REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2022, 13:33 komentarzy 7

  (IB)

  Dzielnica apeluje do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych o dostosowanie starych i planowanych nowych szlabanów do potrzeb pieszych czy cyklistów. Zwraca uwagę, że w wielu miejscach uniemożliwiają wręcz przejście. Co ciekawe, dotyczy to również szlabanów przy... ursynowskim ratuszu.

  Na wielu osiedlach Ursynowa szlabany zagościły już jakiś czas temu. Mają ograniczać wjazd samochodów, które nie należą do członków spółdzielni. I taką rolę spełniają. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy szlaban uniemożliwia przejście pieszym, kobietom z wózkami bądź osobom z niepełnosprawnościami. 

  - Napisał do mnie mieszkaniec ulicy Polaka. Zgłosił, że szlaban uniemożliwia swobodne poruszanie się pieszych. Dostawałem też sygnały, że ten problem dotyczy wielu miejsc na Ursynowie. Sam także to zaobserwowałem, gdy rowerem przyjeżdżam do urzędu - mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  W wysłanym piśmie burmistrz zwrócił się do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych o przeanalizowanie tego problemu. I w przypadku planowanego nowego montażu bądź remontu szlabanów wzięły pod uwagę skargi i uwagi mieszkańców. Wystarczyłoby po prostu skrócić długość ramienia szlabanu.

  Szlaban ma pomagać, nie przeszkadzać

  Lokatorzy  z jednej strony cieszą się z zainstalowanych szlabanów, bo ruch na osiedlowych uliczkach jest mniejszy, z drugiej narzekają na trudności.

  - Rzeczywiście jest problem ze swobodnym przejściem. Dodatkowo obok szlabanu ustawiona jest blokada na małym chodniku. Na pewno nie przejdzie tędy matka z wózkiem, o osobie niepełnosprawnej już nie wspominając. Ludzie omijają to przejście i chodzą naokoło - mówi jeden z mieszkańców spółdzielni „Na Skraju”.

  Spółdzielnia mieszkaniowa „Na Skraju” zapewnia, że jest pozytywnie nastawiona do wystosowanego apelu burmistrza.

  Chodniki są problemem, nie szlabany

  Wkrótce nowe szlabany będzie montować spółdzielnia „Imielin”. Jednak zdaniem Antoniego Pomianowskiego z rady nadzorczej spółdzielni, problem w swobodnym ruchu pieszych tkwi w czym innym.

  - Nie rozumiem tego apelu burmistrza, dlaczego właśnie teraz? Szlabany od lat są na Ursynowie. Moim zdaniem to chodniki są kluczowe. To one powinny spełniać normy. Na nich powinny skupiać się spółdzielnie, a nie na szlabanach. Osobiście nigdy nie spotkałem się z krytyką tych już istniejących - podkreśla.

  Zapewnia jednocześnie, że spółdzielnia „Imielin” na pewno weźmie pod uwagę pieszych, montując szlabany.

  Ciekawostką jest fakt, że szlabany przy urzędzie dzielnicy także... utrudniają swobodne przejście. Burmistrz zapewnia, że ratusz zajmie się tym problemem i przy najbliższym remoncie dostosuje je do potrzeb pieszych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Misiek 7 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Ja akurat bardzo chciałbym szlaban i to nawet nie blokujący wjazd na parking tylko blokujący wjazd na chodnik. U mnie samochody podjeżdżają chodnikiem pod samą klatkę bo się nie chce kierowcom zostawić ich 50m wcześniej na chodniku....

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Precz z zawalidrogą 6 6 miesięcy temuocena: 32% 

   Mam nadzieję, że na moim osiedlu nigdy nie powstanie taka zawalidrogą, utrudniająca życie. Nie wszyscy mają samochody, nie wszyscy chcą finansować szlabany. Samochodów jest w Wawie o wiele za dużo, czas wyeliminować z ruchu przynajmniej najbardziej kopcące szroty, a miejsca natychmiast się znajdą.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 5 6 miesięcy temuocena: 65% 

   nie jeżdżę rowerem a finansuję twoje ścieżki rowerowe

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 4 6 miesięcy temuocena: 64% 

   Polski Ład, wszędzie ile jeszcze ...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 3 6 miesięcy temuocena: 71% 

   "- Napisał do mnie mieszkaniec ulicy Polaka. Zgłosił, że szlaban uniemożliwia swobodne poruszanie się pieszych" - Mieszkaniec Polaka zwyczajnie kłamie - a burmistrz bez sprawdzenia daje wiare w takie bajki. Szlaban na Polaka - idac od metra/do metra - ma chodnik, a w zasadzie nawet 2 chodniki, jeden ten na skos (jedna droga prowadzi przy Polaka 5-7, a druga na wprost szlabanu) w strone powrotna od metra tak samo mozna isc chodnikami przy Polaka albo chodnikiem gdzie stoja teraz gazony z kwiatami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rower 2 6 miesięcy temuocena: 64% 

   ale wiesz, że chodnikiem nie wolno jeździć rowerem?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 1 6 miesięcy temuocena: 60% 

   zawsze mozesz zsiasc z roweru przed szlabanem, wejsc na chodnik, przejsc 5metrow byc za szlabanem i wsiasc:) to jest szukanie dziury w calym akurat w tym przypadku.. wiem ze sa miejsca gdzie rzeczywiscie jest kiepsko.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3099 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022