REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lutego 2019, 21:24 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Firmowe programy antywirusowe muszą być skuteczne. Po co komu program, który przepuszcza zakażone pliki lub generuje fałszywe alarmy? W biznesie wystarczająco dużo się dzieje, a kolejne problemy związane z ochroną antywirusową tylko niepotrzebnie zawracają głowę pracownikom. Jak się przed nimi chronić?

  Podstawa to dobry skaner antywirusowy

  Kluczowym elementem antywirusa jest dobry skaner - taki, który jest wystarczająco czuły, by wychwycić pojawiające się w sieci „niespodzianki”, ale jednocześnie na tyle uniwersalny by nie generować fałszywych alarmów. To sytuacje, gdy działanie programu lub plik jest traktowany jako zainfekowany, chociaż wcale tak nie jest. Utrudnia to pracę, bo antywirus blokuje jego działania lub wykonanie.

  Działanie potwierdzone w niezależnych testach

  Działanie antywirusa i jego skuteczność można sprawdzić w niezależnych testach. Wiele instytucji (m.in. AV Comparatives) prowadzi obiektywne badania skuteczności programów antywirusowych, porównując ze sobą uzyskane wyniki. Te antywirusy, które królują w zestawieniach (mają 100% skuteczności wyłapywanych zagrożeń - np. Avast lub AVG) warto zainstalować w firmie. Oznacza to, że dane poufne będą lepiej chronione, a sieć WiFi, poczta i przeglądarka mają małe szanse na zainfekowanie.

  Silnik

  Podstawą prawidłowego funkcjonowania programu antywirusowego w firmie jest więc dobry silnik. To jak działa trudno zweryfikować na etapie kupna, ale można oprzeć się na doświadczeniu i wiedzy firm.

  Fuzja AVAST i AVG

  W przypadku komercyjnej wersji antywirusa Avast, przedsiębiorca może liczyć na doświadczenie dwóch niezależnych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Avast i AVG niedawno połączyły swoje siły, a efektem tego jest jeden z najlepszych silników antywirusowych na rynku. Łączy on w sobie najlepsze cechy z obu tych programów, eliminując jednocześnie niedociągnięcia i problemy, które się w nich pojawiały. To on jest siłą napędową Avasta dla firm.

  Nieustannie powiększana baza wirusów

  Uzupełnieniem tej ochrony jest baza wirusów - miejsce, gdzie „magazynowane” są informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego działania. Bez niej silnik nie miałby czego analizować.

  W Avast dla firm baza powstaje nie tylko na podstawie istniejących i ogólnie znanych zagrożeń. Dzięki ponad 400 milionom użytkowników, którzy przesyłają feedback do Laboratoriów Avast, nawet pojedyncze przypadki infekcji szybko są blokowane. Informacje o nich (w postaci aktualizacji bazy) są przesyłane do wszystkich użytkowników korzystających z programów Avast i AVG.

  Zobacz funkcje AVAST - antywirusa dla małej firmy

  Artykuł powstał dzięki CORE - polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~6 to ja 1 6 miesięcy temu

   Mialem te dwa co tu reklamujecie I mpowiem tak jeden I 2 jest do kitu od kiedy prrzeszlem na kasperski niemam zadnych problemow uratowal mi nie raz tylek

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.267 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019