REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynów ma swojego Anioła Stróża! Serialowa postać z "Alternatywy 4" góruje już nad dzielnicą. W czwartek na bloku przy Kazury 10 odsłonięto mural z ogromnym wizerunkiem słynnego gospodarza domu.

  To jeden z sześciu murali, które w tym roku powstały na ursynowskich blokach w ramach dwóch projektów z Budżetu Partycypacyjnego. Mural na wieżowcu przy Kazury 10 widoczny jest już z daleka i robi duże wrażenie na mieszkańcach.

  - Jest przepiękny i bardzo podobny do Romana Wilhelmiego! Podobają mi się takie inicjatywy, sprawiają, że osiedle jest bardziej kolorowe - mówi Joanna, sąsiadka z Kazury.

  - Ma czuwać nad całym Ursynowem! - śmieją się twórczynie muralu, Lucy Fidos i Paulina Ermel z agencji Red Sheels. Dla Lucy Stanisław Anioł to postać z dzieciństwa, dla Pauliny - symbol anioła stróża opiekującego się dzielnicą. - Tu chodzi najbardziej o tę anielską troskę i opiekę - dodają dziewczyny. 

  Ostatni z murali powstawał najdłużej, bo dwa tygodnie. Pogoda nie sprzyjała artystkom, na szczęście Anioł czuwał już na etapie powstawania.

  - Ursynów ma tyle pustych ścian, że są to po prostu niezamalowane płótna. Mam nadzieję, że kilka ścian uda się jeszcze w następnej edycji Budżetu Partycypacyjnym - mówi Bartosz Podlewski z Bakcyl Studio, autor projektu do BP. 

  VIDEO: Nowy mural na Ursynowie

  Podlewski zapowiada złożenie kilku następnych projektów w ramach kolejnych edycji Budżetu i ma nadzieję, że ursynowianie na murale zagłosują.

  - To bardzo dobra realizacja. Wydaje mi się, że możemy pokusić się o miano muralowej stolicy Warszawy! - podsumowuje wiceburmistrz Łukasz Ciołko.

  Jeśli chcesz wesprzeć powstawanie kolejnych murali na Ursynowie odwiedź profil Ursynowskie Murale na Facebooku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Za dużo pieniędzy ma dzielnica? Naprawdę?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 9 ponad rok temuocena: 67% 

   Gdybym ja, mając ograniczony budżet, w kuchni przeciekające krany i w perspektywie kupno podręczników dla dziecka, zatrudnił te zdolne artystki i zapłacił im kupę forsy za bezsensowne ścienne malowidło w dużym pokoju, to żona wysłała by mnie od razu do psychiatry, ewentualnie po prostu zostawiła, to byłoby rozsądne :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~autochton 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Ciekawe, że nikt się nie pokwapił stwierdzić, że ten cały Anioł to było sarkastyczne i szydercze sportretowanie mentalności prymitywnego, wścibskiego i uzurpującego sobie wszechwładzę ciecia w rzeczywistości społecznej, gdzie byle cham z prowincji z poparciem partii mógł się mieć za coś lepszego niż najzwyklejszy człowiek. Gdzie byle palacz w szpitalu mógł pomiatać ordynatorem, jak za tym pierwszym stała partia. Normalnie, antywzorzec. O odtwórcy roli to mówić nie ma co. Ale co się dziwić, że na Ursynowie jest taka nostalgia za takimi typami. Domalujcie sobie jeszcze Himilsbacha i Łazukę z tych PRL'owskich produkcyjniaków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogna 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Szkoda, że podobnie jak Na Uboczu nie został pomalowany cały budynek....Miś na Meander wygląda najlepiej bo farby starczyło na całą ścianę.....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lkj 6 ponad rok temuocena: 50% 

   super

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • yes2mike 5 ponad rok temuocena: 50% 

   Kazury ?! Tam pola wtedy byly a nie Gospodarz Domu !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 ponad rok temuocena: 46% 

   Polak Mały: po pierwsze zrozumienie satyry wymaga inteligencji, której "źle wykształconej masie" brakuje ;) A po drugie zamiast atakować fikcyjną postać, proponuję uderzać w tego, od którego wszystko się zaczęło, czyli Stanisława Bareję. To on jest sprawcą całego zamieszania z Alternatywy 4 i innych nieprawomyślnych produkcji jak Miś, Brunet wieczorową porą, Zmiennicy itd. Odrobinę dystansu pls :D

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~[puy 3 ponad rok temu

   Swięta racja

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak Mały 2 ponad rok temuocena: 42% 

   Lansowanie filmowego cwaniaka i łobuza przez malowanie na jego cześć murali za publiczne pieniądze to pomyłka albo znak czasu!. Podlewski następnym razem zaprojektuje Misiewicza unoszącego się nad Polską ku uciesze źle wykształconych mas

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ziutek 1 ponad rok temuocena: 100% 

   To Natolin a nie Imielin

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3091 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020