REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 maja 2022, 15:46 komentarzy 7

  (KW)

  Pseudosztuka sięgnęła na Ursynowie sufitu. I to dosłownie! Tego nie lada wyczynu dokonał nieznany artysta i akribata w jednym. Odwagi dodawał mu kolega. Wspólnymi siłami namalowali pseudograffiti na ścianie Domu Kultury „Stokłosy”. Żeby nie było, że są pierwszymi lepszymi wandalami, zrobili to… tuż przy samym dachu.

  Osiągnięciami niestety nieznanego z imienia i nazwiska artysty pochwalił się Dom Kultury „Stokłosy”. Praca pseudografficiarza tak "przypadła do gustu" dyrekcji placówki, że porównania z wielkimi artystami artystami świata aż same cisnęły się na usta.

  - Zbiory Domu Kultury „Stokłosy” zostały uzupełnione o nowe dzieło, utrzymane w stylistyce street art. Doceniamy zapał i szczere chęci, jak również umiejętności gimnastyczne Banksjego (nie mylić z Banksy’m) - czytamy w opisie dzieła.

  Co mają do tego umiejętności gimnastyczne? Otóż "Banksi" jest nie tylko mistrzem pędzla - dokładniej sprayu w puszce - ale też wytrawnym traceurem. Wybrane przez artystę i jego kolegę miejsce umieszczenia tzw. taga zdecydowanie wymagało wcześniejszego treningu w parkourze. Pseudograffiti bowiem zdobi ścianę domu tuż przy samym dachu.

  - Musiał być sprawny. To nie tylko kwestia wdrapania się, jeszcze przecież musiał tam chwilę powisieć. Podejrzewam, że był też szczupły, bo jeszcze przecisnął się przez pręty przy drabinie. Zdarza się, że ktoś pomaluje okoliczną elewację, ale czegoś takiego jeszcze nie było - mówi kierownik Domu Kultury „Stokłosy” Witold Pizło.

  "A mogli do nas przyjść..."

  Artysta miał tego wieczora wyjątkową wenę. Oprócz ściany domu ozdobił jeszcze ścianę pobliskiej siłowni - która już wcześniej na brak pseudograffiti nie narzekała - oraz altanki śmietnikowej. Tak, aby na pewno nikt nie przeoczył tego wielkiego i nietuzinkowego talentu.

  - A mogli przyjść do nas. Mamy zajęcia artystyczne, postaralibyśmy się wyjść naprzeciw ich potrzebom w zdecydowanie bezpieczniejszy sposób. Udostępnilibyśmy jakąś ścianę, gdzie mogliby trenować swoje umiejętności - dodaje szef domu kultury.

  Artystę i jego pomocnika uchwyciło oko monitoringu. Teraz DK "Stokłosy" zaprasza obu w swoje progi, by dyrekcja mogła im osobiście podziękować. Jednak zamiast kwiatów dostaną środki do czyszczenia elewacji lub rachunek za usunięcie graffiti do zapłaty. I to niemały.

  - Koszt usunięcia graffiti z elewacji budynku to około 65 złotych za metr kwadratowy. Składa się na to zmycie graffiti środkiem chemicznym i pomalowanie tynku farbą elewacyjną w odpowiednim kolorze nawiązującym do istniejącej kolorystyki - informuje dział techniczny SBM "Stokłosy".

  Pseudografficiarz - człowiek widmo

  Nawet po umyciu i odmalowaniu ściany może ona wyglądać nieestetycznie. Dobranie odpowiedniego koloru nie stanowi większego problemu. Jednak świeża farba zawsze będzie się wyróżniać na tle starszej i zabrudzonej. 

  Pseudograffiti to zmora ursynowskich blokowisk. Co rusz można napotkać na mało urodziwe bazgroły i malunki na elewacjach budynków. Ich twórców z kolei trudno złapać - nie wszędzie są kamery, a sami sprawcy często chodzą zakapturzeni lub zamaskowani. 

  Największe szanse na ukaranie takiego „artysty” są w momencie, gdy złapie się go na gorącym uczynku. W innym przypadku namierzenie go jest niemal niemożliwe. Dlatego też przypadki pseudograffiti rzadko są zgłaszane odpowiednim służbom.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 25
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~4 fun 7 2 miesiące temu

   Czy dla zabawy można pomazać graficiarza jego własnym sprejem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~M 6 2 miesiące temuocena: 100% 

   Akrobata…, to ja poproszę o artykuł o kierowcy akrobacie, który w weekendy przy skrzyżowaniu Pileckiego i Gandhi w fantazyjny sposób umieszcza ciągnik siodłowy z naczepą wprost na chodniku. Ostatnio coś było o remontach chodników. Urząd niech już sobie wpisze w grafik to miejsce, jeśli straż miejska od lat nie jest w stanie zdyscyplinować wandala.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hehe 5 2 miesiące temu

   Postój jest zakazany w mieście takich aut

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~doktorek 4 2 miesiące temuocena: 83% 

   "Wybrane przez artystę i jego kolegę miejsce umieszczenia tzw. taga zdecydowanie wymagało wcześniejszego treningu w parkourze". A może po prostu umiejętności wchodzenia po drabinie?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ader 3 2 miesiące temuocena: 90% 

   Sądząc po wyglądzie rysunków, wandal ma z 16 lat - niestety nic się nie poradzi na młodzieńczą głupotę, to potężny żywioł.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~4 fun 2 2 miesiące temu

   Można pomazać buzię jego sprajem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niech placi SPRAWCA WANDALIZMU 1 2 miesiące temuocena: 94% 

   Dobrze, że przynajmniej w tym przypadku to SPRAWCA wandalizmu (żaden z niego "artysta"), a nie PODATNICY zapłaci za zniszczenie elewacji.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4502 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022