Anita Włodarczyk po raz 5. najlepszym sportowcem. Bal w Arenie Ursynów

09:38, 03.02.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10:05, 03.02.2018
Skomentuj SK SK

Pozostaje niepokonana w rzutni, wygrywa kolejne „Złote Kolce”, sięga po mistrzowskie laury, a teraz ponownie zostaje Najlepszym Sportowcem Roku. Anita Włodarczyk, bo o niej mowa, zwyciężyła w XVIII Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2017 roku. Gala z dorocznym balem odbyła się w Arenie Ursynów.

W swojej konkurencji jest niepokonana od maja 2014 roku. Dotychczas zwyciężyła w 42 konkursach z rzędu. Wygrała „Złote Kolce” – klasyfikację najlepszych polskich lekkoatletów i lekkoatletek – po raz ósmy w swej karierze. Wyprzedziła tym samym legendarną Irenę Szewińską, która w tej kategorii triumfowała siedmiokrotnie. Młociarka Anita Włodarczyk z RKS Skra Warszawa pozostaje bezkonkurencyjna. W 2017 roku nie tylko zdobyła w Londynie mistrzostwo świata – po raz trzeci w swojej karierze – ale także zwyciężyła w plebiscycie prestiżowego magazynu „Track and Field”. Tytuł najlepszej lekkoatletki świata został jej przyznany po raz trzeci.

Podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy odebrała swój piąty z rzędu tytuł Najlepszego Sportowca Roku. Zwycięstwo w tej kategorii oznacza, że Anita Włodarczyk będzie w 2018 roku również ­tytułowana Sportową Twarzą Warszawy.

- Pomimo tylu sukcesów mamy jeszcze wielki zapał do pracy, by pokonywać bariery i zdobywać kolejne medale dla naszego kraju - mówiła Anita Włodarczyk tuż po ogłoszeniu wyników plebiscytu.

O kolejnych miejscach w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku zadecydowała Kapituła Plebiscytu. Na jej czele od lat stoi Irena Szewińska, a w podejmowaniu decyzji pomagali jej Dorota Idzi, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Tomasz Majewski, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron. Werdyktem Kapituły kolejne miejsca zajęli:

2. miejsce – Ewa Nelip – szermierka – UKS Żoliborz

3. miejsce – Zofia Noceti-Klepackaka – żeglarstwo – Legia Warszawa

4. miejsce – Kajetan Kajetanowicz – sporty motorowe, rajdy -  Automobilklub Polski

5. miejsce – Marcin Rudawski – żeglarstwo – MKS „Dwójka” Warszawa

6. miejsce – Sebastian Stasiak – pięciobój nowoczesny – UKS Żoliborz

7. miejsce – Magdalena Piekarska – szermierka, szpada – AZS AWF Warszawa

8. miejsce – Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa

9. miejsce – Weronika Deresz – wioślarstwo – Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie

10. miejsce – Patrycja Adamkiewicz – taekwondo olimpijskie – AZS AWF Warszawa

Julia Chmielewska została zwyciężczynią w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku 2017. Młoda i utalentowana pływaczka reprezentuje barwy Warszawskiego Klubu Sportowego Młodzieży Niesłyszącej przy Instytucie Głuchoniemych. W 2017 roku 16-letnia pływaczka pobiła rekordy Polski na 50 i 200 m stylem klasycznym niesłyszących juniorów w kategorii 15-17 lat i seniorów. Ukoronowaniem jej osiągnięć były XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych. W tureckim Samsun zawodniczka zdobyła trzy brązowe medale – na dystansach 50, 100 i 200m – w pływaniu stylem klasycznym. W tej kategorii Kapituła Plebiscytu przyznała 2. miejsce ubiegłorocznemu triumfatorowi Wojciechowi Makowskiemu (pływanie osób niewidomych, IKS AWF Warszawa), a 3. lokatę – laureatce tytułu z 2013 r. – Marcie Fidrych (szermierka na wózkach, IKS AWF Warszawa).

Trener Anity - trenerem roku

Sukcesy wybitnej lekkoatletki Anity Włodarczyk nie byłyby możliwe bez odpowiedniego treningu, dlatego też rozstrzygnięcie w tej kategorii mogło być tylko jedno. Trenerem Roku 2017 został Krzysztof Kaliszewski. Szkoleniowiec i prezes klubu RKS Skra Warszawa, podobnie jak jego wychowanka, został zwycięzcą w swojej kategorii po raz czwarty z rzędu.

Tytułem Sportowej Osobowości Roku 2017 został nagrodzony Maciej Hartfil, szef AZS AWF Warszawa. Dzięki jego aktywności klub drugi rok z rzędu był organizatorem imprezy „Od zabawy do sportu”.

Internauci zadecydowali o przyznaniu tytułów w dwóch kolejnych kategoriach. Patrycja Adamkiewicz, taekwondo olimpijskie, zawodniczka AZS AWF Warszawa, została w wyniku głosowania internetowego uhonorowana tytułem Najpopularniejszy Sportowiec Warszawy Roku 2017.

VII Charytatywny Bieg Wybiegaj Sprawność został laureatem w kategorii Sportowa Impreza Roku. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie „Dać siebie innym”, w internetowym głosowaniu pokonało 14 kandydatów do tego tytułu.

– Warszawscy zawodnicy w minionym roku dali nam wiele powodów do radości i dumy. Za te wszystkie mistrzowskie wyczyny, medale i rekordowe osiągniecia składam Wam drodzy sportowcy jeszcze raz serdeczne podziękowania. Stolica może być dumna ze swoich reprezentantów. Dziękuję, że rozsławiacie imię Warszawy na całym świecie – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy podczas gali w Arenie Ursynów.