REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 grudnia 2017, 18:44 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Justyna Reczeniedi - solistka

  Justyna Reczeniedi - solistka (SK)

  REKLAMA

  Zespół Wokalny "Ars Chori" wprowadził nas w nastrój trwającego adwentu - czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. W kościele pw. Ofiarowania Pańskiego zabrzmiały słabo znane utwory adwentowe w nowych aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego.

  Sobotnie popołudnie było okazją do duchowego wprowadzenia w okres świąteczny. Niezwykle nastrojowe i klimatyczne pieści adwentowe zaśpiewała Justyna Reczeniedi - utalentowana i nagradzana sopranistka, obecnie występująca w Polskiej Operze Królewskiej.

  W repertuarze nie zabrakło utworów francuskich w lekkiej i melodyjnej, acz poważnej aranżacji oraz nieco cięższych, starodawnych pieśni polskich i łacińskich, takich jak: "Archanioł Boży Gabryjel" czy "Gwiazdo morza głębokiego". Utwory na nowo zaaranżował na sopran solo, chór i trio instrumentalne (gitara, skrzypce, waltornia solo i kontrabas), Jerzy Cembrzyński, mieszkający na Ursynowie muzyk i kompozytor. 

  Na zakończenie zabrzmiał "Magnificat" J. Pachelbela oryginalnie napisany na 4-głosowy chór, a przez Cembrzyńskiego zaaranżowany także na trio instrumentalne.

  Chórzystom z "Ars Chori" towarzyszyło Trio Con Passione w składzie: Radosław Nur (kontrabas), Kamila Szalińska-Bałwas (skrzypce) i Michał Pindakiewicz (gitara). A dyrygował Zbigniew Tupczyński - dyrygent i kierownik artystyczny Ars Chori, tenor w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~maciek i gosia 2 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Autorom powyższego artykułu polecamy naukę języka polskiego - składni oraz interpunkcji oraz rzetelności w opisywaniu wydarzeń i doboru w zakresie ciekawości.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mex 1 7 miesięcy temu

   Co jest nierzetelnego w tym materiale?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1405 sekundy
  REKLAMA