS utrzymać bo już jest na rynku spalona. I jej podobni tez. No ewentualnie TV Trwam. Lub jak to gdzieś pisał Korea Północna.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 44 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 9 miesięcy temuocena: 73% 

   Wypuść bąka niech się błąka... i efekt jest taki, że dzieciak wszędzie pisze to samo.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 37 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amerigo 11 9 miesięcy temuocena: 70% 

   A już sobie doczytałem. Wyjeżdża z mężem do innego kraju. Maja plan na życie. Poza discovery. Sam bym tak chętnie zrobił. Dla mnie zawsze pozostanie dociekliwym dziennikarzem z głosem charakterystycznym który pamietam jeszcze ze studenckich czasów i Radia Zet.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amerigo 10 9 miesięcy temuocena: 70% 

   @jako - bo niektorzy maja obsesje. Nie zawsze w życiu wyszło, nie zawsze jest sukces, to trzeba się przykleić do takich jak PiS (ludzie typu „dej i dej”) i może jakos będzie. Ja współczuje tego prostego życia i życzę więcej kolorów i realizacji

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 35 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bąk34 9 9 miesięcy temuocena: 29% 

   @lekarz rodzinny ,ameriko czy jak ci tam .Ja do końca życia nie przepracuje już ani jednego dnia (cele osiągnięte) ,a ty może bedziesz się realizował za granicą jak pochantke co :-))))))))))))))

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 8 9 miesięcy temuocena: 81% 

   @Amerigo - mógłby się też przykleić do swojego gospodarstwa na Ścianie Wschodniej. Jemu byłoby lżej wśród swoich i my nie musielibyśmy patrzeć na te frustracje i strachy przed miastem i współczesnością.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyJAREK 7 9 miesięcy temuocena: 96% 

   @Bąk34 - tak tak, bączku, tak, z pewnością. Jak jesteś na rencie, to nie przepracujesz - to prawda. Przykro mi, ale no tak bywa. Pozdrawiam z wakacji!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WaldekTR 6 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Do Bąk34 - ja wiem, że pisanie może sprawia ci większą trudność, niż te bąki, ale nie ma w TVN dziennikarki o nazwisku Pochantke. Sprawdź pisownię dokładniej, weź pigułkę i spać :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 5 9 miesięcy temuocena: 25% 

   Mi najbliżej do konfederacji, ale z korekta o rozdzial panstwa od kosciola i brak zakazu aborcji. Na IIga ture nie poszedlem. Obaj kandydaci to socjalisci, czyli bagno.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3777 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021