REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lutego 2018, 09:38 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Pozostaje niepokonana w rzutni, wygrywa kolejne „Złote Kolce”, sięga po mistrzowskie laury, a teraz ponownie zostaje Najlepszym Sportowcem Roku. Anita Włodarczyk, bo o niej mowa, zwyciężyła w XVIII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku. Gala z dorocznym balem odbyła się w Arenie Ursynów.

  W swojej konkurencji jest niepokonana od maja 2014 roku. Dotychczas zwyciężyła w 42 konkursach z rzędu. Wygrała „Złote Kolce” – klasyfikację najlepszych polskich lekkoatletów i lekkoatletek – po raz ósmy w swej karierze. Wyprzedziła tym samym legendarną Irenę Szewińską, która w tej kategorii triumfowała siedmiokrotnie. Młociarka Anita Włodarczyk z RKS Skra Warszawa pozostaje bezkonkurencyjna. W 2017 roku nie tylko zdobyła w Londynie mistrzostwo świata – po raz trzeci w swojej karierze – ale także zwyciężyła w plebiscycie prestiżowego magazynu „Track and Field”. Tytuł najlepszej lekkoatletki świata został jej przyznany po raz trzeci. 

  Podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy odebrała swój piąty z rzędu tytuł Najlepszego Sportowca Roku. Zwycięstwo w tej kategorii oznacza, że Anita Włodarczyk będzie w 2018 roku również ­tytułowana Sportową Twarzą Warszawy.

  - Pomimo tylu sukcesów mamy jeszcze wielki zapał do pracy, by pokonywać bariery i zdobywać kolejne medale dla naszego kraju - mówiła Anita Włodarczyk tuż po ogłoszeniu wyników plebiscytu.

  O kolejnych miejscach w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku zadecydowała Kapituła Plebiscytu. Na jej czele od lat stoi Irena Szewińska, a w podejmowaniu decyzji pomagali jej Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron. Werdyktem Kapituły kolejne miejsca zajęli:

  2. miejsce – Ewa Nelip – szermierka – UKS Żoliborz

  3. miejsce – Zofia Noceti-Klepackaka – żeglarstwo – Legia Warszawa

  4. miejsce – Kajetan Kajetanowicz – sporty motorowe, rajdy -  Automobilklub Polski

  5. miejsce – Marcin Rudawski – żeglarstwo – MKS „Dwójka” Warszawa

  6. miejsce – Sebastian Stasiak – pięciobój nowoczesny – UKS Żoliborz

  7. miejsce – Magdalena Piekarska – szermierka, szpada – AZS AWF Warszawa

  8. miejsce – Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa

  9. miejsce – Weronika Deresz – wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie

  10. miejsce – Patrycja Adamkiewicz – taekwondo olimpijskie – AZS AWF Warszawa

  Julia Chmielewska została zwyciężczynią w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku 2017. Młoda i utalentowana pływaczka reprezentuje barwy Warszawskiego Klubu Sportowego Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych. W 2017 roku 16-letnia pływaczka pobiła rekordy Polski na 50 i 200 m stylem klasycznym niesłyszących juniorów w kategorii 15-17 lat i seniorów. Ukoronowaniem jej osiągnięć były XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych. W tureckim Samsun zawodniczka zdobyła trzy brązowe medale – na dystansach 50, 100 i 200m – w pływaniu stylem klasycznym. W tej kategorii Kapituła Plebiscytu przyznała 2. miejsce ubiegłorocznemu triumfatorowi Wojciechowi Makowskiemu (pływanie osób niewidomych, IKS AWF Warszawa), a 3. lokatę – laureatce tytułu z 2013 r. – Marcie Fidrych (szermierka na wózkach, IKS AWF Warszawa).

  Trener Anity - trenerem roku

  Sukcesy wybitnej lekkoatletki Anity Włodarczyk nie byłyby możliwe bez odpowiedniego treningu, dlatego też rozstrzygnięcie w tej kategorii mogło być tylko jedno. Trenerem Roku 2017 został Krzysztof Kaliszewski. Szkoleniowiec i prezes klubu RKS Skra Warszawa, podobnie jak jego wychowanka, został zwycięzcą w swojej kategorii po raz czwarty z rzędu.

  Tytułem Sportowej Osobowości Roku 2017 został nagrodzony Maciej Hartfil, szef AZS AWF Warszawa. Dzięki jego aktywności klub drugi rok z rzędu był organizatorem imprezy „Od zabawy do sportu”.

  Internauci zadecydowali o przyznaniu tytułów w dwóch kolejnych kategoriach. Patrycja Adamkiewicz, taekwondo olimpijskie, zawodniczka AZS AWF Warszawa, została w wyniku głosowania internetowego uhonorowana tytułem Najpopularniejszy Sportowiec Warszawy Roku 2017.

  VII Charytatywny Bieg Wybiegaj Sprawność został laureatem w kategorii Sportowa Impreza Roku. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie „Dać siebie innym”, w internetowym głosowaniu pokonało 14 kandydatów do tego tytułu.

  – Warszawscy zawodnicy w minionym roku dali nam wiele powodów do radości i dumy. Za te wszystkie mistrzowskie wyczyny, medale i rekordowe osiągniecia składam Wam drodzy sportowcy jeszcze raz serdeczne podziękowania. Stolica może być dumna ze swoich reprezentantów. Dziękuję, że rozsławiacie imię Warszawy na całym świecie – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy podczas gali w Arenie Ursynów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Tom56 2 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Kogo obchodzi rzut młotkiem? No kogo ja się pytam?!!!! I to jeszcze kobiet?! Buhahabab

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Brawo Anita!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2216 sekundy
  REKLAMA