REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2021, 20:03

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Poddasze stanowi znakomite miejsce na aranżację łazienki w stylu glamour. Urokliwe skosy, duża przestrzeń użytkowa i obecność okien dachowych w znacznym stopniu przyczyniają się do wprowadzenia wyjątkowego klimatu. W zależności od naszych potrzeb łazienkę na poddaszu możemy zaaranżować w delikatniejszym stylu glamour, bądź w wersji z większym przepychem. Wyjaśniamy, jak przygotować się do urządzenia eleganckiej łazienki na najwyższej kondygnacji w budynku mieszkalnym.

  Co sprawia, że poddasze jest idealnym miejscem na implementację stylu glamour?

  Przede wszystkim jest to jasne, dobrze nasłonecznione pomieszczenie, które swoją charakterystykę zawdzięcza wbudowanym oknom dachowym. Ważnym elementem łazienki na poddaszu są także skosy dachowe, pod którymi można umiejscowić wygodną wannę. Poddasze jest miejscem urokliwym, jednak nie zawsze nadaje się na aranżację pokoju, czy salonu. Niewielkie pomieszczenie na najwyższej kondygnacji może być przeznaczone na schowek, pokój roboczy czy pralnię. Można jednak, w bardzo efektowny sposób, przeznaczyć poddasze na łazienkę w stylu glamour. Warto, ponieważ ten styl aranżacji idealnie wpasowuje się do takich niewielkich i zabudowanych pomieszczeń.

  Czym charakteryzuje się łazienka w stylu glamour?

  Styl glamour to prawdziwy misz-masz, czerpiący w swojej charakterystyce z najlepszych cech wystrojów barokowych. W nowoczesnym stylu glamour elementy skromne i minimalistyczne znakomicie współgrają z pełnymi przepychu meblami, kanapami czy fotelami. W łazience, rzecz jasna, tego typu elementów nie będziemy instalować. Sama charakterystyka zostaje jednak zachowana. Skromne i proste szafki łazienkowe można bowiem uzupełnić o wytworne lustra, posiadające ornamentowe zdobienia. Prawdziwym must-have jest wolnostojąca, ewentualnie zabudowana tuż przy poddaszu, wanna. Nieodzownym elementem glamour łazienki będą zdobienia koronkowe i motywy kwiatowe, które współgrają z surową aranżacją podłóg i ścian.

  Dwa style glamour: który z nich jest wiodący?

  Istnieją "dwie szkoły" aranżowania łazienek w stylu glamour. Pierwszą z nich jest wersja nieco prostsza, oszczędna w kolorach i dodatkach. Łazienka na poddaszu, zaaranżowana w sposób minimalistyczny, będzie posiadała jeden, wiodący kolor (np. biały bądź kremowy). Inne elementy, takie jak okiennice, dodatki, akcesoria mogą mieć już inną kolorystykę. W prostych wystrojach glamour można odważyć się na pikowany puf, umiejscowiony nieopodal wanny. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie zmienionej kolorystyki jednej ze ścian: nie powinna ona jednak kontrastować z resztą otoczenia. W przypadku ekskluzywnych i pełnych splendoru aranżacji glamour można pokusić się o więcej szaleństw. Motywem wiodącym mogą być kwiaty, a kolorystyka wnętrza może być znacznie bardziej odważna. Baza jest jednak taka sama: połączenie prostoty z elementami barokowymi.

  Jakie kolory i materiały dominują w stylu glamour?

  Przede wszystkim beż, biel i srebro. Niektóre aranżacje korzystają także z czerni, zwykle jednak spotyka się wystroje glamour o charakterze monochromatycznym, uzupełnionym o nieprzeszkadzające dodatki. Ważnym elementem łazienek glamour jest duże lustro, często bogato ozdobione. W pomieszczeniu koniecznie musi znajdować się wanna, a obecność bidetu czy kabiny prysznicowej jest opcjonalna. Jeśli przestrzeń na poddaszu jest niewielka, nie powinniśmy przesadzać z ilością akcesoriów. Styl glamour może być pełen przepychu, ale nie oznacza to, że ograniczanie przestrzeni zbędnymi dodatkami jest dobrym pomysłem. Jeśli szukamy sposobu na dekoracje, w tego typu aranżacjach sprawdzi się przede wszystkim porcelana, kryształ i metal.

  Ornament w stylu glamour. Sprawdzi się w łazience na poddaszu?

  Motywy zdobnicze określane mianem ornamentów są jedną z możliwości w kontekście zastosowania stylu glamour w łazience. Nie muszą być one przesadnie skomplikowane, czy rozległe. Warto, by ograniczyły się np. do kafelkowego wzoru na ścianie bądź podłodze. Pozwolą one "przełamać nudę" jeśli łazienka prezentuje się zbyt umiarowo. Należy jednak uważać, aby przestrzeń łazienkowa nie stała się kiczowata. Jeśli mamy zatem wątpliwości, lepiej zastosować bardziej stonowaną wersję stylizacji glamour.

  Artykuł załadowany: 0.3402 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021