REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Tancerze z całej Polski i zza granicy rozgrzali parkiet Areny Ursynów do czerwoności! Pełni wigoru, ubrani w błyszczące stroje i wykonujący niesamowite popisy zawodnicy zarażali widzów swoim entuzjazmem. Trwa Warsaw Dance Champs - jeden z największych turniejów tańca sportowego w Polsce.

  Totalne szaleństwo - nie sposób inaczej określić tego, co dzieje się w Arenie Ursynów przy Pileckiego. To właśnie tutaj odbywa się Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego Warsaw Dance Champs 2022. Podczas pierwszego z dwóch dni zawodów swoje umiejętności pokazały setki polskich i zagranicznych tancerzy.  

  - To już czwarta edycja turnieju. Odbywa się dwa razy w roku - jeden w styczniu, drugi na jesieni. Ten styczniowy jest turniejem głównym. W tym roku, w ciągu dwóch dni wystąpi łącznie ponad 1750 zawodników, którzy przedstawią ponad 1700 prezentacji w ponad 250 kategoriach. Hitem jest to, że mamy tutaj ponad 100 szkół tańca. Tyle naraz się jeszcze nie zdarzyło - mówi Tomasz Pilewski ze Szkoły Tańca Loocas Dance Center - organizator turnieju.

  Czołowa impreza w Polsce

  Warsaw Dance Champs jest czołową imprezą Polskiej Federacji Tańca - wliczaną do turniejów ligowych - i co roku przyciąga coraz więcej tancerzy. Również tych utytułowanych. Wśród zawodników - głównie dzieci i młodzież, chociaż nie brakuje też starszych - znaleźli się najlepsi z najlepszych - mistrzowie Polski, Europy, a nawet świata. Wszyscy walczą o Puchar Prezydenta m.st. Warszawy. Rangę turnieju podkreśla jury złożone z licencjonowanych przez PFT czy International Dance Organization sędziów.

  - Zawody są super zorganizowane, na bardzo wysokim poziomie. Występowałyśmy w najwyższej klasie - S. Konkurencja jest wymagająca, niby w naszej klasie nie ma dużo osób, ale za to najmocniejszych. Turniej jest też dobrym treningiem przed Mistrzostwami Polski, to pierwsze zawody w sezonie i możemy sprawdzić swoją formę po dłuższej przerwie - mówią Wiktoria i Daria, które na zawody przyjechały z Radzymina.

  Również goście zza granicy doceniają możliwość występu w turnieju na Ursynowie. W tym roku nasza dzielnica gościła reprezentantów z Łotwy, Litwy i Ukrainy. - Te zawody są dla nas bardzo ważne. Przyjechałyśmy tutaj z Odessy. W Polsce jesteśmy już drugi raz, atmosfera jest super. Występujemy prawie we wszystkich kategoriach i we wszystkich czujemy się pewne siebie - opowiadają 5-letnie Nastia i Katia.

  "To daje nam kopa i energii"

  Konkurencji jest sporo. Od spokojnych i stonowanych Jazz Dance i Modern Dance, przez Perfomance Art Improvisation - w której tancerze tańczą bez wcześniej przygotowanej choreografii, a według własnej interpretacji słyszanej muzyki - po Hip-Hop i wyjątkowo skoczne i barwne Disco Dance. W tej ostatniej wystąpiły Ala i Nikola z ursynowskiej Szkoły Tańca Loocas Dance Center.

  - To bardzo wymagający taniec, potrzeba do niego dużo energii, ale jak się już w niego wejdzie, to jest super - mówią dziewczynki. Zawsze podobały mi się te stroje do disco, dlatego wybrałam ten taniec - zauważa Nikola. - Tylko trochę ciężko się skacze w tych strojach, niektóre mają nawet 4 kilogramy! - dodaje Ala. 

  Dziewczynki już na początku zawodów zdobyły po srebrnym medalu. Cieszyły się także z tego, że mogą wystąpić przed własną publicznością. - Fajnie, że nasza szkoła organizuje ten turniej. Czujemy się jak w domu, co daje nam kopa i energii. Jest trochę stresu, ale też dużo pozytywnych emocji - przyznają.

  Okazji do występów na Ursynowie będzie coraz więcej. Z tego powodu na pewno ucieszą się nie tylko ursynowscy tancerze, ale i kibice - podczas Warsaw Dance Champs ich wiwatom i oklaskom nie było końca. Organizatorzy z Loocas Dance Center oraz Polska Federacja Tańca już przypominają o tegorocznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w naszej dzielnicy w marcu. A to ma być dopiero początek. 

  - Myślę, że przyjdzie taki moment, że w tej hali będą odgrywane hymny najważniejszych zawodów tanecznych - stwierdza prezes PFT Piotr Patłaszyński, zapowiadając po cichu dużo większe imprezy w Arenie Ursynów.

  ZOBACZ: Warsaw Dance Champs w Arenie Ursynów

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kolo 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Szkoda ze takie info jest zawsze po fakcie a nie przed… w kalendarzu haloursynow takiej imprezy nie widziałem.. Gratulacje dla organizatorów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.9576 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022