REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  REKLAMA

  Cztery chóry, znane i lubiane kolędy oraz tłumy słuchaczy. Tak wyglądał ostatni z bożonarodzeniowych koncertów na Ursynowie.

  W sobotni wieczór w kościele Ofiarowania Pańskiego nie było wolnego miejsca. Ostatni koncert, w którym udział wzięło kilkudziesięciu śpiewaków, przyciągnął mieszkańców z całej dzielnicy.

  Na scenie wystąpiły: Zespół Wokalny Ars Chori, Ursynowski Chór Iuvenis, Chór Cantate Domino oraz Chór Kameralny Ab Imo Pectore. Gościem specjalnym był solista Krzysztof Szmyt – tenor w Operze Narodowej.

  Artyści przygotowali niespodzianki m.in. premierowe wykonanie kolędy, którą napisała mieszkanka Ursynowa – Wanda Bagnowska. Z gotowym tekstem i napisaną muzyką zgłosiła się gospodarzy wydarzenia. Podczas występu siedziała w pierwszym rzędzie.

  - To był piękny, oryginalny utwór - mówili mieszkańcy po koncercie. - Miło wiedzieć, że mamy taką zdolną sąsiadkę!

  Po wspólnym występie wszystkich czterech chórów z Krzysztofem Szmytem, publiczność poprosiła o bis i wspólnie z muzykami zaśpiewała „Mędrców świata”.

  Koncert czterech chórów oficjalnie zakończył cykl spotkań z kolędami i pastorałkami organizowany przez urząd dzielnicy oraz nowo powstały Dzielnicowy Ośrodek Kultury "Ursynów". W okresie świątecznym odbyło się aż 10 koncertów. Na Ursynowie wystąpili m.in. zespół Pectus, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Wojciech Pawlik, Stanisława Celińska, Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna. 

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z OSTATNIEGO KONCERTU BOŻONARODZENIOWEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1363 sekundy
  REKLAMA