REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Kamil Szpilski)

  W ponad 70 miastach w Polsce przeszły "Marsze dla Izy" - 30-latki, która zmarła w szpitalu w Pszczynie z powodu sepsy. Była w 22. tygodniu ciąży, gdy po odejściu wód płodowych została przyjęta do tamtejszego szpitala. Lekarze nie zdecydowali się jednak na aborcję, by ją uratować. W marszu uczestniczyło wielu ursynowian.

  Protest rozpoczął się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, który ponad rok temu wydał wyrok zakazujący aborcji ze względu na wady letalne płodu. Wg ratusza uczestniczyło w nim od 20 do 30 tys. osób. Marsz przeszedł alejami Ujazdowskimi i Traktem Królewskim na plac Zamkowy, gdzie zmarłą Izę uczczono minutą ciszy oraz nietypowo - minutą krzyku. Uczestnicy zapalili też lampki i latarki w smartfonach na znak protestu przeciwko drakońskiemu prawu aborcyjnemu w Polsce. Później tłum ruszył pod Ministerstwo Zdrowia przy Miodowej, gdzie zapalano znicze i pozostawiono portrety Izy. Protestowi towarzyszyło hasło: Ani jednej więcej!

  W proteście uczestniczyło mnóstwo osób z Ursynowa, w tym współorganizatorki ubiegłorocznych marszów Strajku Kobiet w naszej dzielnicy.

  FOTORELACJA Z PROTESTU "ANI JEDNEJ WIĘCEJ!":

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 35

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3795 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022