REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2020, 11:26 komentarzy 11

  (GDDKiA)

  Zamieszanie z datą zakończenia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie. Dyrektorka Astaldi w Polsce mówi, że termin zakończenia budowy zostanie przełożony z sierpnia tego roku do marca przyszłego roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na razie nie potwierdza tych informacji.

  To, że budowa tunelu na Ursynowie nie zakończy się w sierpniu 2020 roku, tak jak zapisane jest to w kontrakcie, wiedzą już nie tylko budowlańcy, ale wszyscy, którzy tę inwestycję obserwują. Astaldi rozpoczęło swoje prace z rocznym opóźnieniem (przedłużały się procedury związane z pozwoleniem na budowę i przekazaniem placu budowy), a później napotkało na wiele nieprzewidzianych problemów, które wymagają dodatkowych prac. Wykonawca w ubiegłym roku zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z roszczeniami o przedłużenie terminu oraz dodatkowe środki.

  W środę generalna dyrekcja zakomunikowała: - Jesteśmy gotowi do podpisania aneksu. Finalizowane są sprawy formalne związane z ustaleniem treści aneksu do umowy dotyczącego terminu zakończenia inwestycji. Oczekujemy na przekazanie przez Astaldi zgody na zawarcie aneksu wydanej przez sąd włoski w związku z toczącym się postępowaniem restrukturyzacyjnym.

  Astaldi: nowy termin to marzec 2021

  O co chodzi? Astaldi, które utopiło pieniądze w inwestycjach w Ameryce Środkowej znalazło się na krawędzi bankructwa. Na ratunek pospieszyło państwo. Rząd włoski utworzył ogromne konsorcjum budowlane, na czele którego stanęła inna wielka firma budowlana Sallini. Na budowy prowadzone przez Astaldi w Polsce restrukturyzacja nie miała wpływu.

  Ale przyszedł czas na podpisanie aneksu do umowy na budowę POW i… strona polska do końca nie wie z kim ma ten aneks podpisać. GDDKiA musi czekać na potwierdzenie pełnomocnictw od sądu włoskiego, który prowadzi sprawy restrukturyzacyjne.

  Dziś Aleksandra Kralkowska, dyrektor Astaldi na Polskę przyznała, że sprawa dobiega końca, rzymski sąd zatwierdził plan dołączenia Astaldi do nowego konsorcjum, więc prawdopodobie w przyszłym tygodniu aneks do umowy na Południową Obwodnicę Warszawy będzie już podpisany.

  Przedstawiciela koncernu poinformowała "Gazetę Wyborczą" o zawartym w aneksie nowym terminie zakończenia prac na Ursynowie. To koniec 2020 roku, ale ponieważ firmie do umowy nie wliczają się przerwy zimowe, to faktyczny koniec prac ma nastąpić do końca marca 2021 roku.

  - To bezsporne, data marcowa została ustalona przez obie strony - powiedziała Aleksandra Kralkowska, cytowana przez "GW".

  - Nie potwierdzam - mówi krótko Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. Dodaje, że nie wiadomo również czy już w przyszłym tygodniu - jak mówiła dyrektorka Astaldi - będzie podpisany aneks do umowy. - Będziemy o tym informować - kończy Tarnowska.

  Burmistrz powątpiewa

  O domniemany czas przedłużenia robót pytamy burmistrza Roberta Kempę, który już w ubiegłym roku alarmował, że POW jest opóźniona "przynajmniej o rok".

  - Tylko do marca 2021? - odpowiada z niedowierzaniem. - Trzymam kciuki, by tym razem dotrzymali terminu. A przede wszystkim czekam na informację, kiedy otworzą ursynowskie ulice, które zabrali pod budowę, na co - niepotrzebnie - w 2013 roku zgodziły się ówczesne władze dzielnicy - dodaje Kempa.

  Mowa o ul. Braci Wagów i Lanciego, które budowlańcy odcięli od ul. Płaskowickiej, by wybudować tunel. Jesienią Astaldi obiecywało, że odda te dwie ulice kierowcom do sierpnia 2020 roku. Ale patrząc na postępy robót w tych miejscach wydaje się to niemożliwe.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 15
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 16
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rudy_z_Natolina 11 8 miesięcy temuocena: 65% 

   Marzec ale 2022 to tak :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 10 8 miesięcy temuocena: 59% 

   Jaki marzec 2021? Przecież ta budowa stoi i zarasta chwastami. Gdzieniegdzie od czasu do czasu snują się jacyś kolesie w kaskach. Patrząc a Al. KEN w kierunku Wilanowa widać tylko sufit tego tunelu, nawet przysypać go nie zdołali, dalej, na tej kończącej się w powietrzu estakadzie, od czasu do czasu łazi albo siedzi od 3 do 5 facetów w kaskach. Ceglaną obmurówkę tej trasy znikąd donikąd, jakieś 500 m2 tworzyli kilka miesięcy. Więc lepiej już powiedzą "nie wiemy, może za 5 lat" albo jak zobowiązują się że "marzec 2021", to niech w umowie będą kary finansowe za przekroczenie terminów. Rzygać się chce od tej pieprzonej budowy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 9 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Potwierdzam.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiak5 8 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Najlepiej byłoby w ogóle zrezygnować z budowy w takim miejscu, jak Ursynów i inne dzielnice mieszkaniowe Warszawy, tej autostrady.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 7 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Słusznie - dlatego ty nią nie będziesz jeździł, prawda? A najlepiej tunele przekształcić w parkingi, dla tych co to samochód sobie kupili, ale uważają, że darmowy parking im się należy od miasta.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 6 8 miesięcy temuocena: 50% 

   I super, ze bedzie przez ursynów - połączy wiele dzielnic i usprawni transport. Dzieki niej, zamiast pchac sie przez centrum, szybko i sprawnie mozna bedzie w inne rejony miasta dojechac oraz z niego wyjechac. Jeszcze puławska bis, trasa NS i wylotówka na gdańsk i moze w koncu Warszawa zacznie wygladac jak europejskie miasto.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 5 8 miesięcy temuocena: 55% 

   Opóźnienie, opóźnieniem, a ja się grzecznie pytam, kiedy mój kochany, wspaniały, wyjątkowy, niepowtarzalny, mający swój wyjątkowy klimat Bazarunio powróci na swoje stare miejsce?? Mam nadzieję że Nasze wspólne dobre Targowisko będzie znajdować się (tak jak nam obiecali, tak właśnie mnie i Tobie) wsród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów, że czas podczas robienia wekendowych zakupów umili nam śpiew ptaków :) :) :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blondi 4 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Drogi abc123 ja również z nostalgią tęsknię za starą lokalizacją. Jestem młodą wysportowaną dziewczyną i wraz ze swoją Babcią lubiliśmy razem spędzać tam sobotnie poranki. Już sobie wyobrażam ten śpiew ptaków i przepiękny pejzaż stworzony z kwiatów. Pozdrawiam wraz z Babcią!!!!!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 3 8 miesięcy temuocena: 53% 

   Bur-mistrz zapomniał jak sam zlikwidował pętlę na Płaskowickiej i ustawił autobusy na ulicy. Mieszkańcom głosił że likwiduje się lewoskręty, a kupców z bazaru to nie dotyczy oni mogą skręcać w prawo w lewo jak się da.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 2 8 miesięcy temuocena: 48% 

   Kolejna kojąca duszę wiadomość dla Burmistrza. Paraliż dzielnicy da się przeciągnąć o kilka lat, a w "międzyczasie" dokatrupi kilka ulic (KEN, Bażantarnię, Stryjeńskich, Płaskowickiej, itp, itd.) plus 10 tysięcy słupków. Płotków, rurków, kamulców, zatrawnikowania, kasowania chodników nie liczymy, hi, hi. A i jeszcze Rosoła i te 30cm krawężniki wszędzie, hi, hi.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heyah 1 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Burmistrz Kempa niech się lepiej zainteresuje swoimi urzędnikami. Jako Mały Nudowniczy Wielkiej Obwodnicy ma zbyt wątpliwe kompetencje do zabierania głosu w tej sprawie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3876 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.02.2021 - 28.02.2021